Oldal: 18 / 18 ElsőElső ... 81415161718
Eredmény: 171 - 177 (177) összesen

Téma: Góbé épül

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.687

Re:Góbé épül

Idézet Tamasi eredeti hozzászólása
    Ha legközelebb ott járok lefotozom.
    A berepülésre nincs idöpont kitüzve,de szerintem nem is lesz.Ahogy sikerül.Tavasszal mindenképp meglesz.
    Ennyi nekem elég is. Remélem a mi repterünkön kerül sor az első startra.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hozzászólás
    1.310

A kecskeméti modellezö klub repülöterén kerül sor a berepülésre nagy valoszinüséggel vagy esetleg Jakabon ha ugy jön ki a lépés.
    Emlékezz,mikor a sex volt a biztonság és a repülés a veszélyes!!!

Senior Member gépsárkány logója
    Hely
    Pomáz-Budapest
    Hozzászólás
    940

Hali!

Épit valaki hasonlót?

G
    SZÉPEN ÁM ,MERT NÉZEM ÁM! YAK 54, YAK 55M,

Senior Member
    Hozzászólás
    1.777

Ez a beszéd!
    Egész jól haladsz. Csak így tovább!
    Minden ember önző és gyarló. Te is az vagy! Én is.<br />A gépek meg jönnek, mennek.

Hely
    Pomáz-Budapest
    Hozzászólás
    940

Hali

Épülget

Hely
    Pomáz-Budapest
    Hozzászólás
    940

Hali!

Megvolt a berepülés. Az idő nem nagyon volt kegyes a berepüléshez" szélcsend esővel-napsütés erős széllel.
    Addig húzták szét a függönyt amig repültem 2x. Tapasztalatok elsőre kedvezőek, de majd több start után bővebben beszámolok az élményről.

üdv
    G

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Képek?

Kedves Deze!
    Miért nem lehet látni a képeket?
    Üdv: Avionique
    Idézet deze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Rövid modellező pályafutásom eddigi legkomolyabb munkájába fogtam, s elhatároztam, hogy az eddigi kis vitorla helyett építek egy nagyobbat. Mivel modellező múltamál is rövidebb vitorlázórepülő-pályafutásom során Góbéval tanultam, s mert – nem utolsó sorban – végül is ez egy magyar gép, úgy gondoltam, ilyet építek. Nekem tetszik, venni meg… kicsit drága, az Airworld-ös verzió majd’ 600 euro. Mint mondtam, nagyobbat szeretnék a mostaninál, ezért ennek fesztávja 3,5 m lesz. Ennél is nagyobbat nem merek csinálni, már ezt sem tudom könnyen kivinni a reptérre… :?

A legnagyobb problémám – eddig – a tervezéssel volt, ugyanis nem rendelkezem Góbé modell tervrajzzal. 3 nézeti rajzot találtam a neten, és Jereb Gábor „Magyar vitorlázó repülőgépek” című könyvében szerkezeti rajzokat, sőt, 4 db törzsmetszetet is találtam. Azonban rengeteg fotó tanulmányozása után az a vélemény alakult ki bennem, hogy az igazi Góbé nem egészen olyan, mint a könyvben. Más a kabintető formája, és nem egészen olyan a törzsmetszet sem. Ekkor nekiláttam, és több mint két hét intenzív munkájával megrajzoltam a gépet (nem részletekbe menően, csak a legfontosabb dolgokat), majd nekiláttam az anyagbeszerzésnek, és a fűrészelésnek. Reményeim szerint egy felismerhető Góbé születik. Az építés egyik-másik fázisában készítek néhány képet, s azokat megosztanám veletek, és ha elkészül, a berepülésről is beszámolok, ha érdekel benneteket. Természetesen vontatni szeretnénk.

Az első képnek – kiemelkedő kreativitásomnak köszönhetően – az „első kapavágások” címet adtam. Kivágtam két mesterbordát. A háttérben az a balsamennyiség látható, amely valószínűleg erősen megcsappan majd a végére. Ahogy mások mondják: balsatemető lesz ez a gép…

„Ez lesz belőle”. Fogpiszkáló, ha el nem … Úgy gondoltam, egy ilyen hosszú (2250 mm) törzsbe kell törzskeret rendesen. Szám szerint 15. Kivágni sem volt piskóta, igaz, lézervágóval készültek, akárcsak a szárnybordák. (El ne higgyétek! :wink: ) A sok piros vonal a rajzban azoknak a léceknek a helye, amelyek a nem túl egyszerű formájú törzset fogják kialakítani.

„Laser cut”. Na itt a tuti.

Mint látjátok, egész szépeket lehet az előző szerszámmal is elkövetni. Csak idő kérdése… ff:

Itt csak 9 borda látható (több nem fér el az asztalon), és csak egy árva léccel, de azért látjátok a többi helyét is. A félszárnyban 17 borda lesz, a szárny a belépőtől a főtartóig balsa torziót kap (a’ la Rubik-féle hullámosított lemez), de kívül persze nem lesz bordázva. Még a torzió felragasztása előtt meglátom, lehet, hogy félbordákat is beépítek, ha kicsinek tartom a szilárdságot.

Miután a „nagyszériás” alkatrészeket kifaragtam, nekiálltam a törzs összeépítésének. Most itt tart. Ezzel már a konyhába kellett költöznöm (még jól bírja a család, de még csak az elején járok… :roll: ), mert mostani állapotában is 2 méter. Egy külön erre a célra vásárolt építődeszkán rakom össze, mint a legot. Beragasztok két lécet, aztán várok egy fél napot. Haladós… Netről koppintottam az ötletet, hogy „lábat” csináljak a törzskereteknek, ezzel igen-igen megkönnyítve az eléggé amorf törzs sík és egyenes építését. (Még azokba a „lábakba” is hornyot vágtam a vezetőlécek számára, így elég volt csak a léceket lerögzítenem az építődeszkára). Viszont azzal, hogy két ragasztás között ilyen sok időm van, lehetőségem nyílik arra, hogy kitaláljam, mi legyen a következő lépés, mit hogyan építsek-rögzítsek, tehát folytatódik a tervezési folyamat, de az már fejben.

Ezen a képen remélem látszik, hogy kezd kialakulni a Góbé – szerintem – oly jellegzetes „lógó” orr-része, és a szélesítés az oktató lábhelyének. Arra már biztosan rájöttetek :lol: , hogy háton építem a törzset, így kevesebb törzskeretnek kellett hosszú láb.

Egyelőre ennyi. Ha látványosabb előrehaladás van, ismét jelentkezem.

Oldal: 18 / 18 ElsőElső ... 81415161718

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva