Eredmény: 1 - 2 (2) összesen

Téma: Mamba Monster Max szabályzó kérdés

Mamba Monster Max szabályzó kérdés

Sziasztok!

Olyan személyek segítségét kérném, akiknek van tapasztalatuk a Castle MMM szabályzóval.
    Nemrég vettem egy Savage Flux HP-t, ami gyárilag ezzel van szerelve.
    A problémám az, hogy egyenlőre nem szeretnél LiPO-val kísérletezni, ezért NiMH akkupakkokat használnék.
    Azt látom, hogy csak nagyon jó minőségű, párhuzamban pakolt, forrasztott cellás akku jó bele. Én a Duratrax 5000mAh akkupakkot néztem ki.
    A baj az, hogy bár a használatiban írják, hogy lehet bele tenni NiMH-t, sok helyen azt olvastam, hogy mégsem ajánlott. Több helyen azt írják, hogy a gond akkor van, amikor fékezésnél a szabi megpróbálja visszapumpálni az ampert az akkuba, amit az NiMH nem nagyon szeret. A kérdésem az lenne, hogy be lehet e esetleg úgy állítani ezt a szabályzót, hogy ne jelentsen ez gondot, legalábbis kisebb legyen az esély a meghibásodásra. Bár még így is úgy vagyok vele, hogy inkább a szabi égjen le, mint a LiPo-tól a ház... Ha valakinek esetleg van ilyen téren tapasztalata ezzel a szabályzóval és tudna segíteni, azt nagyon megköszönném...

Üdv!
    D.

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    730
    Elolvastam én is sokat erről. Gondolom ugyan azokat olvastad mint én.

Meg kell tanulni lipo-t tölteni, kell venni egy értelmes lipo töltőt (iCharger vagy hasonló), kell venni drága lipokat és akkor a szettet sem kell állandóan félteni, hogy juj most vajon leég e az ESC.
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve