Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Top Banana antikmodell

Senior Member csabesztattoo logója
    Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007

Top Banana antikmodell

Sziasztok!
    Két hete a reptéren láttam ezt a kis repcsit. Magával ragadott az egyszerűsege és ráadásul szuperül is repül! Az eredeti masina szabadonrepülő volt, kis robbanómotor vitte a magasba. Kis keresgélés után megtaláltam a rajzait ami természetesen tele van hibákkal. Így aztán elkezdtem ujratervezni a gépet. A fesztavot 120centisre húztam fel, hogy kalaptartó barát legyen. Lassan célegyenesbe ér a rajzolás. Egyszerű kis gép de így is rengeteg munkaóra van benne, mire félkész állapotba került a rajz. Tervem szerint készül majd belőle építőkészlet is. Kezdőknek is kiváló, egyszerűen haladósan építhető olcsó konfiggal üzemeltethető kis masina lesz.
    Néhány kép

Üdv
    Csabi

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
    Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    560
    Szia! Pofás darab! A slim ugly név is illene hozzá! Ezzel a géppel, ha lesz kit a c20-as motorhoz, még én is belevágnék a balsa építésbe. Fejlőadhet a létszám az antikosok között is.

Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007
    Szia sajna itthon csak alot ban lehetne indulni vele de ahhoz 2m fölé kell nagyítani. De a c20 elviszi csak antik gumis kategóriába ez nem passzol mivel eredetileg nem gumimotoros. Amúgy tettünk erre a gépre altimeter 480m re ment fel. Aztán egyszer csak nem láttuk a termik kb 6-10metert szívott felfelé 1mp alatt de szerencsére lejott

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
    Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    560
    Igaz! Jókedvemben elfeledtem, hogy elektro-gumis...
    Attól még tetszik.
    Á.

Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007
    Lassan célegyenesben a rajz.

Untitled-1.jpgUntitled-3.jpgUntitled-2.jpg

Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007
    Sziasztok!
    Változások vannak a Banánosláda ügyében! Végre befejeztem a rajzot, jöhet az első próbavágás. Remélem lesz időm gyorsan összerakni, hogy kiderüljön mi az amin esetleg változtatni kell, utána startolnak az építőkészletek. Amióta a kislányom megszületett, ő rabolja el (persze pozitív értelemben), az időmet. Így picit lassabban haladnak a dolgok, de sebaj. A család az első. Csak az élet legyen elég a sok tervre ami a fejemben van A belinkelt képen az építőkészlethez mellékelt 1:1 méretben kinyomtatott tervrajza látható félkészen.
    Üdv!

Csabi
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: csabesztattoo által : 2016-12-02 21:22

Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007
    Alakul a rajz.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről

Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    560
    Szia!
    Grat!
    Digitális világ ide vagy oda, de ez mégis csak eredmény amikor kézzel fogható...
    Ez is Corel?
    Á.

Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.007
    Szia!
    Igen ez is corel. Egyszerűbb dolgokhoz nagyon jó, meg ebben már gyakorlott is vagyok. Viszonylag gyorsan rajzolok benne. Kitapasztaltam pár trükköt meg automatizalast amivel egyszerűsíteni tudom a folyamatot. Csak itt még nem áll meg a dolog, mert jön az első probavagas és utána lehet finomítani. A laser hátránya hogy(nálam legalább is) mindig a vonalon vág. Egy marónál be tudod állítani hol menjen a szerszám. Vonalon, azon kívül vagy belül. Na és a lényeg: az illeszteseknel ez előjön. Azokat at kell meretezni. Persze simán kivágva is össze lehet rakni de szeretem ha passzolnak a dolgok. Amúgy ez a méretbeli veszteség a vagasnal kb 0.2mm vagasonkent de egy illesztesnel pont elég.
    Üdv
    Csabi

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről

Senior Member
    Hely
    Ócsa 06702067210
    Hozzászólás
    111
    Szia Csabi!!

Nagy örömmel látom, hogy belekezdtél.
    Remélem sok örömed fog telni az építésben, és a repítésben is!!

Ha van kedved ezzel a modellel indulhatsz itthon alot kategóriában, illetve nemzetköziben 1/2 texaco kategóriában, illetve a 400 speed kategóriában is.

H bármiben tudok segíteni, szólj.
    Aztán a végén verseny :-)

SI

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve