Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (30) összesen

Téma: Connex ProSight - HD FPV :)

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112

Connex ProSight - HD FPV :)

Sziasztok!

Ma érkezett meg a szerkezet.

Gyártó: http://www.connexhd.com

IMG_0877.JPG IMG_0878.JPG IMG_0879.JPG IMG_0880.JPG IMG_0882.JPG

BorisB teszt: (1.18-tól és 3:51-től angolul beszélnek)
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2016-07-21 19:38
    HD FPV \\ DJI Digital FPV System (AIR unit + camera+ Digital Goggles + Remote)
    Futaba 16SZ - TBS Crossfire - Fürkész -
    HD Ground Station -

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112
    HD Ground Station -

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Én is várom nagyon, HK rendelés, már van tracking.
    EU verziód van? Én USA-t rendeltem.

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112
    Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    EU-s igen. Kapcsolható ez is a nagyobb teljesítményre. (Persze ugyan úgy illegális,mintha analógot használnék 25mW felett,amit elég sokan tesznek )
    HD Ground Station -

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112
    Igen,ez EU modell. Átkapcsolható,de ilyet én soha nem tennék :P
    HD Ground Station -

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411
    A kamera 720p30? Nem darabos az a folyamatos 50/60 után?

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    A neten elérhető felvételeket én simának, folyamatosnak látom. Ellentétben a Phantom 4 élő videójával, ami enyhén szaggat.
    Inkább a képminőség az ami lehetne jobb, szerintem meg se közelíti azt ahogy mondjuk egy Gopro 720p felvétel kinéz. Ebben a Phantom 4 a jobb.

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112
    A neten elérhető felvételeket én simának, folyamatosnak látom. Ellentétben a Phantom 4 élő videójával, ami enyhén szaggat.
    Inkább a képminőség az ami lehetne jobb, szerintem meg se közelíti azt ahogy mondjuk egy Gopro 720p felvétel kinéz. Ebben a Phantom 4 a jobb.
    Az élő képet ne keverjük már a phantom/gopro kamerája által SD kártyára rögzített képpel.
    Az általad látott Connex ProSight youtube-ra feltöltött anyagai mind egytől egyig jelentősen leromlottak.
    Egyrészt a HD DVR rögzítés során,majd a nyers fájlt vagy az utólag szerkesztett és újrakódolt anyagot feltöltötték a youtube-ra és,
    hát mindenki tudja,hogy milyen szar is a youtube kódolása.
    A szemüvegben,monitoron,egyéb kijelzőn nézve a ProSight élőképe eszméletlenül jól fest.
    HQ módban 720P@30 fps és az új frissítéssel elérhetővé tette a gyártó a HP módot is.
    Ez valamivel gyengébb felbontású,de még mindig élvezhetőbb,mint maga az analóg kép, na ebben a módban sokkal folyékonyabb minden,
    tovább csökken a késleltetés és minimum megvan a 60fps is.

A lightbridge amit a P3 Adv/Pro valamint a P4 küld az 720P@30fps és a késleltetése kb 220ms.
    A lightbridge 2 1080P@60fps jelet küld vissza,itt sokat javult a rendszer, megközelítőleg 50ms-ra le tudták szorítani a késleltetést.
    A technológia,tömörítési faktor és a viszonylag alacsony sávszélesség miatt az inspire 1/ P3 és P4 lightbridge képét,ezért láthatod valamennyire darabosnak.
    Magát a Lightbridge technikát az LTE kommunikációhoz lehetne a legjobban hasonlítani.
    Egyébként ez készülékfüggő,hogy melyiken milyen.
    Pl a ipad air 2-n és a hasonló új és erős iphone készülékeken majdnem teljesen sima. Ott van hardveres dekódolás is,ami az android alapú eszközök esetén nem elérhető.
    A connex ProSight, ahogy a többi Connex termék is, elég nagy sávszélességet használ a folyamatos és tiszta HD kép küldésére.
    Ezek az eszközök speciális videómodemek és saját kódolást és átviteli protokollt használnak.
    A késleltetése a legrosszabb esetet véve is tized akkora mint amit a lightbridge/Lightbridge 2 valaha is el fog érni.
    Itt most nem akarok nyers számokat leírni,mert nagyban függ a kamerától, és a megjelenítő eszköztől is,mind a három Connex termék esetén.
    A ProSight verziónál a kamera okozta késleltetést megpróbálták a lehető legkisebbre szorítani.
    Maga a kamera is ennek fényében lett kifejlesztve.
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2016-07-21 23:05
    HD Ground Station -

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010
    "az új frissítéssel elérhetővé tette a gyártó a HP módot is."
    Erről hol lehet olvasni?
    Manual alapján azt hittem alapból benne van a 2 mód, HP/HQ.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Az élő képet ne keverjük már a phantom kamerája által rögzített képpel.
    Nem keverem. Az élő, lesugárzott kép minősége is nagyon jó. Kivéve hogy enyhén szaggat.
    Egyrészt a HD DVR rögzítés során,majd a nyers fájlt vagy az utólag szerkesztett és újrakódolt anyagot feltöltötték a youtube-ra és,
    hát mindenki tudja,hogy milyen szar is a youtube kódolása.
    Letöltöttem az eredeti felvételeket, olyanokat is, amiket professzionális hdmi recorderrel vettek fel. Ennek alapján állítom, hogy a Prosight képminősége nem éri el azt amit egy jó 720p videó nyújt. A P4 lesugárzott képminősége is határozottan jobb (de szaggat).

Ettől még jó a Prosight, sőt számomra élvezhetőbb is hosszú távon, mivel nagyon zavar a szaggatás legkisebb mértéke is. A Prosight ebben sokkal jobb. Nem kell meggyőznöd hogy elég jó a képe, hiszen én is megvettem...
    Egyébként ez készülékfüggő,hogy melyiken milyen.
    Kipróbáltam sokféle eszközzel. USB-n egy Ipad Mini 4 volt a legjobb, de hdmi-n keresztül még kevésbé szaggat. Ezért hdmi-vel nézem. De azzal se tökéletes.

A lightbridge késleltetése kb 220ms. A technológia,tömörítési faktor és a viszonylag alacsony sávszélesség miatt ezért láthatod valamennyire darabosnak a lesugárzott képet.
    Ez nem teljesen helytálló. Nem a framerate viszonylag alacsony értéke az ami igazán zavaró, hanem az, ha egyenetlen a mozgás. Hol kisebb, hol nagyobb a valóságban egyenletesen mozgó dolgok elmozdulása a képen. Ez rángatás érzetet kelt, ami van akit jobban, van akit kevésbé zavar. Engem nagyon. Ez olyasmi, amin lehetne javítani, csak sajnos nem fordítottak rá elég energiát.

Pontosan ez az, amit értékelek a Prosight-ban: nem szaggat.
    Egyetértek azzal, hogy a Prosight sokkal nagyobb bitrate-et használ, ezt MIMO technikával oldja meg. Ha minél kisebb késleltetés a cél, akkor nem lehet nagyon jól tömöríteni, és a nagyobb bitrate ellenére is gyengébb lehet a kép. Van értelme a választási lehetőségnek: kis késleltetés valamivel gyengébb minőséggel vagy kicsit nagyobb, de jobb képpel. Én speciel örülnék egy harmadiknak is, legyen akár 300ms a késés, de a kihozható legjobb képminőséggel. Van amikor nem igazán fontos a késés, pl. magasan repkedve, nézelődve. Kérdés, a kamera mire képes, meg hogy akarnak-e még javítani, vagy azt majd az újabb verzióban...
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2016-07-21 23:24

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve