Szavazás eredménye: Mekkora EasyWing Composite csupa érdekelne?

Szavazók
13. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • 70 cm fesztávú

4 30,77%
  • 80 cm fesztávú

2 15,38%
  • 90 cm fesztávú

4 30,77%
  • 90 cm-nél nagyobb fesztávú

5 38,46%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (36) összesen

Téma: Easy Wing Mini Composite

Member
    Hozzászólás
    66
    Sziasztok,
    én mindenképpen a 700mm mellett tettem le a voksomat, mely szerszámának a legyártását támogatnám is.
    Bár új vagyok a repülős témában, de jelenleg is egy kis csupaszárnyam van (wing wing z84).
    Pár indok, ami miatt a 700-ast támogatnom:
    A kis méret+kis súly kombinációja miatt szinte bármit túlél, még így habból gyártva is. Ez számomra, mint kezdő, óriási előny.
    A multizás után nem a felhők fölött vitorlázás köt le, hanem az alacsony repülés. Erre szintén jobb a kis méret.
    Kis méretű repülő=kisebb szerszámköltség. A késztermék árára ennek lesz a legnagyobb hatása, mivel a nagyobb gépbe kerülő többlet anyag ára minimális.
    Valamint a piacon kis méretű FPV gépből nagyon kevés van, kompozit pedig talán egy sem. így a forma megtérülése is reálisabb.

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.268
    Van pár tévhit az állitásodban . Elso kis meretnél nem lehet tartani a kis sulyt . Masreszt a kompozit nem fog tulélni mindent . Sőt .... a kompozit a felület minőség miatt kell igy fpv céloknak nagyon megfelel.
    És nem véletlenül nincs ebben a kategoriában kompozit gép.
    A nagyobb meret nem feltétlenul jár nagyobb anyagköltséget alig megy rà ttöbb anyag.
    Kis géppel alacsonyan és lassan ? Nem kivitelezhetetlen de a nagyobb stabilabb lesz .

Mivel én fogom késziteni igy tisztába vagyok az anyagköktséggel és anyagszükséglettel .
    Az én meglátásom az 80 de inkabb 90 vagy az feletti méret a jo.
    Csinaltunk 1,4m es csupat ami 10 000MAH val 3kilo felett volt . És annak az anyagköltsége sem volt sok mert igy is ugy is 45 fokba kell vágni . A többletet vagy kidobom vagy a nagyobb sablonba rakom . Igy az aron sokat nem változtat
    Utoljára módosítva: Den által : 2016-02-05 18:05
    Simbolic F3k project

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.279
    Den véleményét osztom.
    A kompozit gép sérülékenyebb és nehezebben javítható mint egy hab. Viszont sokkal jobban repül a habnál egy jó sárkány, gyorsabb és nehezebb is.
    Tetszik az ötlet, de kompozit gépre én 1,5m méret fölött ruháznék be.
    Szinte csak csupát használok, de ha kis hatótávon és alacsonyan FPV-zek, akkor előveszem a quad-ot.
    A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.268
    Azert annyit még hozzátennék hogy sérulékenyebb de azert nrm egy balza szerkezet. Annál joval erosebb .
    1m es fesztávnál márlehetne vastagabb anyagokat hasznalni amik növelik a strapabirosagot de nem aranyosan nőne a sulya.
    Viszont !!! Az eredeti elgondolás szerint megvalosithato kis meretben . De bizonyos szempontokbol jobb lenne feljebb tornászni a fesztávot.
    De attol hogy kompozit nem azt jelenti hogy gyors lesz mrg hogy nem lehet kilassitani.
    Szebben repulnek a kompozit cuccok !! Viszont a hatásfokuk a nagyobb ami pl vitorlázoknal nagy elony de fpv céloknál sem elhanyagolhato.
    egyszeru példa egy jo motorral 3s 2200mah akuval siman elérheto a fél irás repido.
    Az eredeti easy wing is repult ennyit ami epp volt. Akkor kompozitbol ???
    Simbolic F3k project

Member
    Hozzászólás
    66
    Abban teljesen igazad van, hogy a nagyobb gép anyagköltsége minimálisan több csak, viszont a szerszám, amivel legyártja az ember, az jóval drágább. Ha kompozit, akkor a csavarodás miatt, ha műanyagból mart, akkor a szükséges készülék miatt. (Én csak egyszer csináltattam fémből mart, viszonylag egyszerű negatívot, de letettem a hajam az árától...)
    A tartósságal kapcsolatos tapasztalatom, ha végre jobb idő lesz, biztosan több lesz, mert a jelenlegi mini csupámat bevontam üvegszállal.

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.126
    A wing wing 84 tenyleg etalon gep. 15-150 km/h ig szuperul megy. Akár alulmotorozva akár tulmotorozva...84 centi idealis.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9505-el

Senior Member ZERQ logója
    Hozzászólás
    393
    erre feliratkozok en is.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.310
    Sziasztok.

Nem tűntem el csak nagyon lefoglalt a projekt.
    Rengeteg szimulációt futtattam, történt profil váltás, finomhangolás, stb.
    Jelenleg kb. itt tart a modell, végül is a wingletes teljes fesztávja 800 mm, tehát a wingletek nélküli szárny 700mm.
    Próbálom majd XLFR-be is betenni, validálni a mostani számításokat és meghatározni a várható tulajdonságokat.

Ha történik előrelépés jelentkezem.

render1.JPGrender2.JPGrender3.JPGrender4.JPG
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Senior Member
    Hozzászólás
    1.310
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.126
    Nagyon komoly. Le lehet modellezni a siklását is ha megadod a paramétereket?

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva