Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (168) összesen

Téma: Seagull Edge 540

Senior Member Al boldo logója
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    1.470

Seagull Edge 540

Szia Szazs

nagyon szép a géped

mértél már húzóerőt?

Mennyi lett a súlya?

üdv

Al boldo
    "Eladó egy zöld kaméleon. Ja nem, sárga. Vagy inkább barna... Ez k*rva jó! Nem eladó"

Kulcsár Péter
    30/205-3502
    Nyíregyháza

Member
    Hozzászólás
    48

Seagull Edge 540

Szia!

Köszi a dícséretet ops:
    Hát nem lett túl könnyű... 4200 g üza nélkül.
    A húzóerőt nem igazán tudtam lemérni, inkább csak kisérleteztem. A rugós mérleggel 6,7 kg-ot mutatott, de aztán rájöttem, tutti nem jó a mérleg (valami kínai) mert pár próba után vissza sem állt nullára.
    15X4W APC-vel kézben tartva éppen hogy elindul felfelé. Megpróbáltam a 16X4W-t is, ez lenne a géphez ajánlott, de ezzel már a moci lassan reagál.

Ezért gondolom hogy a moci kevés lesz, de csak repkedni és a berepüléshez elég

Üdv,
    Zsolt
    Nem könnyű annak, akinek nehéz... HA-SZAZS

Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    1.470

Seagull Edge 540

Hi

Kiváncsi vagyok mit produklál a levegőben, de ahogy

írod lehet hogy utánna motorcsere következik..........

Várjuk a beszámolót a berepről.

Sok szerencsét hozzá!

üdv

Al boldo
    "Eladó egy zöld kaméleon. Ja nem, sárga. Vagy inkább barna... Ez k*rva jó! Nem eladó"

Kulcsár Péter
    30/205-3502
    Nyíregyháza

Member
    Hozzászólás
    48

Seagull Edge 540

Sziasztok!

Megvolt a berepülés
    A mai napon ejtettem meg, hát nem volt éppen szélcsend....

1. start:
    Az eddigi gépeimhez képest később emelkedett el, és rögtön balra billent. Felvittem jó magasra, és nekiálltam trimmelni. Csűrő 4klikk, magassági 1klikk
    Picit repkedtem vele, éreztem, ez nagyon az lesz, amit szeretnék.
    Leszálláshoz behelyezkedve, négy alkalommal is meglepett, hogy ekkora tömeg mennyit siklik még....
    Na, itt mondhatom, leteszteltem vagy 3X az átesési sebességet, amikor már azt hittem muszáj a susnyába tenni, hát nem esett át, szépen átstartolt.
    A felületi terheléshez képest, valami elképesztően lassan tud repülni. Sokkal rosszabra számítottam. Végül leszálltam, lábhoz taxi, puszi a kabintetőre :lol:
    2.-3. start:
    Ismerkedés, pár apróság, háton repülés, csak egy leheletnyit kell nyomni.
    Na, aztán függeszkedés próbánál kibújt a szög a zsákból: ez a moci kevés....
    Képtelen felfelé kiemelkedni, amikor kidől. No sebaj, mivel ezt már tudom, amíg nem kap új mocit, addig óvatoskodom.
    Összefoglalva, nagyon megszerettem, kezesbárány. A leszállást még gyakorolnom kell, nagyon hosszan siklik. Örülök hogy megvettem :lol:
    Sajnos kép, video nem készült, egyedül voltam és nagyon korán. De majd legközelebb.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Üdv,
    Zsolt

Senior Member
    Hozzászólás
    362

Seagull Edge 540

Nekem bár más cég terméke, de nagyjából ilyen repcsim van. Azt kell mondjam 16x8-as légcsavarral már elég rendesen tudod kergetni, de az a 16-os méret kell neki. 13x8-as légcsavarral eléggé gyorsra sikeredett, bár azzal is simán repkedtem vele, persze függőlegesbe sosem mertem tenni, mert azonnal visszahullott volna.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Seagull Edge 540

Nos végre elérkezett a gép abba a státuszba, hogy beindítottam a motort (SPE26). Sajnos kézzel valahogy nem nagyon szívta a benzit, úgyhogy starterrel "löktük be" a mocit Peat kollegával (nem tűnt úgy mintha falsot szívna a motor, de azért majd még megnézem közelebbről is a csöveket, mert most kábelkötözővel van a csonkokra szorítva, mivel 3,2mm-es a belső átmérő a csonk meg 3mm-es).
    Lenne azonban 2 kérdésem (1 a motorhoz, 1 a vezérléshez)

- Sajnos a gyári leírás nem sok mindent mond a bejáratásról, csak annyit, hogy 1:30-as keveréket használjak és 3000 körül legyen a fordulatszám. Namár most az a kérdés, hogy itt is hasonlóasn kell-e eljárni mint az alkoholos motoroknál (felmelegíteni-hűteni), vagy más a bejáratás menete?
    - A gép magassági kormányát 2 db szervó vezérli. Jelenleg nálam úgy van beállítva a rádió (Optic6), hogy egyben csűrőként is funkcionálnak (ha csak csűrök, akkor a magassági két része is csűr). A kérdés tehát : Problémás lehet-e ez vagy oldjam meg mix-el megfelelően (most ugye 2 külön csatornán van a 2 magassági szervó)

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    1.470

Seagull Edge 540

Jaj csak már repülne, olyan régn várok már rá, hogy beszámolj róla. :shock:

Sok sikert!

Al boldo

Kulcsár Péter
    30/205-3502
    Nyíregyháza

Member
    Hozzászólás
    48

Edge 540

Hi!

Hát, Hangyától én is régóta várok infót....
    Nos, az én gépem túl van a 20.-ik starton. Szeretnék bele egy Saito 120-ast. De sajna erre még várnom kell, addig is óvatoskodunk. Mint írtam, nagyon jóindulatú gép, azóta a manual szerinti 3D kitérésekkel is kipróbáltam, de semmi különös, nagyon pontos.

Szóval, Mi csak repülünk, repülünk

Ps: remélem még nagyon sokáig

Üdv,
    Zsolt

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Berepülés

Hát ez a nap is eljött "berepültem" a gépet Azért idézőjelek között, mivel csak néhány kört tudtam megtenni a masinával. Sajnos a motor beállítása nem volt tökéletes bár a földön tesztelve annak tűnt, a levegőben 1/4 gáz felett már csak köhögöt a moci (viszont leállni egyáltalán nem akart). Mivel meló után tudtam csak kimenni, ezért az idő is kevés volt, hogy beállítsam a motort (az állítgatáshoz ugye le kell venni a teljes orburkolatot). Mindenestre a gép repülési tulajdonságából kaptam egy kis ízelítőt. Nagyon kezes báránynak tűnik a masina, precíz irányíthatósággal. A leszállás is remekül sikeredett, nem egy átesős fajta gép, szépen ki lehetett lebegtetni.
    Remélem hamarosan jó motorbeállítással is tesztelni tudom majd a gépet. Addig is mindenkinek sikeres leszállást! :-)
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Member
    Hozzászólás
    48

Edge

Sziasztok!

Kedves Hangya, elsősorban Tőled várom az infót. Motort kéne cserélnem...
    Tegyek bele egy 18ccm kétüteműt, vagy egy 120-as négyüteműt?
    A gépem a repülések ellenére egyben van. Mostanra nagyon zavar, hogy nem tudok erőből repülni. Viszont nem szeretnék a benzinesek közé lépni
    Már mexoktam

Kérem véleményed.

Köszi:
    Zsolt

Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •