Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: Elektromos Homebuilt Repülőgép

Member
    Hozzászólás
    47

Elektromos Homebuilt Repülőgép

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek elektromos repülőgép meghajtás rendszer tervezéshez, illetve kiválasztáshoz.
    Egy meglévő típust a Burt Rutan által tervezett Quickei-t szeretném elektromos meghajtással megépíteni.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rutan_Quickie

Egyenlőre csak azt szeretném látni, hogy van e itt olyan akit esetleg érdekel a téma.
    A tervezési alapkövetelmények definiálását későbbre hagynám.
    Úgy gondolom itt a fórumon egy megvalósíthatósági tanulmányt kellene első körben végig venni.
    Gondolat ébresztőnek:
    A rendszer max. csúcsteljesítménye: 20-25kW
    A rendszer max. folyamatos teljesítménye: 15kW
    45 perc akku kapacitás 75%-os motor teljesítményen (11,75kW).

Köszönettel:

Kishal

Member
    Hozzászólás
    47
    Egyenlőre nem nagy a lelkesedés.

Továbbra is várnám a véleményeket, hozzászólásokat, kérdéseket.

Üdv:
    Kishal

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Ez modellező oldal, Te meg ha jól sejtém saját repülőt szeretnél épiteni. Na az egészen más téma. Valószinű ezért nem tolonganak a válasszal.
    ,

Member
    Hozzászólás
    47
    Szia Lobo!

Valóban jól sejted igazi, homebuilt (amatőr építésű), experimental kategóriájú repülőgépet szeretnék építeni.
    Magyarországon sajnos nem sokan művelik ezt hobbit és így nincs is megfelelő fórum a tapasztalatok, problémák-megoldások megosztására.
    Az első bejegyzésemben említett géptípus rendszereit és műszaki megoldásait tekintve sokkal közelebb áll egy modell repülőhöz, mint egy típusalkalmassági engedéllyel rendelkező repülőgéphez.

Én közel 20 éve foglalkozom modellezéssel, tervezem, építem, repítem a gépeimet. E mellett aktív hobbi pilóta vagyok PPL(A) szakszóval.
    A Quickei építésének tervével lassan 2 éve foglalkozok.
    Tekintettel arra, hogy nagy teljesítmény/tömeg arányú elektromos meghajtás rendszereket viszonylag régóta használnak modellezésben ezért gondoltam, hogy hozzátok fordulok segítségért.

Remélem sikerült eloszlatnom a kételyeket és talán számíthatok, akár tőled, akár másoktól némi tanácsadásra.

Később részletezném a problémákat.

Előre is köszönettel:

Kishal

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Szia Kishal63!
    Bocs, de az inditó posztod alapján , meg a gép képe alapján egy kicsit eleve futurisztikusnak képzeltem az egészet, és hát ne sértődj meg, de arra gondoltam, hogy valaki már megint azt hiszi, hogy ez csak egy játék. Sajnos segiteni nem tudok, de még tanácsot sem , hogy kihez fordulj. A fórumon előforduló modellezők nagy része a kész dolgokból indul ki, és az elméletet nem nagyon szeretik. Persze tisztelet a kivételnek. Azért próbáld megkeresni Styromant, vagy SRY-t. Ugyan csak modellekkel foglalkoznak, de hátha tovább tudnak passzolni valakihez. Stiroman modelleket tervez és gyárt a baráti körével, Sry meg egy abszolut elméletimácó, persze nem tudom, hogy csak aerodinamikában, vagy sokkal szélesebb körben. Sok sikert neked!

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva