Oldal: 15 / 22 ElsőElső ... 5111213141516171819 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (216) összesen

Téma: 2 m feletti hajómodellek.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    Egy nagy modell úszása különböző kameraállásból.

https://www.youtube.com/watch?v=0_HvASSbYKM

Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2017-10-25 20:00

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Üdvözlet neked! Köszönöm a segítséget, péntek este kereslek. Közben megnéztem a videókat, komolyak a hajók. Közben kaptam egy damilos gépet, látok benne lehetőséget, a hajó testnek olyannak kell lennie, hogy elférjen, de majd beszélünk. Köszönöm a segítőkészségedet!

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    Üdvözöllek ATTI67
    Vártam a jelentkezésedet, segítünk amiben tudunk.
    Légyszi írd meg hol laksz.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    A nagyobb méretű hajók mozgatása műhelyen belül sem egyszerű, ezért készítettem egy guruló állványt.Kép 053.jpgKép 054.jpgKép 055.jpgKép 059.jpg

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Sziasztok!
    Itt a fórumon még új vagyok, de a modellezésben már van "múltam". A 90-es évek elején készítettem egy "OSA" gyors naszádot, valamint pár darab autót is. Az évek múlásával /család, gyerekek/ elmaradt ez a tevékenységem. Most viszont leporoltam a hajómodellt és szeretném végre befejezni. A hossza 1050mm. A készültségi szintje kb. 90%. Maradt a régi múltból egy Robbe/Futaba Attack T2DR táv 40MHz, sajnos AM. De ehhez a hajóhoz jó lesz.

Az utóbbi pár évtizedben rengeteget változott az RC technika. Ezt igyekeztem pótolni az elmúlt kb. 2 hétben. Részben sikerül, de azért lenne majd pár kérdésem.:-)) Régi tervben van egy angol légvédelmi gyors naszád építése 1:16 méretben. A bordarajzot és a 3db géppuska tornyot már 20éve elkészítettem. De előtte az OSA-t szeretném befejezni.
    Röviden elsőre ennyi, megpróbálom a fényképet beilleszteni.
    Üdv: Csaba
    20171226_182735.jpg20171226_183532.jpg20171226_182658.jpg

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    Üdvözöllek a modellezők táborában, hol laksz helyileg mivel a lapodon nincs feltüntetve. Egyébként ha belehúzol még a versenyszezonig van időd. Ha bármi kérdésed van nyugodtan keress.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Szia!
    Köszi az üdvözletet. Helyileg zalaegerszegi vagyok. A versenyzéstől még azért elég messze vagyok.:-))
    Élve a lehetőséggel mindjárt a kérdéseim.
    1. A hajóm 2 motoros. Ezt 1db szabályzóval szeretném megoldani. Jelenleg egy autós szabályzóm van /amit sajnos nem tudok átállítani csak előre és hátra menetre, kiiktatva a fékezést/, de nem duál. Lehet-e a két motort egy szabályzóra kötni /ráadásul két különböző forgásiránnyal egy időben/, ha a szabályzó egyébként teljesítményben elbírná?
    2. Olvastam itt a fórumon, hogy saját készítésű szabályzóval dolgozol. Kérdés, mit tud ez a szabályzó? Annak idején én is elkészítettem az RT évkönyvben lévő FET-es szabályzót. Bírta is a strapát, de a kocsival együtt az is ment.
    3. Hajós hanggenerátorról is írtatok, ezt is Te készítetted?
    Következő lépés a 2db jobbos-balos 3ágú hajócsavar beszerzése pár csatlakozóval együtt. A kihajtáson még gondolkodom, hogy maradjon fém fogaskerekes, de asszem ez marad.
    Bocs a sok kérdésért.
    20171226_182818.jpg20171226_183013.jpg

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    Akkor megpróbálok sorban válaszolni. Természetesen lehet egy szabályzón a két motor ha teljesítményileg elbírja. Látom FSR csavar van rajta, én nem cserélném le háromágúra mert azzal a hátramenet nagyon macerás. Ha jól működik a fogaskerekes meghajtás akkor ne cseréld le, ha most készítenéd lebeszélnélek,--- zajos és energiaemésztő. Mi már régóta a gumigyűrűs megoldást használjuk ahol nem megoldható a direkt hajtás. Nem értem mi a gond a versenyzéssel, kész a hajó akkor hajtani kell. Ráadásul a következő évadban már Pécsen is lesz verseny. Ha valami gondod van keress Skypen: blaskojani címen.
    De az alábbi honlapon is tájékozódhatsz.
    http://www.modellezes-nap-szel-
    energia.eoldal.hu/

Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2017-12-27 19:09

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Hi!
    Sajnos Skype-m nincs. Van viszont Viber-em és ha a telefonod valódi 30-as, akkor azon korlátlan a beszélgetésem.
    A gumis megoldásodról olvastam, /2 hétig csak tájékozódtam/.:-).Majd a nagyobbikat azzal készítem és direkt hajtással. Az FSR hajócsavarnál az nem gond, hogy mindkettő jobbra forog? Eddig csak kádban volt vizes próba, nyílt vízi úsztatás még nem, ezért nem tudom mennyire tolja el az egyenesből a hajót. A Conrádnál kinéztem egy tolóhajó motor hanggenerátort (ez egy kicsit húzós) és egy ködkűrt hangot. Mondjuk a fogaskerekes meghajtás miatt lehet, hogy nem is kell.:-)) Még jön bele 2db 6V-os zselés akksi is. Ezek mind pénz függő dolgok és időbe kerül a beszerzésük. Néztem a 2018-as versenynaptárt, Fehérvár még beleférne, talán Pécs. Még nem tudom, hogy ütközik-e a "másik" verseny naptárral. Sajnos mindkettő hobby utazásigényes és hát a benzin, nevezési díjak, szállás...stb. Mindezt nyugdíjból kell megoldani. De azért idővel megoldom a dolgokat mindig.:-))

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    849
    FSR -ből is van jobbos-balos, de van 3 ágúból is ami jó, majd megkeresem a típusát. A ködkürtöt ne vedd meg mert egy nagy 0, én megvettem de semmi. Hanggenerátor biztos nem kell a fogaskerekek miatt. Nekem 20-as a telefonom.
    Ez a típus jó.
    hajócsvar.jpg
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2017-12-28 18:44

Oldal: 15 / 22 ElsőElső ... 5111213141516171819 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve