Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (50) összesen

Téma: INOX acél rc tank

Senior Member Kisszabó logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.009
    Gratulálok én is! nem semmi, ahogy kitaláltad, és megvalósítottad! Ügyes vagy!
    Sex & Girls & Rock 'n Roll

Member
    Hozzászólás
    74
    Köszönöm a kedves szavakat, és akkor itten van két kis videó a havas menetről. Nagyon rövidek, szinte csak dokumentációnak készültek. Valamikor csinálok majd rendeset is azért.

https://www.youtube.com/watch?v=U0frJv4tZdY
    https://www.youtube.com/watch?v=WWkXlAhMIZc

(Nem listázottak úgyhogy rákeresni nem lehet, olyat majd később)
    Meglepően kevés fogaskerékhangja van, ez főleg az elődje után volt nekem meglepő. Annak fa teste volt, ami nagyon felerősítette a legkisebb zajt is, úgyhogy kb egy betonfúró is csendesebb volt nála. Az acél test viszont, különösen a gumi alátétekkel egyáltalán nem akar rezonálni, és csak az a hang jut ki belőle ami konkrétan a fogaskerékről jön. A lánctalp hangos volt mindkettőnél és az úgy is jó :-)

Egyébként komolyabban elgondolkoztam a dolgon, szerintem lesz valamikor eladható változata is. A részleteket még kitalálom, de rajtam nem fog múlni :-)

Üdv

Szatyorful

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919
    Köszönöm a videókat.
    Emelem képzeletben kalapom. Teljesen vállalható a sebessége, jól halad a hóban is, szép gép, gratulálok másodszorra is.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Előttem szólót viszhangoznám:-)
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.009
    Jóóóójez!!! Tetszik!

Member
    Hozzászólás
    74
    Köszönöm :-)

A sebességet még szeretném növelni, végülis nem kell scale legyen, és az nem rossz ha lehet vele kicsit driftelgetni-ugratni :-) Az utód valószínűleg gyorsabb lesz. Egyébként a fogaskerékházak elméletben lehetővé teszik, hogy a motor felől első fogaskereket kivéve a motor rögtön a másodikat hajtsa, ez 48/15-szörös sebességnövekedést jelent, de sajnos a motort rögzítő csavarok még nem férnek el úgy.

Az ihletet egyébként ez a "kis" szépség adta, a formavilág is innen lett ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=l9KFAM4e-nk

Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.009
    Huh, ez nagyon tetszik!!!

Nah, ilyet lehet tényleg építeni kell!

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Ha nagy lesze es roppant gazdag, ilyenem tutti lesz. Addig meglatjuk, mi lesz ebbol az inox csodabol. Ha noveled a sebesseget, ez a felfuggesztes birni fogja? Arra esetleg gondoltal, hogy elore ' egy futogorgo csodakat tenne a stabilitassaval?
    Persze akkor a feszitokereknek is kicsit elorebb kellene jonnie. Na meg hosszabb lanc. Esetle felso vezetogorgok:-) Vagy valodi T34 kerekek amelyek felul tamasztjak es vezetik a lancot. Amit egyebkent Christie felfuggesztesnek hivnak, anno a 30-as evekben az amiknak nem kellett mert bar noveli a terepjarokepesseget es csokkenti az alkatreszek szamat erosen ringo haladast adott es loni pl nem nagyon volt erteme menetbol:-) Szovjetek meg hopp megvettek:-) Es olyannyira bejott, hogy a mai naoig hasznaljak...kis modositassa, meg lovegstabilizatorral persze.Bocs, csak otletelek:-)
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Member
    Hozzászólás
    74
    Hoppsz :-D nem láttam az utolsó válaszod, Rozsomák, azért nem írtam, bocsánat. Igen, nekem is van a listán egy Ripsaw, persze egy BD-10, valami helikopter és még számos baromi drága dolog után :-D

Na de elkezdtem már a második verziót is, halad lassan. A felfüggesztés tuti bírja, elpusztíthatatlan. Ezen 1.5-ös lemez lengőkarok vannak, nem tudsz olyat csinálni hogy baja legyen. Gondolkoztam hogy legyen-e plusz 2x1 futógörgő, hát nem tudom... arányosabb lenne, stabilabb, nem is nagyon nehéz áttervezni, viszont plusz pár alkatrész, tömeg, ár, ilyesmi. A görgők szerintem maradnak ekkorák, felülre, a lánckerék elé pedig nem görgő kerül, hanem egy kis lemezből hajlított vezetősín. Sajnos egy görgő nem nagyon fér oda, ez is nehezen, de szerintem nem lesz rossz.

Akkor már megkérdezem: Legyen eggyel hosszabb? Az rádob majd az árra, kicsit lomhább is lesz tőle, az említett előnyök mellett. Amúgy a formát kb ugyanígy hagynám, nekem nagyon tetszik, de nem is olyan nehéz összerakni. Még gondolkoztam egy "sárvédőn" is (kettőn na :-D) a lánctalpakra, szerintetek az jó lenne rá? A futógörgők vastag alu lemezből lesznek "összerétegezve", szerintem 3 darab 8-10mm-es korongból(több darab készítése esetén el kell felejteni az egyenként esztergált dolgokat). Kisebb formaváltozások lesznek itt-ott, pl lengőkaroknál, de lényegi változás nem.

Jelenleg ilyen motorok vannak benne:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Outrunner.html

Olyan lesz a fogaskerékház, hogy az egyik fogaskereket ki lehet majd venni, ami 3,6-szor gyorsabbá teszi a gépet. Ehhez nagyobb motorokat gondoltam használni, amit még a 25A szabik elbírnak:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Outrunner.html

Sajnos nincsenek raktáron, és nem tudom mikor lesznek. Motor csak olyan jöhet szóba, ami 3.175-ös tengelyű, 31mm-nél nem hosszabb tengely nélkül, ebből talán ez a legerősebb. Mondjuk van itthon egy 20A Hacker is.. :-D
    Fogaskerekeket úgy néz ki tudok szerezni, tehát marad a HL acél készlet. Nagyon más nincs is ami jó lenne, értelmes áron.
    Ezt is igazából a prototípus tapasztalatai alapján fogom eldönteni hogy kell-e vagy sem.

A lánc, futómű marad változatlan, azok beváltak, a testet pedig igyekszem valamilyen szinten vízállóvá tenni. Ez nem jelenti hogy bele lehet majd állni vele valami tóba, csak hogy ha sárba mennek vele akkor nem lesz baja.

Kezdetnek egy új prototípust, majd egy kb 5db-os sorozatot gondoltam csinálni. Úgy lehetne, hogy a szerkezet összerakva, motorokkal lesz eladó, szabályzókat, rádiót és akkut meg mindeki olyat tesz amilyet szeretne. Ha pl valaki inkább gyorsan menne vele, az tehet bele repülő szabikat is, csak azokat le kell földelni mert különben megbuggyannak, meg hát akkor hátramenet felejtős, így a helyben fordulás is. Ez így olyan 70-80 köré fog kijönni, de ez sokmindentől függ, nem tudom még. Ha valaki autós távval szeretné használni, még kap mellé egy V-mix elektronikát, szerintem az jó ide, de kipróbálom.

Hát így... persze ha ötlet van az mindig jöhet.

Szatyorful

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-2O-585-O9-81
    Hozzászólás
    524
    Szia!

Nagyon állat!
    Grat hozzá!
    Lehet tudni hol vágattad a lemezt?