Oldal: 365 / 380 ElsőElső ... 265315355361362363364365366367368369375 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.641 - 3.650 (3795) összesen

Téma: Villám kérdések amihez nem kell külön téma !

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok,
    tanácsot szere.tnék kérni, milyen ragasztóval lehet Tamiya gyári karosszéria repedését javítani ? (Külföldi oldalakon vmi shoo go -t használnak, nem tudom ennek van-e hazai megfelelője.) Belülről van festve, félő hogy a ragasztó ezt fel fogja oldani. Köszönöm

Junior Member Nick Raven logója
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Sziasztok. Összeraktam az autómat, ami egy 1/10-es buggy.Most szeretném megvenni bele az elektronikát, de teljes a tanácstalanság. Nem mondom, hogy totál kezdő vagyok, mert 10 évvel ez előtt volt egy „rc modelles köröm” de fullra nem emlékszek semmire, hogy akkor milyen cuccaim voltak, meg a megszerzett tudást is eltemette az agyam, tehát kezeljetek kezdőként. Tudnátok a választásban segíteni? Tehát egy Tamiya 4WD, 1/10-es buggyról van szó. Jelenleg az alapmotorral, amit hozzá adtak (540-es).Ezzel is fog majd menni jelenleg. Kefés motorból gondoltam bele később egy erősebbet. Ezt a szabályzó választása miatt mondom, mert eleve olyat vennék most, ami a kövit is kiszolgálja. Az is Tamiya moci lenne majd. Gondolom mindenki Brushless cuccot fog most javasolni, de abban még úgy sem vagyok otthon, zéró tapasztalat, nem tudom,hogy miért jó. Szervóm sincs és távirányító + vevő se. Illetve akksi és töltő.Tehát teljesen a nulláról kezdem. Lényeg.Hobbi. Sok meló után egy kis ökörködés. Nem szeretnék se világ- se európabajnok lenni, tehát nem szeretnék bele 179ezer forintos brushless cuccot, mert részemről értelme nincs, viszont a legalja 20 forintos elektronikát is kerülném. Olyan cuccokat szeretnék, ami olyan normális, megbízható „középút”.Tudnátok nekem segíteni ez ügyben? Tehát szabályzó, szervó, vevő, táv, akku éstöltő amire szükségem lenne.

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Van egy eladó Sanwa MX-V távom, fél évet használtam kb, akkor is havi néhány alkalommal. Ha érdekel, megbeszélhetjük.
    Az egyetlen ami húszezerbe kerülne, az a távirányító. Minden más olcsóbb, mivel kefés lesz a géped.

Szervóból ez neked megfelel:
    http://www.sgmodell.hu/szervok/2480-...y-szervo-.html
    Nem tudom mi fér be a kocsidba, ezért alacsony profilút linkeltem.

szabályzó:
    http://www.sgmodell.hu/szabalyzok-es...otorokhoz.html

akkut nem tudom, hogy lipot vagy nimh-t akarsz e bele, azt majd kiválasztod hogy mi fér be, és a lehető legnagyobb miliamper legyen. én legalább is így választanék.

Töltő:
    http://www.sgmodell.hu/toltok-tapegy...cdnimh-pb.html
    Ezzel megspórolod a tápegységed, mindenhol használható és mínusz egy cipelnivaló.
    Utoljára módosítva: Drazsé által : 2017-07-01 22:37
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Juhhíííí! Nagyon köszönöm a segítséget! A szervót telibetaláltad, mert szűkös a hely és alacsony profilúba gondolkodtam mindenképp. Ahogy utánaolvastam az értékelések is igen jók róla és árban sem vészes. Plusz csapágyas, fém fogaskerekes, a nyomaték is rendben. Ez már el is dőlt szerintem. Töltőből sem lőttem nagyon mellé, hasonlókat nézegettem, de azokhoz még kellett volna táp. Ez szuper, amit ajánlottál. Árban szintén rendben van. Akksiból LiPo a cél mindenképp, abból találtam is olyat már, ami passzolna majd a kocsimba. Egyedül a szabályzóval vannak fogalomzavarjaim. Én úgy tudom, hogy a motor körszámánál nem tudhat kevesebbet a szabályzó és jobb is, ha kicsit fölötte van. Ezt jól tudom? A Tamiya J alapmotorja 27 körös. Ez a szabi 18-at tud.
    Mondjuk így írja:

"2 cellánál (7.4v): 540 és 550-es Motor: 12T, RPM max. 30000
    3 cellánál (11.1V): 540 és 550-es Motor: 18T, RPM max. 20000"

A cellák száma ez esetben mit jelent, ezt nem értem?! Azt viszont jól értem ugye, hogy nekem ez a szabályzó nem lesz jó a 27T mocim miatt?
    Még egyszer nagyon köszönöm a tippeket! Az eladó távodról esetleg tudnánk beszélni? Nincs kizárva, hogy érdekelne!

Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Közben a szabályzó kérdésre választ is kaptam privátban egy kedves fórumtárstól, tehát minden zavar letisztult.

Senior Member conflict logója
    Hozzászólás
    369
    Srácok, jól tudom, hogy a sakura XI sport autóhoz a hozzáadott kerékszettel használva 190mm-es kaszni kell? ofszett hány milliméter?
    vrx murena + goolrc 8.5T + tsky 120A
    honda nsx jgtc sakura xi sport + 8.5T cheetah cs60

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    246
    Sziasztok!

A 4 éves unokahugom szeretném "megfertőzni" a távirányítós játékok iránti szeretettel (erősen érdeklődik, valszeg nem lesz nehéz dolgom... :-) ), oly módon, hogy adnék neki egy távirányítású autót. Kaptunk egyet ismerőstől ajándékba, viszont az első két keréken nincs abroncs, csak felnik.
    Van ötletetek, merre tudnék beszerezni hozzá "abroncsot"?

A meglévő abroncs mérete: 12,5mmx1,5mm, 25mm átmérő.
    A mellékelt képen látszik a kocsi alja, hátha több infót ad.20160910_162600.jpg

Előre is köszönöm!

Trolley

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.928
    Bocs, de ez nagyon játék kategória, ha jól sejtem, akkor 1/24 méretű. (esetleg 1:18) Elég nehéz rávaló gumit találni, esetleg ugyanolyan méretarányú autóról leoperálni.
    Üdv.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    246
    Szia!

Köszönöm, ebbe az irányba megyek tovább. Tudom, hogy játék kategória,de egy 4 évesnek pont elég lesz ezt is lezúznia. Főleg, hogy van egy majd' 3 éves öccse...
    Szóval ha rajtam múlik, nevelődik az utánpótlás...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

Köszönöm, ebbe az irányba megyek tovább. Tudom, hogy játék kategória,de egy 4 évesnek pont elég lesz ezt is lezúznia. Főleg, hogy van egy majd' 3 éves öccse...
    Szóval ha rajtam múlik, nevelődik az utánpótlás...
    Esetleg NinjaFlex nevű anyagból lehetne 3D nyomatni rá.
    Vagy esetleg TPU anyagból (thermoplasztikus poliuretán)
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Oldal: 365 / 380 ElsőElső ... 265315355361362363364365366367368369375 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva