Eredmény: 1 - 2 (2) összesen

Téma: RC Motorkerékpárok

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    103

RC Motorkerékpárok

Üdv!

A nagyvilágban terjed az rc motorozás. Szeretném, ha esetleg itthon is foglalkoznánk néhányan a dologgal. Szomszédaink (osztrákok, németek) hosszú évek óta profin űzik ezt a műfajt.

Több méretarány is létezik. Tipikusan a játék kategóriába sorolhatóak az 1/18-1/14 kategóriájú gépek. Ezeknél az olcsóbb verzióknál a kormányzás még nem proporcionális. Segítő giroszkóp szokott lenni a hátsó kerékbe beépítve. Ez egy forgó tömeget jelent.

Onroad gépeknél az alábbi méretarányok terjednek:
    1/8 méretarány. Profi versenygépek is akadnak a kategóriában. Előnye, hogy mérete miatt akár 1/10 túraautóknak szánt pályákon is el tud közlekedni. Fékezés már megoldott az első keréknél is. Már ennél a kategóriánál is igaz, hogy nehéz törésre bírni a motorokat, szerencsére strapabíróak.

1/5 méretarányú kategóriában futnak a nemzetközi versenyek. Jellemzően nagyon drága vasak és hely is kell a kimotorozásukhoz.Néha házibarkács jellegű dolgok is szépen ki tudják nőni magukat (lásd JABBER).

Offroad gépeknél pedig szélesebb a választék, általában az 1/4 gépek a legnagyobbak, itt a nagyobb kategóriákban is lehet gyroval találkozni az ugratások miatt.

Nem írnék egyelőre hosszabb összefoglalót ide a témáról. Tervezek gépet venni és gondoltam hátha más is kedvet kap. A Magyarországi pályák és viszonyok miatt maradnék az 1/8 onroad kategóriánál, egy ZH Racing ZH-205b a kiszemelt tesztpéldány. Akinek esetleg van már bármilyen jellegű motor modellje és kipróbálhatnám, kérem jelezze.
    X-ray T4 '20, X-ray X1 '16

Támogató dankopi logója
    Hely
    Kecskemét rcbalazsjanos@gmail.com
    Telefon
    +36 70/5678-081
    Hozzászólás
    326
    Szia!

Létezik erről topic,izgat a téma többünket is.Modellezés 2 keréken : http://forum.rcmodell.hu/showthread....n!!!RC-motorok!!
    Az biztos hogy remek móka,csak sajnos páran vagyunk. Az áruk is borsos viszonylag,még az egyszerű gépeké is,mint ami nekünk van ( Thunder Tiger FM 1 ) és hozzájuk jutni is macerás-rendelni küföldről-vám,stb.... Ha sokan kedvet is éreznének az egykerekezéshez ( mert lehet ha ügyes vagy ) , motorozgatáshoz,nem tudnak mihez hasonlítani.Én is látatlanba vettem az elsőt,lesz ami lesz,de nem bántam meg!
    MCD XR5 Factory Rally 29ccm
    MCD RR% Max Pro G320
    Thunder Tiger Raptor 90 Gasser heli
    55'' BigMarine hajó 27,5ccm
    1/5 Rc Jetski
    Thunder Tiger SB5

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •