Oldal: 1 / 1568 1234511511015011001 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15674) összesen

Téma: Ferihegy 3 Elektromos Modellreptér

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Ferihegy 3 Elektromos Modellreptér

Sziasztok! Nem találtam olyan topicot amibe beleillett volna ez, de hát most ide írom.
    Arra lennék kíváncsi, hogy a kedves fórumlakók szoktak-e pestszentimrén a Budapest és a Gyál-Vecsés közötti terepen repülni. Én oda szoktam járni, nem nagy hely, de csendes, és megteszi. A Halomi úton kell kifele menni ganzkertvárosból, és egyszer csak ott lesz egy nagy rét. (ha ezen az úton mennél tovább, vecsés és gyál között lyukadsz ki)
    itt egy link:

http://local.live.com/default.aspx?v...ir=0&alt=-1000

Várom a kollegák jelentkezését itt a fórumon!
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Pestszentlőrinc, 18.ker

Na? Senki?
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    261

Pestszentlőrinc, 18.ker

Szia!

Én Gyál és Vecsés közötti területen szoktam reptetni a temető mögött, az almás mellett. Most éppen szünetelek, a hideg, magán és gép próblémák miatt is. De ami késik nem múlik, már Sry kolléga is mondta, hogy reptethetnénk valamikor. Én egy Easy Starral, és egy depron ultit szoktam kergetni. Abszolut amatör szinvonalon(örülök ha fent tudom tartani) nagy lelkesedéssel. Az Es-ben sajnos tönkre ment az akku, és a szárnyat sem ártana cserélnem, a Ulti most kap új testet, mert hosszú kihagyás után sajnos a földe paszíroztam.

Üdv.:
    Orosg

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Pestszentlőrinc, 18.ker

Idézet orosg eredeti hozzászólása
    Szia!

Én Gyál és Vecsés közötti területen szoktam reptetni a temető mögött, az almás mellett. Most éppen szünetelek, a hideg, magán és gép próblémák miatt is. De ami késik nem múlik, már Sry kolléga is mondta, hogy reptethetnénk valamikor. Én egy Easy Starral, és egy depron ultit szoktam kergetni. Abszolut amatör szinvonalon(örülök ha fent tudom tartani) nagy lelkesedéssel. Az Es-ben sajnos tönkre ment az akku, és a szárnyat sem ártana cserélnem, a Ulti most kap új testet, mert hosszú kihagyás után sajnos a földe paszíroztam.

Üdv.:
    Hát szia!

Örömmel hallom, hogy van valaki aki szokott arrafelé röptetni. Van rá valami esély, hogy az első hó előtt ki tudnál menni reptetni? Akkor etekszerint ahogy hallom, saját elmondásod szerint nem lennél túl jó oktató. Helyesbíts, ha nem így van. Mert valójában ezt a topikot is azért nyitottam, hogy megtanítson valaki egy 14 éves gyereket röptetni. Most építettem egy vitorlázót, ami segédmocis. Nos, másodszorra töröm össze, többször nem akarom. Ezért keresnék segítséget, hátha úgy könnyebb lenne megtanulni. Én még gond nélkül járkálok ki ilyenkor is, hisz most is 6 fok van.
    Válaszodat várom!
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    261

Pestszentlőrinc, 18.ker

Szia!

A repcsinek a hó sem akadály, de a két ünnep között otthon leszek, szerintem akkor repkedhetünk. Az Ultiról csak a csűrő hiányzik, kb. két órás munka van vele + a beállítás, aztán lehetne berepülni. Azt gondolom, hogy tanítani igazából nem tudok, de azt a keveset amit a saját káromon megtanultam szívesen megosztom veled. Az ES mondható talán vitorlázó jellegűnek, amit vele megtanultam szívesen elmondom, bár ebbe nagyon sokan tudnak neked segíteni.

Milyen gépet építettél? Van valami rajzod róla? Milyen jellegű hibák voltak? Tudsz többet írni a gépről?

Akkor esetleg többen meg tudnák szakérteni.

(egyébként a legfőbb akadály a idő, egy hónapos a kislányom, és a szabad időm nagy része most az ővé)

Üdv.:
    Orosg

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Pestszentlőrinc, 18.ker

Idézet orosg eredeti hozzászólása
    Szia!

A repcsinek a hó sem akadály, de a két ünnep között otthon leszek, szerintem akkor repkedhetünk. Az Ultiról csak a csűrő hiányzik, kb. két órás munka van vele + a beállítás, aztán lehetne berepülni. Azt gondolom, hogy tanítani igazából nem tudok, de azt a keveset amit a saját káromon megtanultam szívesen megosztom veled. Az ES mondható talán vitorlázó jellegűnek, amit vele megtanultam szívesen elmondom, bár ebbe nagyon sokan tudnak neked segíteni.

Milyen gépet építettél? Van valami rajzod róla? Milyen jellegű hibák voltak? Tudsz többet írni a gépről?

Akkor esetleg többen meg tudnák szakérteni.

(egyébként a legfőbb akadály a idő, egy hónapos a kislányom, és a szabad időm nagy része most az ővé)

Üdv.:
    Először is gratulálok a lányodhoz!
    A gép amit építettem a Tomba-e nevezetű segédmocis vitorlázó. Van róla topic a vitorlázórepülésben, tomba-e néven.
    Első nekifutásra egyből összetörtem, mert egyből repülni akartam vele, amit persze tudtam, hogy nem lehet, de én azért jobban tudtam... Hát ez lett belőle. A második törés egy kemény leszálláskor történt, amikoris az akkumlátor kiszakította a gép alját, amit azóta már megragasztottam, és rétegeltel megerősítettem, és a 3 vezérsík letört. Ezeket helyrehoztam pár nap alatt, aztán ma is mentem vele repülni. Ismét széttört, szerencsére csak a szárny végén az utolsó bordaközben eltört a belépő, és a végborda is vagy 3 helyen. Ezt ma helyrehozom, és akkor beszélhetjük az időpontot. Tehát még1szer mondom, csak 14 éves vok, nekem még nincsen gyerekem... szerencsére.
    üdv. Sajtqkac

mmormota
    Guest

Pestszentlőrinc, 18.ker

Nekem ez közel esik, ha írjátok mikor mentek ki, kimegyek én is (helikkel).
    Jó lenne egy kép, amin pontosan be van jelölve a hely.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Pestszentlőrinc, 18.ker

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Nekem ez közel esik, ha írjátok mikor mentek ki, kimegyek én is (helikkel).
    Jó lenne egy kép, amin pontosan be van jelölve a hely.
    Rendben Mormota!

Várj max 10 percet, és fent lesz a térkép ha minden jól megy.
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    261

Pestszentlőrinc, 18.ker

Hello!

Elöször is köszönöm. Remélem nemsokára ő is a modellezők táborához csatlakozik.

Megnéztem a gépedet. Nagyon szép darab. Ebbe nincs nagy tapasztalatom. Nem tudom nem lenne-e érdemes e inkább egy depron gépet összeraknod, amit nem sajnálnál, és bátran lehet törni. Nekem nem lenne szivem ezt a balza gépet reptetni(már a tudásommal nincs arányban a befektett munka). Bár ha súlypontja rendben van akkor talán magától is kéne repülnie szerintem. Legalább is az ES kellő kezdősebesség után simán vitorlázik. Gondolom ez a gép se egy túl ideges.

De ok, repülhetünk, szolók ha kész vagyok. Bár az ulti csak 5-10 percet repül egy akkuval, nem egy egész délutános kaland.
    Orosg

Senior Member
    Hozzászólás
    261

Pestszentlőrinc, 18.ker

Látom gyűlik a nép, lesz itt örömrepülés, a szomszéd utcában lakik egy öreg repülős ember majd szólok neki is. Sry kolléga Gombán lakik, ő is monda, hogy esetleg repkedne felénk valamikor. Már csak meg kellene szervezni!!!
    Orosg

Oldal: 1 / 1568 1234511511015011001 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve