Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 50 (50) összesen

Téma: INOX acél rc tank

Member
    Hozzászólás
    74
    Idézet bobek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Láncról nincs közeli képeket ? Én is csinálnák....
    Hali! Ennél közelebbim most nincs, de az alapötlet ezen is látszik.

Közben megérkeztek a fogasszíjas kihajtások, szóval eggyel közelebb a cél :-D valamikor összerakom azzal aztán jelentek.

Szatyorful
    Utoljára módosítva: szatyorfulu által : 2017-04-27 21:44

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    411
    Üdv. Nekem is van kettő. Aszu-57 és egy Lt-lb. mind a kettő 1:10 -es. Aszu-t fémlemezből készitettem,Lt-ét már műanyag lemezből,ez még nem járóképes anyagi okok miatt. erno

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    411

Aszu-57

Üdv. Próbálok róla képet feltenni. Jelenleg vitrinben pihen,sajnálok vele a porba rohangálni vele. erno
    Csatolt k Csatolt k

Member
    Hozzászólás
    74
    Sziasztok! Sajnos nem olyan egyszerű ez mint vártam, de szerintem 2-3 hét múlva lesz új erőátvitel. Igazából ezzel is elég jól megy, de azzal sokkal jobb lehet. Kiderül :-D

Member
    Hozzászólás
    74
    Sziasztok!

Sajnos sok idő eltelt, más projekteken dolgoztam (egyedi cross motor, egyetem... :-D ) de most megint tudtam vele foglalkozni, szóval nagyjából kész is van. Még állítgatni kell, illetve akarok másik lánckerekeket és feszítőgörgőket csinálni hozzá, mert elég durván megy körbe a lánc. Kicsit túl gyors is lett, nagyon melegszenek a motorok, mert túl nagy nyomatékot kérek tőlük. Így viszont lehet vele ugratni, betonon driftelni, szóval ilyen tankoktól alapvetően idegen dolgokat is :-D Ezenkívül felhívnám a figyelmet a fogaskerekek idegesítő hangjának a teljes hiányára, ugyanis ez fogasszíjhajtást kapott. Teljesen gondozásmentes, és egész jól tolerálja ha koszos, vizes lesz, vagy ha szarul állítják be. Ezek mellett olcsóbb is mint a heng long acél szett, aminek persze az acélhoz nem sok köze van...

Egy videó hogy mégis mi lett:
    https://youtu.be/qmEFF-v9YYo
    A beleröhögésért meg bocsi, volt közönség is :-D

A szíjak most mind 5mm szélesek, de a második fokozatot le fogom cserélni 9mm-re, mert ez nem bírja eléggé.
    Lassan eljön az idő hogy megváljak tőle, és csináljak egy még jobbat. Éppen azon gondolkoztam, hogy milyen királyul nézne ki, ha a test és a sárvédők szálcsiszolt titánból, a lánc meg ugyanilyen acélból lenne... ehhez még több dolog is kell, de mindent meg lehet oldani..

Szatyorful

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919
    Mókás, mint egy gyorsított felvétel .
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Member
    Hozzászólás
    74
    Hát igen, de ezt már nem kell gyorsítani Próbálok csinálni valami driftelős videót is, csak a poén kedvéért..

Member
    Hely
    SZEGED
    Telefon
    30 462 0521
    Hozzászólás
    38
    Szia ! El tudnád magyarázni nekem a két motor vezérlését esetleg ? A rádión milyen megoldás tudja a két motort ellentétes irányba forgatni ? Nekem Turnigy 9Xr rádióm van. Ha mondjuk 2 db kefés autó szabit használnék , azt hogy lehet megoldani , (esetleg mix kell a rádióra ? )
    Utoljára módosítva: csimi által : 2018-03-07 14:29

Member
    Hozzászólás
    74
    Már írtam privit de akkor röviden itt is, hátha valakinek segít.

Először is legyen a szabin hátramenet is, leginkább autósat érdemes használni ehhez. Alapvetően két lehetőség van.

Az egyik, hogy egyszerűen a két szabit két külön csatornára kötöd, például a bal oldalit a gázkarra (most repülős kifejezéseket fogok használni, mert általában ahhoz használnak pultos távot), a jobbot a magasságira. Esetleg bal oldalkormány, jobb csűrő. Ekkor neked kell külön irányítani a két oldalt, tehát ha pl balra kanyarodsz akkor a bal oldalinak kevesebb gázt adsz mint a másiknak, és így tovább. Ez tök egyszerű, de ha gyors a járgány akkor nehéz normálisan vezetni, sokat kell gondolkodni rajta.

A másik, hogy teszel egy V-mixet mondjuk a gáz és a csűrő közé, ami ha jól van bekötve akkor úgy keveri a jeleket, hogy a gázkarral tudod a "gázt", a másikkal pedig a "kormányzást" szabályozni. Ez sokkal reflexszerűbb, illetve további előny hogy egy mezei autós 2 csatis távval is működik. A te távod tuti tud programozható mixeket, de én inkább csak tennék rá egy ilyen

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-...tra-small.html

V-mixert, az enyémen is olyan van, és bevált. Hozzáteszem hogy a full acél és baromi gyors tankot ezzel is elég nehéz uralni :-D

Egy fontos kiegészítés, hogy a két ESC mindenképpen rá lesz kötve a vevőre. Ha van bennük BEC, akkor az egyiknek a vevőbe menő piros, középső vezetékét ki kell kötni. Ha egyszerre ketten próbálnak tápot adni a vevőnek azzal megsüthetik egymást. A maradék két vezetékkel nem kell semmit csinálni. További tipp, hogy először mindig azt kapcsold be, amelyik a vevőt táplálja. Ha a másikkal kezdesz akkor amíg nem kap jelet, hülyeséget csinálhat.

Szatyorful

Junior Member
    Hozzászólás
    2
    Szia, hasonlót építek én is, viszont az elektronikával lenne néhány kérdésem, tudnál esetleg segíteni benne?

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva