Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen

Téma: Szintetikus vagy ricinus TANÁCSOT kérek

Junior Member
    Hozzászólás
    10

Szintetikus vagy ricinus TANÁCSOT kérek

Eddig mindég az üzemanyagba ricinust tettem nagyon jó csak utána ha sokáig nem repülök érdemes petróval kimosni(tapad ragad) de most van az első 4T motorom és reám ijesztettek hogy CSAK nagyon jó minőségű szintetikus olajjal használjam mert tönkre megy(((1 DEAZ MILYEN ÉS HOL kapható) )) vOLt akik azt mondták csak FELESEN ricinussal utána kimosni petróval Most a egyismerős modellező azt mondta hogy neki a szintetikus tette tönkre a 2T MOTORJÁT Mi az igazság mit javasol aki biztosan ért hozzá Köszi Öreg szem

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36308249285
    Hozzászólás
    937
    Én csak annyit tudok, hogy az én 4 T O.S. 12 és 15 cc-es négyüteműm legalább 30 litert lenyomott a torkán nálam és én is használtam vettem.
    Szóval mai napig tökéletesen üzemel az új gazdájánál, tehát nem hiszem, hogy a szintetikus elrontaná, mert azzal használtam.
    Arra viszont figyelni kell, hogy ne benzines kétütemű motorokba való szintetikus olajjal kell keverni, hanem speciális észter bázisúval, ami oldódik a metanollal.
    A Motul Micro 2T-t vásároltam legutóbb, netes oldalról.
    Jelenleg én is 50-50 %-ban használom ricinussal, minden gond nélkül.
    Pl:
    http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3...jICBoC3enw_wcB
    Utoljára módosítva: zs.norbi által : 2016-05-29 23:58

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.264
    Ezt most nemértem! A 4 üteműbe 2T tegyen?

Senior Member
    Hozzászólás
    212
    Idézet ksanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt most nemértem! A 4 üteműbe 2T tegyen?
    Igen! Pontosan belinkelt olajat tegye bele!

Mert kéretik nem összekeverni a modellmotorokat a nagyobb motorokkal. A nagy motoroknál csak a kétüteműek keverék olajozásúak, a négyüteműeknek külön olajozási rendszerük van, míg a modellmotoroknál a négyüteműek is keverék olajozásúak.

Itt az a lényeg, hogy az olaj keveredjen az üzemanyaggal, tehát a metanolos motorokba nekik megfelelő olaj kell, mert a benzines motorokhoz gyártott 2T olaj nem keveredik össze a metanollal.

Gyulus!

Ezeknek a négyütemű motoroknak az a legjobb, ha teljesen szintetikus olajjal járatják őket.
    Persze kenés szempontjából megfelelő hozzájuk a ricinus is, de annál a legnagyobb gond, hogy reptetés után nem tudod a motort szétszerelés nélkül megfelelően kimosni. Hiába öblíted át járatás után, két reptetés között sokszor napok, vagy akár hetek is eltelhetnek, a téli leállásról már nem is beszélve, amikor a ricinus, a vezérlés finom alkatrészeibe, olajozó csatornáiba tökéletesen bele tud száradni.

Viszont sajnos ezek a szintetikus olajok nagyon drágák. Kompromisszumos megoldásként én is azt javasolnám, járasd fele szintetikus olaj, fele ricinus olaj keverékével a motort és minden használat után alaposan öblítsd át, olajozd be after run olajjal. A téli leállítás előtt pedig vedd le a forgattyús ház fedelét és a szelep fedelet és alaposan tisztítsd meg az esetleges lerakódásoktól és olajozd át a szerkezetet.
    Üdvözlettel:  feribaro

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36308249285
    Hozzászólás
    937
    Csaba most hívott, tudott szerezni jó áron szintetikus olajat!
    Tavaly már vettem tőle 6 litert ebből a fajtából /azóta most van csak újra árukészleten/, nem volt vele gondom és a Motultól lényegesen olcsóbb.
    Egyetlen hátránya, hogy színtelen, ezért pl. a helimnél nehezebben látni a tankban az üzemanyag szintjét.

http://www.sgmodell.hu/18-nitrolux-uzemanyagok

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.264
    Köszönöm az infót, erre nem gondoltam.

Junior Member
    Hozzászólás
    10
    Köszönöm a hasznos infokat tehát fele fele .Most a kimosásra menjen a hangsuj....mit szoltok a nirto higitóhoz agresziv oldoszer ha valamit le akartam tisztitani azzal sikerült (((( a motorba van e müanyag vagy gumi )))..........és leg végűl tiszta metanollal átöbliteni majd egy kis petró vagy valamilyen olaj gondolkozzunk köszi Gyulabá

Senior Member
    Hozzászólás
    212
    Idézet öregszem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a hasznos infokat tehát fele fele .Most a kimosásra menjen a hangsuj....mit szoltok a nirto higitóhoz agresziv oldoszer ha valamit le akartam tisztitani azzal sikerült (((( a motorba van e müanyag vagy gumi )))..........és leg végűl tiszta metanollal átöbliteni majd egy kis petró vagy valamilyen olaj gondolkozzunk köszi Gyulabá
    Szia. A nitro hígító használatát ide nem javasolom, a ricinust és a ricinus alapú olajokat az alkoholok oldják a legjobban. A metanol jó lenne, de azzal ne mosogasd a veszélyessége miatt! Minden szempontot figyelembe véve a denaturált szesz, (etilalkohol) a legjobb ide.
    Ha pedig kész a tisztítás, a modellboltokban kapható after run olajjal alaposan olajozd át a motort.
    Mindenhol legyen rajta egy vékony olaj film, de túl sokat se tegyél rá, nehogy a következő szezon elején indítási nehézséget okozzon.

(És amiről sokan elfeledkeznek: az üzemanyag rendszert is ki kell mosni a téli leállások előtt. A ricinus itt is be tud gyógyulni mindenhová. A tankot, a csöveket kétszer, háromszor átöblíteni denaturált szesszel, majd kiszárítani. Ezt a rész olajozni nem kell. Az akku pakkot, a típusának megfelelő töltöttségi állapotban, hűtőben, vagy hűvös helyen tárolni. Ha egy metanolos modell ősszel szépen letisztítva, a fentiek szerint lekonzerválva, száraz hűvös helyen van télire tárolva, akkor tavasszal csak elő kell venni, az akkukat feltölteni és egy ellenőrzés után máris lehet reptetni...)
    Üdvözlettel:  feribaro

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    191
    Köszi mindenkinek a hasznos információkat!

Van aki minden elrakás előtt átöblíti a még meleg motort WD40-el, utána árforgatja starterrel. Állítólag segít kimosni a ricinust a motorból, nem ragad bele. Erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

(Én most kezdem a ricinusos repülést, ezért érdekel minden infó...)
    Corvus Phantom 1200 / Seagull Extra 1600 - GMS.76 / Eachine Racer 250 / Sebart Su-29 30E

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829
    Tavaly tavasszal tettem el (trehány módon egyből járatás után) a berregős gépemet. Nem mostam ki, nem öblítettem, pedig szokásom volt valaha.
    Tegnap elővettem, némi tekergetés és tankolás után pöccre indult.
    SIma bolti ricinusos üzemanyag, 1% nitró. A motor MDS 40. Sose használtam mást, de valamikor régen ebből nagyon sokat. Bevált.
    A ricinus gépről való letakarításához meg a denaturált szeszt javaslom.
    ( félve említem meg, de 1-2 évig denszesz-ricinus keverékkel repítettem többféle motorral is, gond nélkül... lehet fikázni és azt írni hogy nem működik, a tény az tény. )
    under a reboot

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve