Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen

Téma: F3P Terem "Sloth"

Senior Member
    Hozzászólás
    568

F3P Terem "Sloth"

Sziasztok,
    Télvíz idején sajnos sokan köztük én is nem szívesen megyek ki a reptérre, hideg van...
    Hál istennek szombatonként összegyűlünk a helyi tornateremben egy kicsit bohóckodni, dumálni.
    Helimann kolléga beültette a fülembe "F3P" nézz utána mivel repülik egyből beleszerettem nekem is kell. Sok-sok videó után ez a forma fogott meg.
    Tehát az alapkoncepció ez:

Mi lenne ha a depront egy kicsit megmarnánk......
    Leültem rajzolgatni, meg is született az első darab:

Elkezdtem összerakni tervezett konfig 2.5g szervók 10g körüli motor (ez már kiderült h kevés..)
    Ahogy időm engedte el is készült a próbaverzió:

Aki egy kicsit foglalkozik ezzel a témával tudja hogy nagyon kicsiny súllyal rendelkeznek ezek a madarak ezért is repülnek már elnézést de kibaszott lassan...
    Láttam olyan videót ahol komplett repkész gép 65g!! (az persze full carbon fóliával borítva)
    Hát az enyém aksi nélkül 108g lett...... Protonak elmegy de a cél 100g alá menni. Berep megvolt kiderült ez a 10g-os motor kevés kell neki a 20g-os sajna ez van
    Egyenlőre nem kap coaxial motort és egyéb finomságokat majd ha kialakult véglegesre a sárkány.
    Akkor lehet majd tuningolni, ja meg kell egy kicsit gyakorolni, hogy minden héten ne egy új sárkánnyal érkezzek a terembe.....
    Gyarapszik a család Heliman- nak is megtetszett...

Tibi ügyesebben építette meg, kicsivel hosszabb a futó ezért az övé elemelkedik a talajról is súlya kb egyforma.

Összességében azt kell, hogy mondjam jól sikerült. Részben hozta az elvárásaimat van még mit javítani rajta de úgy gondolom jó irányban haladok, hogy elérjem a kitüzött célt.
    Folyt köv:
    (Már épülget a V2)
    Üdv:kál
    (A kis csatolmányt nem tudom eltüntetni)
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: kál által : 2016-02-16 20:32

Senior Member flyingdog logója
    Hozzászólás
    691
    Szia! Szeretem látni a munkáidat, és azt a profizmust ami minden munkád jellemzi. Sokat tanulok tőled! Bár hogy öszinte legyek szép szép a pille repülő de azért csak a robbanós repcsi az igazi!

Csak így tovább várjuk a V2 darabot!
    Csáó
    Hitec Aurora 9- 2.4ghz, TIRMO, Tulix, Cirrus, Cap 21

Senior Member attila67 logója
    Hozzászólás
    1.196
    A prototípuson úgyis kicsi a motor, Te tegyél bele egy robbanóst, hátha ...

Kálmán! Motor ügyben írtam Neked a topicunkba!
    Maxir, Mini Titan, MSH Protos + repülők, MX12 40 mhz+Assan 2,4 GHz, Spektrum DX9 2,4 GHz

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi,
    Szóval két hétvégét kibírt a madár eljött az idő, hogy nekiálljak a V2-nek. Tapasztalatok alapján amin változtatni kellett, csűrő felület kevés kopp kitéréssel ami kb 55° lassan reagál.
    Nem kell annyi lassító felület vagyis inkább máshogy lesz, magassági pull-pull, szervó traktusnál más kialakítás, megmaradó bordafelületek lehetnek sokkal vékonyabbak, teljesen más építési struktúra az előzőhöz képest.
    Egyenlőre ennyi majd meglátjuk.
    Egyébként a gép paraméterei fessztáv 785mm Hossz 885mm 3mm depronból.

El is készültem vele összehasonlítás végett alul a V2-es (itt még a régi lassítók vannak kimarva)
    Gyorsan kipattintottam az alkatrészeket rádobtam a mérlegre, sajnos ezt nem tettem meg az első darabnál így nem tudom, hogy mennyivel lett könnyebb... na mindegy ha olvassa Nándi vagy Dávid barátom akkor majd megírják, vagy nem.

Sorjázás után el is kezdődhet az összeépítés. Sok a piacon kapható géppel szemben itt a szárny nincs leválasztva a törzsről (megjegyzem nagy valószínűség szerint ezt azért teszik, hogy beleférjen egy viszonylag kezelhető dobozba) nekem így sokkal szimpatikusabb.
    Az előző gépnél kiderült, hogy az első 0.4*3-as szenet végig kell tenni a szárnyon egy darabból sokkal nagyobb lesz így a stabilitás ehhez le kell vágni az "orrát" rátenni a szenet majd visszaragasztani.

Következő lépésként leválasztottam a csűrő kormányokat majdnem 40%-al nagyobb lett és ráadásul negatívba is elfordul majd. Nagyon remélem így már megfelelően "fogós" lesz.

A maradék 04*3-as szenet lehet beragasztani főtartónak.......

Folyt. köv.
    üdv:kál
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: kál által : 2016-02-16 20:38

Senior Member helimanfred logója
    Hozzászólás
    271
    Oh beszépek az ikrek!
    Nincs AC/DC Brian nélkül! Axl...Broáf!

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi,
    Nemsokára folytatom az építési leírását a V2-nek addig is itt repked Helimanfred (V1)

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi,
    Folytassuk a V2 építést.
    Kormányfelületeknél szögbe vágtam, kb 40fok mindkét oldalon.

Szépen kettévágtam a törzset egy csap alul egy csap felül......

Most jön a jó rész mehet rá a szárnyra a törzs alsó fele........ (előtte azért felragasztottam a kormányokat, én széles és a vastagabb celluxot használtam. Kettévágtam hosszában)

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi,
    Mehet tovább......
    Szuperül lehet tartani így a derékszöget.....

Mehet egy kis carbon adja magát hogy hova kell.....

Ellenőrzés hol is tartunk......

Még egy kis carbon, és a design is felkerül az alsó oldalra.......

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi,
    Carbonból sosem elég.....

Legyártottam a kormányemelő szetteket....

Felkerültek a kis gömbfejek is.....

Szervó benn csűrő kész, semmi kotyogás

Felkerült a törzs felső részei is

Senior Member
    Hozzászólás
    568
    Hi
    Kíváncsian tettem fel a mérlegre.......

Ez is felkerült a következő lépésben....

Egyben van minden a mérlegen......

Elkészült.............

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve