Oldal: 18 / 18 ElsőElső ... 81415161718
Eredmény: 171 - 178 (178) összesen

Téma: Xiton építés

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    .
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2017-07-27 12:25

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Sajnos eladósorba került a Xiton egy szép nagy másfeles karbon Simbolyc DLG érkezése miatt. Remélem, új gazdája többet kiviszi repülni.

Senior Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    100
    Sziasztok,
    több mint egy év polcon állást követően előkerült a Xiton.

Berepüléskor két komoly probléma jelentkezett,amin akkoriban nem tudtam túljutni:
    Az első hogy ez nem kezdőknek való gép inkább haladóknak, be kellett látnom hogy az akkori tudásom elég harmatos volt,
    ezért az okosabb utat választottam, pihentettem a gépet amíg felfejlődök hozzá.

A másik probléma hogy az orr elejébe építettem a farok szervókat, emiatt nem lehetett annyira előre jönni az akksival, amennyit kíván a súlypont miatt.
    A vitorlázó így eléggé farnehéz maradt, amit gondolom nem kell magyaráznom hogy miért nem jó. Szóval normális repülésre nem volt alkalmas.
    Ezért meg kellett bontani a szervó hidat, hátra költöztetni az egészet,hogy legyen hely elől az akksival játszani,és beállítgatni mindent perecízen újra.

A repülési rutinom és a kedvem a szereléshez pár hete ért össze.
    Elkészült a szervók hátra költöztetése, kivittem tesztelni.

Az első teszt repülés meglehetősen kiábrándító volt, elég gyengén repült.
    Zoli mester tanácsára határozottan előre raktam az akksit, hogy érezhetően orrnehéz legyen........és csodát tett vele.
    Nagyon kell neki hogy le legyen súlyozva az orra, így már folyamatosan és stabilan siklik.

A gép érdekes. Rendkívül dinamikus és robbanékony,pillanat alatt tud váltani megeresztés-begyorsítás és hirtelen kilassítás között.
    Egészen szögletes vagy képtelen kanyarokba be lehet vinni. Egy ideig nem tudtam teljesen eldönteni, hogy gyorsan vagy lassan szeret jobban repülni, mostanára úgy néz ki hogy a lassabb repülést jobban szereti,de nem kilebegés határig hanem inkább felette.
    1500mAh 3s akksival egészen kellemesen sokat lehet repülni vele, és egész jól bírja a moderált szelet,nem borítgatja,nem kínlódik. Valószínűnek tartom hogy amiatt is hogy kicsit nehezebb típusú gép.

Egyenlőre ennyit szerettem volna mesélni, akarok csinálni repülős videót is ha végre sikerül valakit behálóznom hogy kamerázzon :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    224
    Hello,
    Most találtam meg a gép topikját. Akkor ezzel a géppel repültél tavaly a réten egyszer, amikor én is éppen kint voltam
    Szép gép, az építést végignézve még irigy is lettem kicsit
    Emlékszem még, amikor azzal a kis dobálósból átépített vitorlázóval gyakoroltál. Nem gondoltam volna akkor, hogy nekiállsz majd egy komoly gépnek.
    Gratula a modellhez. Zoli barátunk nagy rutinnal rendelkezik, nekem is sok jó tanáccsal segített az elején.
    Szivesen kimennék kamerázni egyet, csak össze kéne egyeztetni, sajnos időm elég kevés van.
    Írj rám ha gondolod, aztán valahogy összehozzuk.

Marci
    Nagyon magasra, Nagyon messze és Nagyon drága volt ...

Hely
    Győr
    Hozzászólás
    100
    Köszönöm szépen a felajánlást, meg örülök ha tetszik a gép.
    Elküldöd privátba a mobilod?Aztán csöröglek /írok stb...

Senior Member
    Hozzászólás
    940
    Szép ez a repcsi, nem vitás.
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Hely
    Győr