Oldal: 3 / 18 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (177) összesen

Téma: Góbé épül

Senior Member deze logója
    Hely
    Budapest/Annesley
    Telefon
    RED 4502817
    Hozzászólás
    379

Góbé épül

Sziasztok.

Egy kicsit megint haladtam. A törzs már tényleg szinte kész, csak a szárnybekötés körüli palánkolás hiányzik. Így nagyságrenddel könnyebb lesz majd azt megcsinálni, ahhoz viszont a szárny is kell, hogy pontos legyen, és ne legyen benne "feszület".

Lekerültek a lábak, amelyek az építést segítették, azután mérlegre tettem. A képen látható állapotban 1070 g. Több mint 2m hosszú... A szilárdsággal úgy vélem nem lesz gond. A törzsbe beépített kb. 15m fenyő- és balsaléc megtette a hatását.
    E pillanatban orrkönnyű, a szárny - mivel előre nyilazott - talán majd javít egy keveset ezen, a többit megpróbálom az akku elhelyezésével megoldani.

A további építést a szárnnyal folytatom - más fődarab már nincs is . Összeállítottam az egyik szárnyfelet, hát, ez is szép darab lesz. Kiszámoltam, az össz hordfelület 131dm2. A súlypont beállításával kapcsolatos előző soraimat kiegészítve, ha + ólom kell, ilyen felülettel az sem lesz nagy baj, végül is nem A2-est építek...
    Itt már "szárnyalok", és "növesztem" a léceket, hogy elérjenek addig, ameddig kell.

Szóval modelltervrajz hiányában így készülget. A szárnykezdeményt egy napig csak néztem, és most variálok a fék, a szervók, és az eddig még nem kitalált dolgok mikéntjén.
    Azután újabb nekirugaszkodás, és folytatom.

Sziasztok.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.278

Góbé épül

Az elore nyilazott a szarny az meg erosebben orrkunnyuve teszi a gepet.
    Ha csinaltal hozza rajzokat publikussa teszed, bagyon szep gep. A jellgzetes hullamos szarny orr torziot is meg fogod csinalni?

Member
    Hozzászólás
    59

Góbé épül

Kedves deze!

A projektedhez: Minden tisztelet!! :taps:

És ahhoz, hogy igazán jól repüljön: [-o<
    Bámulatos!
    Már türelmetlenül várjuk haverommal a további képeket!

/Érdekes volt olvasgatni a másik Góbés topicban a szárnyprofil harcait!/
    Nagyon drukkolunk! Csak igy tovább!!!

Hely
    Budapest/Annesley
    Telefon
    RED 4502817
    Hozzászólás
    379

Góbé épül

pbr110:

Nem szeretnék itt vitát nyitni, és nem is vagyok elméleti szakember, de a WinLaengs4 programmal számolva konkrétan az én esetemben az előrenyilazás miatt a súlypont 16mm-el előrébb tolódik, min nyilazás nélkül. De igazából - úgy gondolom - nincs is nagy jelentősége, mert előre láthatólag alapból talán túl könnyű is lesz a gép :roll: , tehát nem árt neki majd az ólom...

A rajzokról már más is kérdezett. Ha elkészül a gép, és repül is, attól kezdve nem rejtegetem a rajzát, de már most mondom, hogy nehogy egy teljes modell-tervrajzra számítsatok. Talán az általam eddig leírtakból is kiderül, hogy nagyon sok dolgot építés közben találok ki, azokról már nem készül rajz. Csak a "nagyja" van rajzon, mégpedig dwg formátumban.

A Rubik-féle hullámosított lemez: hááát, igen... Már gondolkoztam ezen én is. Az tuti, hogy sokat dobna a kinézeten, és valóban nagyon jellegzetes - és látványos - megoldása a Góbénak. Eleinte azt mondtam magamban: én ugyan nem, de mostanában nem vagyok ilyen biztos a dolgomban. Lehet, hogy megcsinálom, de erre még nem vennék mérget.

tomko:

Én is olvastam azt a profil-vitát, éppen annak kapcsán, hogy én mit használjak, valamint a szárnybekötés módja miatt.
    Azután persze a felvetett 9 profil és 6 féle bekötés helyett természetesen más megoldásokat választottam. Hogy jól tettem-e? A berepülés után megmondom... :?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.278

Góbé épül

Minden softver lehet bug-os.
    Nem vagyok vitatkozos tipus, es elnezest, ha beleronditottam a topikodba.
    Ha kivancsi vagy ra bebizonyitom, vagyis levezetem igen egyszeruen, egyebkent a Benedek György jegyzeteiben is megtalalhato.
    Az elv az, hogy az elorenyilazott szarnynal az eredo ero tamadaspontja is elorebb kerul(marmint egyeneshez kepest), az ero tamadaspontja lesz a gep felfuggesztesi pontja, sulypontja. Ha ez elorebb kerul akkor geptorzs mint megoszlo terheles karja is novekedni fog, ha novekedik akkor ugy is lehet mondani hogy nehezedik a gep farka.

Member
    Hozzászólás
    90

Góbé épül

Pbr110-nek is és Dezének is igaza van!

Ugyanis, az előrenyilazott szárnynál valóban elöbbre kell tenni a súlypontot.
    Tehát a program jól mondja. Ha egy egyenes szárnyú gépnek a szárnyát hirtelen ötlettől vezérelve előre nyilazol, akkor a súlypontot előbbre kéne tenni, magyarán a orrkönnyű lesz a gép.

Csak hogy a nyilazott szárnynak is van tömegközéppontja ami valóban előrébb van mint egyenes társaié. Tehát a tényleges súlypont is előbbre kerül. Na most, hogy annyival e amennyivel kéne az ki fog derülni.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.278

Góbé épül

En nem gondoltam a szarny tomegere, mikozben a zsarny a gep tomegenek 1/2, 2/3-t is jelentheti, es az nincs sehol se megirva, hogy egyenletes a tomeg eloszlasa a szarnyba.
    Ha ugy erzed beleronditottam a topikba Deze, megegyszer elnezest kerek.
    Megneztem a progit, teljesen jo, sot teljesen jo amit mondasz, elorebb kerul a sulypont.
    De ha elorebb kerul akkor meg nehezebb lesz a farka a gepnek, mivel nagyobb lesz a karja a torzs megoszlo terhelesenek.

Member
    Hozzászólás
    90

Góbé épül

:-)
    Akkor már vesézzük ki rendesen!

Nem a súlypont kerül elöbbre, hanem az a hely ahova súlypontot tenni kell.
    Magyarán több ólom kell előre.
    Itt gondlokodott fordítva Deze.

Hely
    Budapest/Annesley
    Telefon
    RED 4502817
    Hozzászólás
    379

Góbé épül

Nem a súlypont kerül elöbbre, hanem az a hely ahova súlypontot tenni kell.
    Magyarán több ólom kell előre.
    Azt hiszem ez a helyes megoldás. Sőt, így már értem is ops: . S ha jól értelmezem ez pbr110 eredeti álláspontját erősíti. Hiába, mindig tanul az ember. De nem baj, van helye az ólomnak...
    A berepülés előtt meg úgy is megsiklatom - illetve próbálom - és ilyenkor úgy tudok futni a gép alatt, mint a nyúl, hogy ha esetleg nem a vártnak megfelelően viselkedik, elkaphassam...

Anonymous
    Guest

Góbé épül

Na hol tart a Góbé rég hallottunk róla.

Oldal: 3 / 18 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve