Oldal: 24 / 25 ElsőElső ... 14202122232425 UtolsóUtolsó
Eredmény: 231 - 240 (242) összesen

Téma: 2 m feletti hajómodellek.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    Köszi!
    Még egyenlőre csak a súlyelosztást próbáltam még a motorokat kell először beépíteni. Sajnos nem emlékszem pontosan de kb 30 évvel ezelőtt palánkoltam ezt a hajótestet. Biztos kiszáradt már,--- most annyi a terv, hogy úszóképessé teszem.

Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    82
    Ideje volt már hogy vizzel találkozzon! Kíváncsi vagyok, hogy fog úszni!

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    Igen, sorra veszem az elkezdett munkáimat és megpróbálom folytatni. Az úszásra én is kíváncsi vagyok, az eddigi modelljeimmel sem volt gond. Addig próbálgatom a motorokat és a hajócsavart amíg úgy nem úszik ahogy szeretném. És előttem van a Titanicod, ami gyönyörűen úszik, attól alább én sem adom. Itt az időtartam sem gond mert fér az akku.
    Továbbra is várom azok jelentkezését akik építenek 2m feletti hajómodellt, vagy tervezik a közeljövőben.

Higgyétek el nem olyan vészes dolog ez a méret, olcsóbb a hozzávaló anyag, a méret miatt egyszerűbb a kivitelezés. A látvány meg önmagáért beszél. Egy bemutatón nem kell "távcsővel" nézni. Egyetlen hátránya a szállítás és tárolás, ha valaki ezt tudja vállalni akkor bátran hozzákezdhet. Mint már írtam őszre a "gőzös" találkozó első napján szeretném a nagy hajómodellek találkozóját megrendezni. Elvileg 4 db ilyen modell van a látókörömbe, sajnos a szállítással van gondjuk, ezért bizonytalan a részvételük. Ezért kérek mindenkit ha valakinek a környezetében fellelhető ilyen hajómodell az értesítsen és megpróbálok a tulajdonosával beszélni. Szeretném, hogy egyre népesebb tábora lenne ennek a kategóriának.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-06-12 17:38

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    A hétvégén haladtam egy kicsit. Itt egy kép:
    Kép 1746.jpg
    A többi itt található: http://www.modellezes-nap-szel-energia.eoldal.hu/fenykepek/xxl-hajomodellek/

Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    82
    Örülök, hogy tudtál haladni! Apró lépésekkel, de én is készülök szeptemberre! Ha majd érdemes lesz, teszek fel fotót is.

Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    Igen egy kicsit haladok minden nap. Most azon kell agyalni, hogy a vízre tétel nem egyszerű ennél a méretnél. Arra gondoltam, hogy a modell mindkét végén kialakítok egy olyan fogadó részt ahol menettel tudom csatlakoztatni a kiemelő fogantyút. Ez azért is lényeges mert nem mindenhol lehet megközelíteni a vizet 10cm-en belül. Ha ettől mélyebben van a víz a stégtől akkor már szinte lehetetlen vízre tenni a modellt segédeszköz nélkül. Ezt még a fedélzet leragasztása előtt ki kell alakítani mert utána már nem lehet bontás nélkül. Lehet, hogy így nem egyszerű elképzelni de ha megvalósítom lefotózom. Remélem lesz azért olyan ember aki kedvet kap ehhez a mérethez ha meglátja, hogy nem is olyan bonyolult ennek a modellnek a kialakítása. Mint már írtam aki a szállítást és a vízre tételt meg tudja oldani annak már nagy gondja nem lehet.
    Ha esetleg valakit komolyan érdekel a téma lehet kérdezni az építéssel kapcsolatban szívesen segítek / anyagok, anyagbeszerzés, technika/.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2019-06-23 11:30

Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    82
    Nem lenne egyszerűbb valami beakasztós megoldás? Mert ahogy elképzelem, a kivételkor egy ringatózó hajótestbe belekapatni a menetet....
    Nekem eddig megadatott, hogy meg tudjam válogatni a vízretétel helyszínét, remélem így is marad!

Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    Már el is készültem vele de most nincs hangulatom a képeket átmásolni. Szerintem nem lesz gond M8-as menet az nem olyan apró és nem olyan passzos az illesztés de majd a teszt bizonyítja. Természetesen ha lesz időm a darut is megcsinálom mert szeretném egyedül is használni a modellt és az egyedül másként nem fog menni. Sok kisegítő technikára lesz még szükség de majd idővel. A Poseidonnak is van kereke és feljáró az utánfutóra így nem kell a segítségre várnom.

Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    82
    https://youtu.be/1M0Ot7XTk68

Én pedig kicsit beleuntam a tömítek-csiszolok-tömítek csiszolok melóba, inkább készítettem valami tuningot.
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    878
    Ügyes, de közvetít is vagy csak felvesz és utána nézhető. Nekem is van itt egy pár akciókamera de az átjátszó csak 100m -ig jó és néha elmegy a kép. Majd a következő beruházás.

Oldal: 24 / 25 ElsőElső ... 14202122232425 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva