Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 2345678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (72) összesen

Téma: Xiton építés

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.040
    Ez a szegény XITON a lucaszékhez képest "kismiska" gyorsaságú. Azt hittem azért a nagy csend mert már össze is törted! Szép és egyszerű szerkezet. A COPYGURU-ban kinyomtattam a tervrajzot ,hátha kedvet kapok hozzá tervrajz nézegetés közben.

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    ÁáSanyi ez nem volt szép :-)
    Azt tudni kell,hogy életem első komoly repülő építése, ezen tanultam meg a szakmai fogásokat, volt hogy egy-egy lépés közt napok teltek el mert támogatást kellett kérnem,mert gőzöm meg volt hogy kell csinálni.
    Jó persze volt hogy hetekig vagy egy hónapig hozzá se nyúltam mert nem volt kedvem.
    Szóval légyszi úgy nézzétek ezt a blogot, hogy kezdő de rendkívül érdeklődő kolléga első komoly gépépítése :-)

A törzs elég előrehaladott állapotban van már, a bloggal is utolérem hamarosan.

Idézet sanyi1959 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a szegény XITON a lucaszékhez képest "kismiska" gyorsaságú. Azt hittem azért a nagy csend mert már össze is törted! Szép és egyszerű szerkezet. A COPYGURU-ban kinyomtattam a tervrajzot ,hátha kedvet kapok hozzá tervrajz nézegetés közben.
    Utoljára módosítva: Impact_B által : 2016-12-24 13:05

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.040
    Azt nem írtad, hogy "első áldozó" vagy! Ahhoz képest akkor rekord gyorsaság! Azokat a kis szmájlikat azért tettem be nehogy sértődés essék! Ha valami nem tiszta a tervrajzról, máskor egész nyugodtam dobd fel kérdésnek mert senki nem tudja ha elakadsz! Nagyon szivesen segítek én is, akár telefonos megbeszéléssel is. Hivj nyugodtan!
    Pont gondolkodtam egy Xiton motor nélküli változaton amit magasstartos indítással lehetne repíteni. Persze nem 900grammos felszálló súllyal hanem max 500gr-mal. Balasztolva meg lejtőre is alkalmas lenne.
    Már várom az első felszállásod a Xitonnal, remélem lesz segítséged a berepítéshez!

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    Nincs semmi gáz, én is szmájliztam :-)
    Nagyon köszönöm a tanácsokat mindenből tanulok, és a felajánlott segítséget is, élni fogok vele ha végképp nem jutok semmire.
    Egyenlőre szerencsére mindenre született megoldás, vagy kaptam támogatást. A berepülést már én is alig várom, inkább repkednék már mint építenék. Ennek ellenére már most nézegetem mi lenne jó következő gépnek,biztos van gond velem is :-) Berepüléshez elvileg meglesz a segítség :-)
    Ha Xiton építés mellett döntesz,remélem te is megosztod blogban,kíváncsi lennék más hogy oldja meg ugyanezt.

Idézet sanyi1959 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt nem írtad, hogy "első áldozó" vagy! Ahhoz képest akkor rekord gyorsaság! Azokat a kis szmájlikat azért tettem be nehogy sértődés essék! Ha valami nem tiszta a tervrajzról, máskor egész nyugodtam dobd fel kérdésnek mert senki nem tudja ha elakadsz! Nagyon szivesen segítek én is, akár telefonos megbeszéléssel is. Hivj nyugodtan!
    Pont gondolkodtam egy Xiton motor nélküli változaton amit magasstartos indítással lehetne repíteni. Persze nem 900grammos felszálló súllyal hanem max 500gr-mal. Balasztolva meg lejtőre is alkalmas lenne.
    Már várom az első felszállásod a Xitonnal, remélem lesz segítséged a berepítéshez!

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    Ma eltökélt szándékom volt építést folytatni, de végül a lustaság győzött. Így inkább a bloggal próbálok haladni.

Mivel a szárny szerkezetileg kész és akár fóliázni is lehet, folytassuk a törzzsel.
    A 2,5mm balsa és 0,4mm rétegelt lemezt összeragasztottam, ezek lesznek az oldalfalak.
    Ha egyik balsa idomnak egyik, másik idomnak másik oldalára ragasztjátok a rétegelt lemezt, akkor Ti nem két egyforma elemet kaptok, és nektek nem kell újra csinálnotok az egyik felét.
    Ez csak jó tanács.Tapasztalatból. :-)

IMG_20160705_203532320.jpg

Ennél a pontnál fellépett némi probléma. A balsa megszívta magát ragasztóval, kitágult, a rétegelt lemez nem, és így kötött meg. Miután kiszáradt, a balsa visszazsugorodott, emiatt a rétegelt irányából kissé domború lett. Némi próbálkozás és agybaj után úgy döntöttem, hogy a tervtől eltérően akkor a domború rétegelt lesz a külső fele.
    Utoljára módosítva: Impact_B által : 2017-01-13 18:31

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    További eltérés az eredeti tervtől, hogy a törzs orr részénél a motor körül
    és a törzs végén nem akartam azt a törést és több darabból összeragasztást, szilárdsági és esztétikai okokból.
    Az orrnál belülre ragasztottam vastag balsa lapot és kívülről lesz inkább rácsiszolva formára az orrkúphoz.

IMG_20160705_203358598.jpg

A tervtől eltérően 4x4 helyett 8x8mm saroklécet használtam, hogy nagyobb rádiusszal, szebben lehessen majd becsiszolni.
    Szalagcsiszológéppel háromszög profilúra dolgoztam át felragasztás előtt

IMG_20160705_220020899.jpg
    Utoljára módosítva: Impact_B által : 2017-01-12 21:31

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    Aztán következett a törzsbordák kiformálása, (a 3-as törzsbordánál is eltértem a tervtől szilárdsági okokból)
    IMG_20160708_223942268.jpg

felragasztása,
    IMG_20160712_163746268.jpg

és a törzs összeragasztása
    IMG_20160714_221001955.jpg

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.194
    Legközelebb ha szendvicset csinálsz,akkor a rétegeltre kend a ragasztót vékonyan és jól eloszlatva, utána fektesd rá a balsát, tegyél rá egy deszkát, meg súlyokat. mire kiveszed 1-2 nap múlva, szép egyenes lesz.

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    Köszi már ezt is tudom, legközelebb így csinálom :-)
    Én a balsát kentem, lesúlyoztam, de csak reggelig vártam.

Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Legközelebb ha szendvicset csinálsz,akkor a rétegeltre kend a ragasztót vékonyan és jól eloszlatva, utána fektesd rá a balsát, tegyél rá egy deszkát, meg súlyokat. mire kiveszed 1-2 nap múlva, szép egyenes lesz.
    Utoljára módosítva: Impact_B által : 2017-01-12 20:44

Member Impact_B logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    56
    Ahogy fentebb írtam, a törzs végén nem akartam azt a törést és több darabból összeragasztást, szilárdsági és esztétikai okokból.
    A saroklécet fonalfűrésszel bevágtam a képen látható módon. Ezt a bevágást később az összeragasztás után megragasztottam 5 perces epoxyval, hogy ne gyengüljön meg itt a törzs.

IMG_20160714_220924358.jpg

Mindezek után összehajthatók csúcsba.
    Az összefogás összeragasztás előtt és közben, a törzsborda vonalán fülpiszka vattával szorgosan kentem vízzel,
    így a hajtás vonalában engedett, nem tört, nem torzult. 5 perces epoxyval ragasztottam, bőven kitartott a vizes trükk mire megkötött.

IMG_20160726_201705027.jpg IMG_20160726_201748490.jpg
    Utoljára módosítva: Impact_B által : 2017-01-12 21:26

Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 2345678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve