Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 18 (18) összesen

Téma: 2016-os Naviga M Szabályzat magyarul.

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Idézet csiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon egyszerű, Peti nem a pályaívén ment.
    Cs.
    Ezt nem mindig lehet egyedüli mérvadóként alapul venni.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member Miklósi logója
    Hozzászólás
    797
    Nem lehet ennyire kisarkozni, a Forma 1-ben is a versenybírók csak percekkel később tudnak többszörös visszanézés , lassítás után bűnöst mondani, vagy verseny balesetnek kihozni egy koccanást.
    Egyetlen megjegyzés ezzel kapcsolatban: még 12 éves rutinnal is lehet buta hibát elkövetni, ebben az esetben a Peti a játékért és azért hogy mi acélosodjunk az E.B-re bevállalta a homokzsák szerepét, szerintem jól helyt állt, adott nekünk feladatott jó pár körön keresztűé.
    Akik majd starthoz állnak Nagykanizsán, nem lesznek tekintettel ránk(se), és versenybíró ott se mindig tud megfelelő döntést hozni abban a pillanatban, bár ha ütközés miatt fel kell adni a 3 futamból egyet, akkor szinte majd mindegy hogy az ellenfelet adott esetben sárga lappal, kör levonással, vagy kizárással sújtják.

Hozzászólás
    2.700
    Idézet Miklósi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem lehet ennyire kisarkozni, a Forma 1-ben is a versenybírók csak percekkel később tudnak többszörös visszanézés , lassítás után bűnöst mondani, vagy verseny balesetnek kihozni egy koccanást.
    Egyetlen megjegyzés ezzel kapcsolatban: még 12 éves rutinnal is lehet buta hibát elkövetni, ebben az esetben a Peti a játékért és azért hogy mi acélosodjunk az E.B-re bevállalta a homokzsák szerepét, szerintem jól helyt állt, adott nekünk feladatott jó pár körön keresztűé.
    Akik majd starthoz állnak Nagykanizsán, nem lesznek tekintettel ránk(se), és versenybíró ott se mindig tud megfelelő döntést hozni abban a pillanatban, bár ha ütközés miatt fel kell adni a 3 futamból egyet, akkor szinte majd mindegy hogy az ellenfelet adott esetben sárga lappal, kör levonással, vagy kizárással sújtják.
    A konkrét esettől függetlenül egy érdekes kérdést vetettél ám fel!

Miszerint mennyire használ nekünk, ha hazai versenyeinken úgymond "túl jó" dolgunk van? Segíti-e versenyzésünket az elnéző bíráskodás, hiányos műszaki ellenőrzés, a jajj csak meg ne bántsunk valakit, ne legyen feszültség, úgyis kevesen vagyunk, stb. gondolatok? Vagy akár az, hogy mennyire van értéke a 6 futamból a 2 legjobbnak, a pontrendszerről már nem is beszélve?

Nemzetközi versenyeken nincs ez a haverkodás. Kivéve, ha nagyon csókos valaki... Volt rá példa, de nem ez a jellemző, és nem is velünk lesznek elnézőek.

A korrektség és alaposság az, ami növeli a dolgok értékét. Mintha elmozdulnánk ebben az irányban, meglátjuk...

Senior Member Miklósi logója
    Hozzászólás
    797
    """ Nemzetközi versenyeken nincs ez a haverkodás. Kivéve, ha nagyon csókos valaki... Volt rá példa, de nem ez a jellemző, és nem is velünk lesznek elnézőek. """

Ezt tapasztaltam a verseny társaktól, és a bíráktól is . Sok mindenre lehet készülni, de az emberi tényezőkre nincs túl sok alternatíva. Ezért lehetőség szerint olyan taktikával kell oda állni ami valamelyest előrébb vihet, lehet küzdeni de nagyon ésszel, persze ha elgurul a pirula akkor nincs mit tenni, na reszelek egy kis rést a gázkar felső pontjára :-)
    Utoljára módosítva: Miklósi által : 2016-07-19 15:38 Oka: csak

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Idézet karcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem mindig lehet egyedüli mérvadóként alapul venni.
    Persze, csak rövidre akartam zárni a dolgot. De ez pont olyan, mint amikor Te kerülnéd rendesen a bóját, csak valaki kívülről bevág... Csak itt nagyobb a távolság és tempó.

@ Peti: Egyébként nem is értem Peti, hogy ez miért okozott akkora traumát Neked. (Ha így van, sajnálom, annyit nem ért.) De legyen itt a szabály: Egy ideális íven mozgó hajót kívülről szabad előzni. (Ideális ív a két bója között leggyorsabban bejárható útszakasz. - ez a régebbi szabályzatunkban nem így szerepelt). A sarkos fordulás nem a leggyorsabb. A másik szabály: Az ideális ívről letérő hajót belülről is szabad előzni. Letértél, tehát szabályosan előztelek. Ez tiszta. Ami viszont nem teljesen tiszta: Ki előzött kit, és hogyan.

1: Az előzést az előzött hajó nem akadályozhatja semmi módon, pl. az ideális ív keresztezésével (ez külön le van írva, meg lehet nézni.).
    2: Ugyanakkor az előző hajó sem veszélyeztetheti az előzöttet. Ha ütközés történik, a vétkest sárga lappal kell büntetni. Itt van egy kis érdekesség: ha az előző hajó ütközik az előzöttel és ez az előzött hajó idő előtti megállását eredményezi, akkor viszont piros lap a bünti. (Lehet, hogy ez visszafelé is így van, a Szabályzatban csak az egyik esetben térnek ki rá.) Megnézem a német szövegezést is, ha el nem feledem. Szerintem az adott helyzetben Te voltál az előzött, ráadásul a korrigáló hajó. Ami biztos, kívülről jöttél be. Mivel az oldalunk ért össze, és én az ideális (leggyorsabb) íven voltam, szerintem a Te sarad. De a saját hajómmal voltam elfoglalva, azt láttam, hogy hibáztál a bójánál, tudtam, hogy ott az alkalom. Arra nem emlékszem, hogy elestél-e, vagy csak megpattantál.

De végtére is, csak oldalról súroltuk egymást, baj nem történt. Én nem haragszom Rád, remélem Te sem rám. Sportbaleset, ahogy Pisti mondja, és ennyi. Jó így?

Csaba

Hozzászólás
    2.700
    Idézet Miklósi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

....
    ebben az esetben a Peti a játékért és azért hogy mi acélosodjunk az E.B-re bevállalta a homokzsák szerepét, szerintem jól helyt állt, adott nekünk feladatott jó pár körön keresztűé.
    Akik majd starthoz állnak Nagykanizsán, nem lesznek tekintettel ránk(se), ....
    Akkor Petivel előre lezsíroztátok, hogy a futamokban az EB-re edződve eljátssza veletek a vaddisznó polákot?

... Ezt ECO-ban mi már tavaly óta gyakoroljuk!

Sziasztok!

Nem egyaltaln nem okozott traumat ez a dolog- jesszus. Igazan Kivancsi voltam, hogy egy ilyen helyzetet Hogyan lehet elbiralni. Nem tul gyakran tortenik az ovalon tortentekrol eszmecsere. Ez egy alkalom volt-ennyi. Nevezzuk versenybalesetnek, magam is felkaptam volna a vizet ( ne koss bele Csabi ) ha tempoban valaki odakolbaszol az oldalamnak. Osztokeleskent azt akarom ezzel mondani, hogy vigyazzatok a kanyarbol az egyenesre való rafutassal, mert mindketten eléggé le tudtok sodrodni az alapivrol- rgo tul hamar kezditek a kigyorsitast a csucsbojatol. Az igy driftelo hajó amikor a jobb alsohoz er, nem parhuzamos vektorral halad az alapvonallal, hanem az orra kifele mutat az alapvonaltol a part fele. A veget el tudjatok kepzelni ha egy masik a csucsbojanal meg parhuzamban fut a jobb alsora és gazt ad. Pont talalkozik a két hajó orra ill oldala. Lebutitva ez igy történt.

Amiota nem hordok szemuveget: sasszem mindent jobban lat

Nna elemzesnek elég volt.

Nagyon sajnalom, hogy pont az EB idopontjara esik a nyari kirink, igy rozeval a kezemben szoritok nektek a Tokeletes eredmenyekert.

Kis izgalom, majd nagy eljenezest kivanok.

Hajra Banda!!!
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Sziasztok!
    Amiről Surdon beszéltünk és amiről feltettem a kérdéseket limiter ügyben, eddig 3 (három!) válasz érkezett összesen. Kérlek Titeket, hogy nézzétek meg az utolsó két postomat ITT , és válaszoljatok, mert az idő halad.
    Köszönöm:
    Csaba

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve