Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen

Téma: 2016-os Naviga M Szabályzat magyarul.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402

2016-os Naviga M Szabályzat magyarul.

Akit érdekel, letöltheti a 2016-os M szabályzatot innen. Igyekeztem szó szerint fordítani. Ahol az érthetőség javult, csak ott tértem el az eredetitől. (Anglicizmusok, szórendek, stb.) Ahol a német és angol szöveg különbözött, ott a németet vettem alapul. (ez a szabályzat szerint is így helyes.) Az F3V/F3E értékelése résznél az eredeti hibás, ott jól írtam le a szabályt (tehát eltértem), zárójelben megjegyzéseket is fűztem hozzá. A függeléket nem fordítottam, zömmel rajzok, táblázatok, minták. Az eredeti szabályzat mellékletre való hivatkozásaiban vannak hibák, azokat nem javítottam, mert könnyű eligazodni így is. Talán majd egyszer... A szabályzathoz a függeléket le lehet letölteni innen.
    Még nem késő, az EB előtt tessék olvasgatni egészséggel!

Cs.
    Csatolt f Csatolt f
    Utoljára módosítva: csiga által : 2017-05-08 23:35

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Köszönöm Csaba!
    Ha el is olvassuk emellett jobban rögzül, ahogy legutóbb a Slyka 2-n starthely vezetőként menet közben is elővezettél gyakorlati tudnivalókat, alkalmaztál döntéseket.
    Ez ezután is hasznos lenne, a többi sportbírónál is.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Lightbulb

Igen!

Es engem feletteb Érdekelne a szitu amikor Csabival osszecsattantunk egy mono2 futamban. Jobb also boja.

Holnap Probalom rajzolni.
    Irva: tompan erintettem a jobb csucsbojat majd elesre forditva a jobb also mellett kozvetlen celoztam az also alapvonalat. Csabi eszrevette a gigszerem és igyekezett beferni kozem és a jobb also koze. Steg szogbol ugy tunt Egyszerre ertunk ehhez a bojahoz aminek oldalcsatt lett a vege. En ugy lattam, hogy pont az alapvonalon volt a hajom a bojanal o pedig adott szogben erkezett a ponthoz- szoget zart be az alapvonallal (drift).

Eltero volt a velemenyunk.

Hogy is van ez?

Csabi ha jól emlekszem ugy magyaraztad, hogy te a palya ivet kovetve erkezel, én pedig az alapvonal fele tartotta egy azon kivul eso pontbol. En ezt azzal vetoztam, hogy ugyan a palya ivet kovetted, de a nagy sebesseg miatt a hajod nem fordult elesen a jobb alosnal hanem enyhen keresztezte az alapvonalat. Vagyis elkerulhetetlen volt a csattanas, meg ha vissza is vettem volna a sebessegbol.

Versenybaleset vagy szankcionalando az ilyen szitu. Es ki a ludas?

Kérlek Csaba ha telik idodbol, te is Ird le a sztoridat hogy Hogyan lattad.

Mononal ritkabban alakulnak ki ilyen helyzetek, de hasznos lehet mindnyajunknak.

Koszi.

Tovabba feletteb orulok, hogy meg vagyon jegyezve a szandekos bojalevagas a pozicio megorzese miatt ( csak az econal lattam, de gondolom az ovalra is vobatkozik).

Amit hianyolok ( tartsatok bigottnak, eszelosnek akar i
    diotanak) az a hajomodellek aljanak a kontrasztos szinezeset illeti).

Jó olvasmanyos. Gratula Csaba a raforditott idoert! A fu gazza nott, mehet a bagazs kaszalni.
    Utoljára módosítva: RS Concept által : 2016-07-18 01:54
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Senior Member Miklósi logója
    Hozzászólás
    797
    Peti, ez verseny baleset. mind amellett hogy te is szeretsz púposkodni :-) de az így van rendjén . Egy kis dörzsöltség és csibészség is kell ehhez a játékhoz
    a Csabi türelmetlen volt, később simán lenyomhatott volna vagy kivárhatta volna amíg hibázol ,persze éles futamban nagyon nehéz higgadtan végig gondolni azokat amiket később jól meg lehet beszélgetni .

Szia Pisti!

én nem éllel kérdeztem rá erre, valóban kiváncsi vagyok, hogy hogyan van az ilyen elbírálva, mert Csabinak is igazat kell adni, hisz o kozelebb volt a bójához- jogos volt a megjegyzése.

ui.: tudod, hogy nem az eredményre vadászom, szórakozom (12 bója bizonyítja )

Anno egyszer azért kaptam egy nemzetkozin sárgát, mert az elottem haladó levágott egy bóját, en alapvonalon haladtam és oldalát telibe vágtam- mégis én lettem a bunos; ez nem volt asszem fair, de nem érdekelt a vétózás.

UUI: eljon az az ido, amikor én fogok rátok vadászni.....grrrrrr .....hamarosan.
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Hozzászólás
    2.700
    Idézet RS Concept eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

>....
    Amit hianyolok ( tartsatok bigottnak, eszelosnek akar i
    diotanak) az a hajomodellek aljanak a kontrasztos szinezeset illeti).

.....
    Én egy-két hajónál már annak is örülnék, ha a teteje sem akarna beolvadni a háttérbe, vízbe...

A versenyeinken gyakorlatilag nincs műszaki gépátvétel, ahol ezt a hiányosságot (is) a versenyzőnek fel lehetne róni.
    Illetve a starthelyvezető/versenybíró a modellt addig nem engedné vízbe, míg arra nem kerül valami láthatósági tapéta. És ezt meg lehet tenni akár futamok között is.

Egyszer érdemes lenni minden modellt Naviga előírások szerint végigműszakizni, mik derülnének ki...

Senior Member Miklósi logója
    Hozzászólás
    797
    Peti él nélkül írtam amit gondoltam,
    esetet nem láttam. Leírásod szerint próbáltam döntést hozni, annak tudatában hogy abba a futamban (is) tudjuk az erőviszonyokat, Valijuk be sok közünk nem volt a Csabi tempójához , de ezen kell dolgoznunk és ha kell érintőre venni minden bóját ,hogy ezzel is nehezítsük a gyorsabb hajó dolgát. Az elmúlt 2-3évben én ezzel tudtam versenyben maradni, mert öreglány már inkább lassú mint gyors , így maradt a lehetőségekhez képest a precíz vezetés mint fegyver a gyorsabbak ellen.
    Ennek is vannak előnyei pl. nem rándul meg a nyakad ahogy a szemeddel követed a hajódat :-)

Hozzászólás
    2.700
    Idézet RS Concept eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Es engem feletteb Érdekelne a szitu amikor Csabival osszecsattantunk egy mono2 futamban. Jobb also boja.

Holnap Probalom rajzolni.
    Irva: tompan erintettem a jobb csucsbojat majd elesre forditva a jobb also mellett kozvetlen celoztam az also alapvonalat. Csabi eszrevette a gigszerem és igyekezett beferni kozem és a jobb also koze. Steg szogbol ugy tunt Egyszerre ertunk ehhez a bojahoz aminek oldalcsatt lett a vege. En ugy lattam, hogy pont az alapvonalon volt a hajom a bojanal o pedig adott szogben erkezett a ponthoz- szoget zart be az alapvonallal (drift).

Eltero volt a velemenyunk.

Hogy is van ez?

Csabi ha jól emlekszem ugy magyaraztad, hogy te a palya ivet kovetve erkezel, én pedig az alapvonal fele tartotta egy azon kivul eso pontbol. En ezt azzal vetoztam, hogy ugyan a palya ivet kovetted, de a nagy sebesseg miatt a hajod nem fordult elesen a jobb alosnal hanem enyhen keresztezte az alapvonalat. Vagyis elkerulhetetlen volt a csattanas, meg ha vissza is vettem volna a sebessegbol.

Versenybaleset vagy szankcionalando az ilyen szitu. Es ki a ludas?

....
    Peti, starthelysegítődként stégről láttam az esetet.

Szerintem mindkettőtök mellett és egyben ellen is ugyanazokat a meglátásokat lehetne mondani.
    Csaba hajtott a 30 körre, ennek érdekében megpróbálta kihasználni azt a keskeny sávot, ami idővel záródott, ahogy mélységből már egyenes vonalon jöttél rá az alapvonali egyenesre. Csaba pedig pályaíven jött, a vektorotok pedig ezen a ponton találkozott.
    Nem volt durva ütközés, kb. hajóoldalak értek össze. Én is versenybalesetnek mondanám.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Idézet karcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Peti, starthelysegítődként stégről láttam az esetet.

Szerintem mindkettőtök mellett és egyben ellen is ugyanazokat a meglátásokat lehetne mondani.
    Csaba hajtott a 30 körre, ennek érdekében megpróbálta kihasználni azt a keskeny sávot, ami idővel záródott, ahogy mélységből már egyenes vonalon jöttél rá az alapvonali egyenesre. Csaba pedig pályaíven jött, a vektorotok pedig ezen a ponton találkozott.
    Nem volt durva ütközés, kb. hajóoldalak értek össze. Én is versenybalesetnek mondanám.
    Nagyon egyszerű, Peti nem a pályaívén ment.
    Cs.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve