Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen

Téma: Seagull EDGE 540 180 v2

Member takacsakos86 logója
    Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74

Seagull EDGE 540 180 v2

Sziasztok,

nem rég eldöntöttem, hogy beszerzek egy 2m körüli benzines gépet. A repülő modellezést ugyan csak tavaly kezdtem, de korán átnyargaltam a kis 1,3-as trainerről egy szintén 1,3-as elektromos Extrára. Idén tettem egy kis kitérőt 3 start erejéig a metiles világba, de ugyanúgy ahogy az RC autózásnál itt is hamar rájöttem, hogy nekem bizony a benzines a gyengém.

Sokat nézegettem a fórumot használt gép ügyében, de mivel nem találtam megfelelőt ár-érték arányban ebben a méretben ezért úgy döntöttem magam állítok össze egy konfigot (persze modellezőtársak segítségével ). Így történt ez a kis elektromos esetében is és nincs is annál nagyobb élmény amikor az általad összeállított gép elemelkedik a talajtól (még csak ha az egy ARF kit is).

Modellezőtárs javaslatára a következő gépet fogom építeni:

Seagull EDGE 540 180 v2 ARF
    https://www.lindinger.at/en/airplane...540-v2-180-arf

A konfig az alábbiak szerint fog alakulni:

Motor:
    DLE30
    EME Electric starter (mivel különböző oldalakon különböző súly van megjelölve a starterre 400g-tól egészen 800g-ig ezért ez még kérdéses, hogy beépítésre fog-e kerülni, mindenesetre megrendeltem, a puding próbája az evés alapon )
    RCexl 100A switch
    RCexl Kill Switch v2

Szervók:
    THR/Choke: 2 x HITEC HS-5485H
    AIL1-2, ELE1-2, RUD: 5 x SAVÖX SC-1258TG

BEC:
    HITEC SUPER SERVO S-BEC 10A

Prop:
    Egyelőre egy METTS 19x8-as légcsavart rendeltem hozzá, meglátjuk kell-e majd ezen változtatni.

Ehhez a géphez már nem illik a Turnigy 9x, úgyhogy az is cserélve, itt a választásom pedig a Spektrum DX9 Black Edition-re esett.

A sárkány már megjött a többi alkatrészt várom, igyekszem dokumentálni az épülést és feltölteni róla fotókat, megosztani a tapasztalatokat.
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Kicsomagoltam a cuccokat és el is kezdtem összerakni. A csomag eléggé kommersz, minden egy vékony fóliába van dobva majd egymás hegyén hátán a nagy dobozba helyezve. Az apró cseprő alkatrészeket tekintve úgy tűnik a számolás nem a vietnámiak erőssége, egy-két dologból kevesebb van, míg másik cuccból több. No de sebaj, megoldjuk.

Ma a szárnyak és vezérsíkok zsanérjainak beragasztásával kezdtem, aztán gyorsan összedugtam a főbb alkatrészeket, hogy láthassam a méreteit.

Ezután a control horn-okat szereltem fel. Eddig semmi probléma.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Mivel a szervók csak holnap jönnek meg ezért a törzset nem tudtam egyelőre folytatni. A mai nap a szuszogó kimenete lett beépítve, ami egy színben passzoló Pilot RC-s darab. Adtak hozzá szép kis dugót fityegővel.

A gép alja szinte végig csak fóliából áll, ezért a beépítéshez be kellett barkácsolni egy balsa lapot amire fel lehetett csavarozni. 3mm-es balsa és 5x5-ös fenyőléccel oldottam meg a dolgot.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    THR, Choke szervón kívül minden beszerelve. Szárnyakon a tolórudak is felkerültek. Minimálisan kellett igazítani a nyílásokat, hogy beférjen a standard szervó. Beépítettem a BEC kapcsolóját is.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Tegnap és ma történtek:

- megjött a motor, fel is lett fúrva a tűzfalra
    - bekerült a pull-pull
    - rögzítésre került a szervók BEC-e (kábelek egyelőre még össze vissza)
    - bekerült a choke szervója, ezzel sokat szívtam, hogy a tolórúd akadás mentesen járjon és el is tudja rendesen zárni a torkot, de végül sikerült.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Ma bekerült a gáz szervő beépítőkerete, majd maga a szervó is. Utána az üzemanyagtankkal foglalatoskodtam. A gyári tank 0,5 literes metileshez való, ezért trainerTOMI tanácsára kerestem egy erőssebb 0,33-as üdítős flakont és azt építettem be. Sok flakont megfogdostam a boltban, szerintem aki látott az hülyének nézett, végül a CAPPY mellett döntöttem.

Mivel a gép nem egy CAPPYs dobozra lett tervezve ezért két dolgot kellett megoldjak, a tank elejének és végének a megfogatását. Az tank kupak részéhez megnagyobbítottam a gyári furatot, gy a flakon száját át lehet dugni a lyukon majd a másik oldalról fel lehet rá csavarni a kupakot, így ez a kicsúszásban is meggátolja. A flakon vége a gyári négyzet alak helyett kör keresztmetszetű, ezért a négyzet nyílásába vágtam szivacsból betétet, ez szépen megvezeti és csillapítja a rezgéseket. A hátsó felfogatás a gyári gumis rögzítést is megkapja.

Ezek után következtek a csövezések. A gyári 3 csatlakozós tank helyett én egy 2 csatlakozós megoldást építettem. A karburátor elé kapott egy T elemet, innen megy a nafta a karbihoz és a majdani tankolószelephez (ez még sajnos nem jött meg). A flakonon belül rézcsőbetétes megoldást használtam, hogy ne tudjon a szívócsonk maga alá fordulni vagy feltekeredni, itt figyelni kellett, hogy a flakon közepén lévő csúcshoz se érhessen hozzá.

A gép megkapta a papucsokat is, illetve feltettem még a gyújtás is, ehhez is kellett kicsit fúrni, a rögzítéshez használt gyors kötözőknek ill, a tápkábelnek ami bemegy a gépbe a kill switch-hez.

Elvileg már indítható lenne a gép, de megvárom az elektromos startert.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Még pár kép.
    Csatolt k Csatolt k
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.055
    Volt egy ilyen repcsim, de sajnos hamar megsemmisült. Szerintem jó választás. Ha járatod a motort, mindig tedd fel a szárgyakat is, különben szétrázza a törzset. A szárnyak tehetetlensége csillapítja a csavaró rezgéseket és terhelést.
    Viktor

Hely
    Maglód
    Telefon
    +36704664522
    Hozzászólás
    74
    Koszi a tippet!
    Eflite Extra 300 32e
    Seagull Edge 540 v2 180

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó