Oldal: 29 / 32 ElsőElső ... 192526272829303132 UtolsóUtolsó
Eredmény: 281 - 290 (311) összesen

Téma: 2 m feletti hajómodellek.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Kérdezted a szabályzót. Ez a legújabb verzió, nagy tapasztalat még nincs. Elsőre jónak mutatkozik, a feszültség 7V-30V-ig
    A fetek 100A-esek A kihajtás 90% . A jelenlegi állapotában a jövő hétvégén lesznek a mérések, még én sem tudom, hogy mennyit esznek a motorok.De amint láttad megy szépen és sem a motorok sem a szabályzó nem melegedett. Hőmérőt nem használtam de olyan 40-45 fok lehetett. Kb 20 perces üzemidő után. A szabályzó közvetlenül a rádióról üzemel, a vevőnek külön táp szükséges, ez a hosszú évek tapasztalata, hogy azonos tápról sok a zavar igaz a mai rádiók erre már nem annyira érzékenyek de egy külön táp"fillérekért" beszerezhető így nincs értelme kísérletezni. A szabályzó mérete 80x50x40 mm persze ez nincs dobozolva. Ebben a modellben nem lehet víz így nincs értelme a dobozolásnak. Egyébként akit "Speaker-nek
    neveztél ő most a klubvezető és az ő fejlesztése a szabályzó. Természetesen egyéni kívánságoknak megfelelően programozza a szabályzókat. Ha van még kérdés jöhet.

Senior Member
    Hozzászólás
    906
    Szia, mit lehet programozni a szabályzón?

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Hali!
    Például az előre és a hátramenet közti hézagot és a szünetet, a menet karakterisztikáját, hány fokozatra legyen elosztva és milyen ütemben növekedjen a sebesség. F2-ben lányeges a nagyon alacsony fordulat a kikötésnél.

Senior Member
    Hozzászólás
    906
    Értem, köszi.

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Tudom, hogy mindezt a mai rádiók már tudják de ebben a kategóriában sokan használnak még MHz-es rádiókat mint mondtam ez a legolcsóbb kategória. És lassan elfogynak a kefés szabályzók is mivel a legtöbben átállnak a kefe nélküli motorokra. Eddig még elég borsos áruk volt de lassan ott is elér az elfogadható ár. Még a szabályzó ebben a méretben elég fogós árú. Nekem ebbe a modellbe a 2 motor és a szabályzó több mint 65 ezer forint lett volna. Ezért választottam ezt a megoldást.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Tisztelt uraim!
    Már csak bő 1 hónap a "gőzös" találkozóig, lehet jelentkezni.
    Szeptember 14-15.

A program a szokásos, ami egy kicsit változott, hogy az első napon a 2m feletti hajók találkozója lesz. Ettől függetlenül a gőzösöknek szabadedzés.
    Mindenkit szeretettel várok 14-én 9 órától. Természetesen az érdeklődőket is szívesen látom, és kérek mindenkit akinek a környezetében épül ilyen méretű hajómodell úgy értesítsen vagy hívja fel az építő figyelmét, hogy van ilyen lehetőség.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Szeptember 14. XXL hajómodellek I. találkozója.
    A helyszín Gyomaendrőd. Mindenkit szeretettel várok aki rendelkezik 2m feletti hajómodellel. Ez lesz az első alkalom így még versenyt nem rendezünk, minden hajót szívesen látunk ha csak még elkezdett vagy félkész modell is. A rendezvény díjmentes, minden résztvevőt megvendégelek egy babgulyással. A rendezvény célja, hogy technikailag fejlődjünk, a nagy méretű modellek szállítása vízre tétele-- ezek általános gondok. A környezetünkben fellelhető nagy méretű modellek, --építőjének beszervezése--. Kérek mindenkit akinek tudomása van róla, hogy a környezetében ilyen modell épül az jelezze nekem vagy hívja fel az építője figyelmét, hogy van ilyen lehetőség. Szeretném ha minél több modellt tudnánk beszervezni.
    És a helyszínről egy fotó 2018 -ból
    Kép 308.jpg
    A képen balról Furman András a Titanic építője és a modell egy része látható, jobbról Szujó Zoltán klubbunk vezetője.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-08-13 20:33

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Tisztelt "kíváncsiskodók"!
    Ezt nem sértésnek szántam de azért több érdeklődőre számítottam. Voltak elképzeléseim de ezt majd máshol valósítom meg /egy videó sorozat az építésekről, esetleg egy tábor/ de ez csak álom. A jövőben sem tűnök el teljesen csak a honlapomon leszek elérhető. Nincs értelme 2 helyen leírni ugyan azt, itt csak az eseményekről adok majd hírt.
    Köszönettel Blaskó

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    112
    Sajnálom, hogy ilyen kevesen vagyunk, de ugyanakkor megértem, mert ekkora modellt nem lehet boltban kapni (...) Reménykedem, hogy a találkozó alkalmával készülő fotók és videók meghozzák a vállakozó kedvet egyesekben. Én a magam részéről nagyon készülök! Már csak egy parancsnoki híd, és szerkezetkész a ladik .

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    970
    Oké várlak szeretettel!

Oldal: 29 / 32 ElsőElső ... 192526272829303132 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz