Oldal: 67 / 68 ElsőElső ... 1757636465666768 UtolsóUtolsó
Eredmény: 661 - 670 (671) összesen

Téma: 2016 X. Styroman Kupa!

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.618
    Bálint, Mindenki - ez tök jó hír 11. Styro Cup , Yes
    - dátum mindegy (legyen ua. mint tavaly +/- 1, 2nap ahogy a naptár kiadja) ...

Ui.: vki tud pontosabbat a 2017.jan.01 -től érvényes kormányrendeletről, miszerint minden (a nem kamerás is) repülő alkalmatosság drónná, és ezáltal tiltott légi járművé avanzsál? Rendőr által elkobozható lesz, míg a tulajdonosa büntető jogi eljárás alá vonható. Nem tudom privát találkozókra ez hogy érvényes, de elég szarul hangzik...

A lényeg 2017 folyt köv.
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2016-12-04 15:31
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member spitfire logója
    Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.178
    Karácsonyra pedig szerintem nagyon sokan vásárolnak majd ilyeneket! Mi lesz akkor utána velük. Magánterületen csak lehet használni.
    " Soha ne felejtsd el, hol kezdted! "

Member
    Hozzászólás
    33
    Ennyit tudok hozzátenni a témához:

Ide idézek egy szöveget és annak scennelt mellékletét.Levélben kaptam egy kopterező barátomtól 2016.04. 05-én. :

"A mellékelt nyomtatvány a rendőrség dolgozóinak készült, melyben a drón*használat szabályozását érintik, és a hatóság tennivalóit írja le, amennyiben ilyen jellegű tevékenységet tapasztalnak.

A lap, amit küldtem, bátyám kezéből származik. A Bajai Rendőr Kapitányság minden rendőr számára kiadta ezt a papírt, hogy múlt hétfő óta ez a hivatalos eljárás. Én is ezzel védekeztem, hogy ez talán csak tervezet, és nem is drón az, ami csak repül, hiszen a kamerával ellátott távirányítású gépeket ( lehet az épp autó is ) nevezik drónnak. Ő annyit mondott, hogy ezt nekik parancsba adták, és vajmi keveset érdekli a rendőröket, hogy a jogalkotók mit minek neveznek. A benne foglaltak hatályosak. Más kérdés, hogy mennyire fogják ezt betartani, de ezek már tények. Ha jól emlékszem a tervezetben meg volt határozva súly és méret is, mely értékek felett kell a jogsi, de ebben nincs semmilyen kivétel. Én sem találtam hivatalos apon erre vonatkozó újításokat, és még mindig érdekelne, hogy felvétel készítéssel kapcsolatos szabályozások erre nem értendők? Gondolok most arra, hogy pl, egy rendezvényen bárki által készített felvételek bármikor publikálhatóak, akkor a drón felvételekre ez már nem érvényes?

ez a nyomtatvány, kattintsatok rá, úgy olvasható:

Somi (akinek egy szem drónja sincs, csak volt,de megszökött)

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.178
    Sziasztok! Egyáltalán van erre már jogi magyarázat? Pontosan mit takar a korlátozás. Az erkélyről is kamerázhatna bárki. Olyan mint a kémtoll ügy, közben meg már a telefonokkal is simán lehetett felvételeket készíteni!

Senior Member Draco logója
    Hely
    Érd, Bp.
    Hozzászólás
    1.523
    Akit az Istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek...

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.178
    Köszi! Nesze semmi fogd meg jól elv!

Senior Member xhod2 logója
    Hozzászólás
    778
    Idézet spitfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Nesze semmi fogd meg jól elv!
    Hello!

Egy frissebb hír és mégiscsak hivatalos, terjesszétek! http://www.modellsport.hu/hirek/dron...lomodellek.pdf

Üdv:HÓD

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.178
    Minden modellezőnek s családjának kellemes ünnepeket kívánok!

Senior Member
    Hozzászólás
    4.412
    Koszonjuk szépen!

Viszont kìvànok mindenkinek Kellemes Ünnepeket é repülésben boldog új évet !
    06704256904

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.178
    Sziasztok! A jelenlegi állapotban lehetséges hogy veszélyben lesz a boglári kellemes, élvezetes, kiválóan szervezett modell verseny??? Remélem, a józan ész felülkerekedik! Volt egy videó bejátszás az illetékesek részére a boglári csoportos légibemutatóról, hogy mitől fosztják meg a modellező társadalmat egy átgondolatlan, a dronózással egy kalap alá vett repülőmodellezéstől! Pilóta nélküli repülés! Mi irányitjuk, mi vezetjük a gépeket látótávolságon belül, FPV nélkül. A fórumokon lassan ébredeznek az érintettek, egyre többen hallatják hangukat ez az igazságtalan, be nem tartható szabályozásokkal szemben! Léggtérhasználati engedély, minden ami elhagyja a földet, kellene? A kötelező biztosítás, magán személlyel nem is kötnek, vizsga stb.! Jó lenne ha ez csak egy rémálom lenne! Minden jót kívánok!

Oldal: 67 / 68 ElsőElső ... 1757636465666768 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve