Oldal: 27 / 33 ElsőElső ... 17232425262728293031 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 261 - 270 (329) összesen

Téma: 2 m feletti hajómodellek.

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    143
    Sajnos a modell építéshez (vagy bármi más elkészítéséhez) a mai világban kevés az elhivatottság. A legtöbben megveszik készen, mint a pizzát, vagy a Mekis kaját, hiába nem ér semmilyen pörkölt nyomába se, de meg van rögtön, nem is drága, és bármikor ki lehet dobni. Sajnos ez van, el kell fogadni.
    Míg regen ha valaki modellezni szeretett volna, kénytelen volt építeni magának. A 3D nyomtatás még dobhat valamit a dolgon, de az hogy van papírod, meg ceruzád, még nem biztos hogy tudsz rajzolni, úgy maga a tervező program kitanulása is kitartást igényel.

Akárhogy is, azt a rengeteg ismeretet, tapasztalatot, mondhatni szellemi tőkét, csakis abban a közegben lehet elsajátítani, ami egy egy ilyen hajómodell versenyen/találkozón van. Én is bátorítok minden érdeklődőt, ha van lehetősége, menjen el ilyen rendezvényekre és beszélgessen a szakma nagy öregjeivel.
    Megéri!

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    205

Talking

Hát igen... Gyomaendrőd veszélyes hely, aki elmegy Blaskó Jánoshoz valamilyen hajó fertőzést tuti hogy kap! :-)

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.067
    Köszi!
    Remélem minél többen elkapják,,,----- szerintem jobb mint az alkoholizmus és nem is kerül többe. De aki igyekszik szombaton Ártándon is elkaphatja. Remélem sokan eljönnek. Aki kezdőként eljön felajánlom, hogy a hajómat kipróbálhatja. Egy kör a versenypályán,-- természetesen csak szünetben.
    Ennél már csak az lehetne több ha elmennék érte és elhoznám -- erre nem vállalkozom.
    Találkozunk Ártándon.

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.269
    Szia Blaskó! Lélekben veletek leszek. De 500 Km-re költöztem. Majd tegyél fel képeket! Üdv? ksanyi.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.067
    Az már külföld mert itthon nincsenek ekkora távok. Majd rakok fel képeket.
    Sajnos ma senki sem látogatott meg Ártándon, holnap még lesz lehetőség.

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    143
    Az a baj Ártánddal, hogy tőlem a legrövidebb úton is 381 km.

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.067
    Nem is rád gondoltam, kb 100 km-s körzetből szerintem 2 óra alatt megközelíthető. De nincs érdeklődő,--- ennyi- tudomásul vettem. Egyébként jó volt a verseny, még pontosan nem számoltam meg de kb 70 modell volt, a múlt évben 30 körül. Szerintem nagy fejlődés, az idő fantasztikus volt a kis széltől és a vasárnapi kis esőtől eltekintve. A vihart már megszoktuk az évek során de most elkerült bennünket. A rendezők kitettek magukért, és a hangulat is remek volt, mindent köszönünk és jövőre ugyan itt.

Lesznek képek is ha átmásolom.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.067
    Üdvözlet mindenkinek!
    Véget ért a verseny és senki nem keresett meg. Ígérem ezután nem fogok agitálni. Viszont szeretném megfordítani a dolgot, én viszont szeretnék tanulni. Ha itt van olyan ember a körünkben aki ért a 3D-s nyomtatáshoz és azt alap szinten be tudná mutatni szívesen biztosítok helyet a honlapomon. Annyira alap szinten, hogy hol található az ingyenes rajzolóprogram és annak telepítése, stb. Találtam már elég sok videót de olyat nem amelyik teljesen az alapoktól kezdte volna.
    Ha ebben tud valaki segíteni akkor várom a jelentkezését. Sajnos nem vagyok már mai gyerek és nehezen tanulok.

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381
    Üdv.

3D nyomtatásról van forum itt:http://forum.rcmodell.hu/showthread....60#post1591460

Nagyon "alapszintü" program van a Win10-ben is, de modellezéshez inkább nem használható.

Több nevesebb 3D tervező programból van hobby célra térités mentes változat, de regisztráciohoz kötött. Solidedge, Solidwork.... de ezek nem egyszerüek, sokat kell velük foglalkozni.

Mivel tanulásra-hobby célra szánt alapverzióból is csak a legfrissebbet kapod meg, lesz számitógép igénye.

Olyan érdemes választani, amelyik legközzelebb áll a müszaki rajzhoz. (abból indul ki)

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.067
    Köszi az infót mindenképp megnézem

Oldal: 27 / 33 ElsőElső ... 17232425262728293031 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod