Oldal: 17 / 17 ElsőElső ... 71314151617
Eredmény: 161 - 170 (170) összesen

Téma: Xiton építés

Senior Member ghubai logója
    Hozzászólás
    701
    Varjuk a berepulest!
    Tepozaras hurkos rogzito lesz nalam, h segit.

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    Köszi Gergő! Volt nekem is, és már be is ragasztottam Purexszel. Na, de sorjában.
    Azt sejtettem, valami hűtő fuvallat kéne a motornak, de leginkább a szabályzónak. A levegő kivezetés megoldott, hiszen a spicc nyitott. Ezen keresztül el tud távozni a levegő a törzsből hátrafelé. Tartalékoltam még régebbről egy lap reluxa lemezt. Ez sok mindenre jó, hiszen 0,2 mm-es alulemez. Már sok kormányemelő készült belőle ahol a finomság és a súly volt az elsődleges. Ebből hajlítottam egy levegő kanalat. Ezt rátéve az orrészre, körberajzoltam. Ettől két-két milliméterrel kisebbre véve kivágtam a beömlő nyílást. A rézszínű fóliát felszedtem azon a helyen ahová kerül a beömlő lemez, a ragasztás miatt. A mellső résznél ferdén hátrafelé alakítottam ki a nyílást, a hátsó részén meg felülről lefelé ferdén alakítottam ki. Így alakulhat az áramláshoz. Ötperces epoxival ragasztottam körbe, használva némi mikroballont.
    Mivel vékony a lemez, repülés közben lehet fütyülni fog mint egy síp!

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Ezután vágtam egy kis fólia darabot, és rávasaltam.

Hobbykinges szalagom volt még, és szerencsére meg is találtam. Ezt bemértem a törzs belsőrészbe és beragasztottam Purexszel. Kívül-belül egy-egy balza lapocskát tettem, nehogy a párhuzamszorító megnyomja a törzset. Egy óra múlva meg is kötött. Így már biztosan nem fog elmozdulni az akku rep közben. A HK-s szalag alatt látni, az akku hosszában végig van ragasztva a fehér tépőzár ellendarabja. Ez végig fogja az akksit hosszában, plusz át lesz még fogatva a HK-s szalaggal. A fekete filc jel mutatja hol kell legyen az akksi vége a helyes súlypont miatt.

Most már tényleg kész! (Remélem!)
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2017-06-07 15:21

Senior Member elhárítás logója
    Hely
    Piliscsév
    Telefon
    06 70 292 73 71
    Hozzászólás
    417
    Szia Sanyi.
    Én csak mentális segítséget tudok nyújtani,illetve megosztani berepüléshez a "v " szárnyal ,Nálam Hitec optic 6 sport adó,
    V.tal kapcsolatos tapasztalatokat.Pl MPX Blizzard,Sárkány és Skua 1.5M.
    Szombaton a rágcsálókkal várjuk a berepet.
    megöregszünk,de sose növünk fel.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    Sanyóca nekem a mentális segítséged tökéletes megoldás! Előre is köszönöm szépen! És különben minden Gödri kollégámnak köszönöm a kiállást!
    Eszembe jutott, valakitől kérek 10 centi üvegszálas ragasztószalagot. Ebből kifogytam, de jóideje nem is volt rá szükségem. Most viszont segítene a motor három vezetékét nagyon stabilan az oldalfalhoz rögzíteni. Se Tesa, se Cellux nem fogja meg rendesen sajnos.
    Sanyi

Senior Member ghubai logója
    Hozzászólás
    701
    Az üvegszálas, ill. a széles szürke mindenre ráragadós mindig nálam van.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    Idézet ghubai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az üvegszálas, ill. a széles szürke mindenre ráragadós mindig nálam van.
    Gergő, te meg egy megmentő vagy!

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    A mai berepülés az orkánerejű szél miatt elmaradt!

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    88
    Sanyi mesélj a repülésről, nálad hogyan viselkedik a Xiton?

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    Most már lassan egy hónapja olyan erős a szél, hogy csak a repteret tudom a Xitonnak megmutatni. Berepülés lévén 30-40 km/h szélben mégcsak megsiklatni is felesleges. A Styroman kupa óta tart ez a permanens szél. Csupaszárny modell kivételével mással úgyszolván azóta nem is tudtam repülni.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.105
    Érdemes volt kivinni a mai napon a gépet! Még így délelőtt enyhe szellő fújdogált. Nem tagadom, nagyon izgatott voltam, mit produkál a gép!
    Mindent összedugva még egy utolsó kormányteszt. Minden tökéletesen működött. Először csak úgy futtában el-elengedtem. Kiváncsi voltam mit csinál, vajon mennyi sebesség az amivel utazik. Minden beállítás megfelelt a tervrajzon megadottakkal. Ezután jött a megsiklatás. A több mint félkilós tömeget lendületbehozva elengedtem. Csodálatosan messze siklik. Jól van, így akkor nem kell akksit tologatni meg egyebek. Most jött a motorospróba! Igaz, ez csak egy 56grammos Keda, de több mint elég, mert vagy 45-50 fokos szövben viszi fel a modellt.
    Fölvittem a modellt vagy 50 méterre és lehúztam a gázt. Nagyon szépen vitorlázik. Azt észrevettem a szűk, erősen bedöntött fordulókat nem tolerálja. A nagy kormánykitéréseket sem! Finoman kell a gépet vezetni.
    Szerencse, hogy volt a gépen féklap mert anélkül nagyon hosszan kisiklik. Rendkívül jól vezethető a gép a teljesen kitérített féklapok ellenére is. Próbáltam vagy 3 szor féklapok nélkül leszállni, de csak "touch and go" lett belőle. Sikerült tremiket is fogni a géppel. Szépen kezdte volna fölcsavarni a gépet, de nem engedtem neki, mert a mostani repülésnek a beállítás és nem a teljesítményrepülés volt a célja! Az oldalkormány nagyon szépen fordítja a gépet, de hagytam 100%-on. A csűrőket levettem 50%~ra. A féklapok maradtak -45°~on. A csűrők féklaphelyzete is egyenlőre marad. Féklap kapcsoláskor enyhén feladja az orrát, a magasságira teszek minusz 1-2°~ot. Egyenlőre ennyi! Motoros emelkedésnél enyhén balra akar fordulni a gép de nagyon könnyen bottal korrigálható. Az orrát is emelné, de ez sem zavaró. A "drukkerek" azonnal adták az ukázt, függesszem meg a légcsavaron!
    Fotó vagy film nemkészült a nagy csodálkozásban a Xitonról. Majd máskor. Egyébként jóindulatú a gép. Ha sikerül bedugóztatni a gépet, pár méter után újra vezethető. Persze ezt SENKI ne próbálja ki kismagasságon! Bedöntéssel, bólintással finoman kell bánni!

Oldal: 17 / 17 ElsőElső ... 71314151617

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva