Szavazás eredménye: Mekkora EasyWing Composite csupa érdekelne?

Szavazók
13. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • 70 cm fesztávú

4 30,77%
  • 80 cm fesztávú

2 15,38%
  • 90 cm fesztávú

4 30,77%
  • 90 cm-nél nagyobb fesztávú

5 38,46%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen

Téma: Easy Wing Mini Composite

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294

Easy Wing Mini Composite

Sziasztok.

Talán páran még emlékeztek az egyedileg módosított Easy Wing-el elért eredményeimre. Itt egy kis videó is.

Azon gondolkoztam hogyan lehetne ezt fokozni, mindíg is álmom volt egy pici, gyors, agilis FPV modell építése...
    Először ugyanolyan hab konstrukcióban gondolkodtam, azonban sajnos tény hogy a vágott hab felületi minősége elmarad a kompozit modellektől, ezzel csökkentve a teljesítményt. Lehet ugyan próbálkozni a felületi minőség javításával (fóliák, festés, stb.) azonban ezek mind a tömeget növelik, valamint továbbra is probléma a hab sérülékenysége. Ráadásul bonyolult 3D felületek készítése továbbra is korlát...szóval nincs más megoldás, KOMPOZIT!!!

Úgyhogy gyeztetve az eredeti Easy Wing tervezőjével, a virtuális térben megalkottam az Easy Wing mini, kompozit változatát!

Az elképzelés egy 700 mm fesztávú, habmagos szárnnyal és üreges héj középrésszel sablonban gyártható kompozit modell, mely repülhet stabilizáló elektronika nélkül, vagy akár egy mini repülés vezérlővel (naze32, cc3d, micro pixhawk, stb.). A profil megegyezik a nagy tesóval, viszont a szárny csavarásán minimálisan növeltem a kis méret miatt. Némi költségcsökkentés okán, a függőleges vezérsíkokat egy DLG-től kölcsönöztem, így legalább annak nem kell sablon. Külön szerencse az asszimetrikus profil, ami így párban hozzájárul a stabilitás növeléséhez, azt várjuk tőle hogy hasonlóan működik majd mint a pár fokban kifelé néző függőlegesek (pl. Funjet) ami a fent hivatkozott korábbi modellnél is remekül bevált. A függőlegesekkel kapcsolatban van egy olyan elképzelésem is hogy átmenő M3 csavarokkal rögzíteném, így sérülés esetén könnyen cserélhető lenne. A modell pénztárcától függően akár teljesen karbonból is készülhetne, de FPV-re minimális karbon felhasználásával ("főtartó", belépő-kilépő erősítések) is megoldható a minimális RF kitakarás jegyében.

Az orrát úgy alakítottam ki hogy elférjen benne legalább egy Fatshark CCD kamera (25x27 mm), egy hab magba ágyazva kellő védelmet kaphat és a rezgés csillapítás is megoldott. A kellően rugalmas hajtáslánc választás érdekében a törzsben a tűzfalnál egy maximum 32mm átm. motor is elfér (A rajzon egy MT2205 szerepel 6x4 sróffal)! Mivel a profil hagyományos modellekhez képest arányaiban vastagabb, így akár ott is lehetőség van elektronikák elhelyezésére (pl. video adó, RC vevő) a fedélzeti zavarok csökkentésére. A modellben HS5045 szervók szerepelnek.

Most jön azonban a fekete leves. Ez így szép és jó, viszont egy szett negatív sablon elkészíttetése nem olcsó.
    Sajnos jelenleg nem áll módomban ezt teljes mértékben saját erőből finanszírozni.
    Ezért első körben, itt a fórumon szeretném felmérni az igényeket. Két elképzelésem van:
    - egyrészt, pár vállalkozó kedvű modellező társsal összeállva közösen fizetjük a sablon egyszeri költségeit, utána korlátlan darabszámban és tetszőleges rétegrendben, színezéssel gyártathatjuk benne a modellt.
    - valaki meglátja az üzleti lehetőséget a kategóriában, ezért vállalja a sablonok költésgeit, utána viszont szabadon gyárthatja vagy gyártathatja és értékesítheti a modelleket.
    (Egyenlőre várok egy nagyságrendi költségvetést, ha megkaptam akkor frissítem a hozzászólást.)

Aki esetleg érdeklődne a fenti lehetőségek egyike iránt, légyszi emailben keressen (nhadrian@gmail.com) vagy telefonon (06hetven3710678), hogy a topicot ezzel ne offoljuk.
    Természetesen várom a kritikákat!!!

Üdv Adrián

És akkor jöjjenek a képek:

Példa sablonokra (a szakértőktől elnézést, csak erezett fa minta volt a textúrák között, valamint nem foglalkoztam még pl. pozícionáló tüskékkel... )
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    ...Fenntartva későbbi kiegészítésekhez...
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Szia Adrian, orulok hogy a csaladi oromok mellett jut meg idod tervezesre
    Megkereslek hamarosan es beszelhetunk errol a projektrol is.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    Szavadon foglak...
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    Sziasztok.
    Nem telnek eseménytelenül a napok, tovább finomítgatom a felületeket és átmeneteket, hamarosan teszek fel újabb képeket. Úgy néz ki kapni fog wingletet is...
    Addig is, több kérdés érkezett a mérettel kapcsolatosan.
    Én alapvetően a minél kisebb méretet favorizálom, de mivel a sablon gyártás nem olcsó, így szeretnélek benneteket is meghallgatni, ezért indítottam egy kis szavazást.

Üdv Adrián
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    Sziasztok.

Szárnyvég összehasonlító áramlástani modellezés. Állásszög 3 fok, sebesség 20 m/s.

Íme egy kis összehasonlítás, winglet vs. sima szárnyvég áramlása:
    szárnyvég_összehasonlítás_sima.jpgszárnyvég_összehasonlítás_winglet_1.jpg

A két szárnyvég összehasonlítható elölről és hátulról. Az asszimetrikus függőleges profil stabilizáló hatása is jól látszik:
    szárnyvég_összehasonlítás_hátulról.jpg szárnyvég_összehasonlítás_elölről.jpg

Talán a legjobban a vizsgált térfogat kilépő síkjában végződő áramvonalak szemléltetik legjobban a wingletes szárnyvég hatását:
    szárnyvég_összehasonlítás_távoli.jpg
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    Sajna a függőlegesek tövében van némi turbulencia:
    szárnyvég_összehasonlítás_vezérsík.jpg

Érdekességképpen a nyomásviszonyok alakulása a felső oldalon:
    szárnyvég_összehasonlítás_nyomások.jpg

A modellezéshez használt térfogat:
    térfogat.jpg
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.126
    Érdeklődve figyelem a témát! :-)
    Nekem is tetszik az ötlet, hogy minél kisebb legyen. Viszont, ha ilyenem lenne szeretném, ha nem csak száguldozni lehetne vele, hanem viszonylag ki is lehessen lassítani, szépen vitorlázzon. Szerinted ez megvalósítható ebben a méretben is? (fpv felszereléssel, és esetleg egy mobiussal együtt, 80-90 es méretben már találkoztam ilyennel, de kisebben még nem.

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.268
    Mivel tükör sima lesz a felszine hisz kompozit lesz igy valoszinuleg jol fog siklani a profil miatt barátságos gép lehet.
    a kisebb meretnél a suly jelenthet problémát. Mivel ekkora meretben kompozitba nehéz tartani a kis suly . A megnövekedett tömeg miatt biztos hogy gyorsabb lesz mint siklásban mint motorosan .
    nagyobb fesztávban az arányok már rohamason megváltoznak . Egy 20cm rel nagyobb fesztavu gépet jobb sulyarányba lehet kihozni
    hisz a felulet amivel nagyobb az szovetben és gyantában nézve max 50-80g de sokat mondtam szerintem.
    Simbolic F3k project

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294
    Sziasztok.

Az eredeti csupám 1170 mm fesztávval volt 860g fpv cuccal. Átesesi sebessege kb. 10 m/s volt, max. sebesség 20m/s.
    Számolgattam elektronikát, kb. 250 g lenne mindenestől 850ma 3s akkuval mini/mikro fpv rendszerrel.
    Namost, feltételezve hogy a 700mm modell megáll 200g-ból, ez 450g teljes tömeget jelent.

Előzetes szimulációk azt mutatják hogy 450g tömeggel kb. 15m/s mellett és kb. 5 fokos állásszögnél marad még a levegőben vízszintes repülésnél. Igen, sajnos ez várható is volt, hiába nem egy dlg ami kivitorlázik a világból, de nem is ez a célom.

Ami a méretet jelenti, én max. 800 mm fesztávban szeretném megépítni, ha a végső számítások igazolják hogy repülőképes, bár a 700 mm csak csábítóbb... Ennél nagyobb engem nem érdekel. Ettől függetlenül azt ervezem hogy a formatervet eléhetővé teszem, ha valai nagyobbat akar, nagyítható. Persze új, nagyobb sablon is kell majd ami költségesebb is...

Folyt. Köv. Megpróbálok össehozni egy-két CL diagramot különböző sebességeken abból lehet majd követeztetni bizonyos tulajdonságaira.

Üdv Adrián
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    Graupner MZ24

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod