Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (126) összesen

Téma: 3D fotózás

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Egész jó lett. Gratulálok! Magasabb minőségben már szerintem nem érdemes rekonstruálni, mert csak az idő nőne meg, de látványos javulást már nem hozna.

A kereszt nem könnyű dolog. Valószínű, hogy a meglévő képeidből nem is lehet megoldani. Ahhoz közelről kell körbefotózni a keresztet és némiképp a tornyot, hogy legyen mihez illeszteni a képeket.

Automatizálható a feldolgozás. Erre való a "Bach process". Ott szépen összerakhatod, hogy mit milyen paraméterekkel végezzen el a program. Én nem szoktam használni, de próbáld ki.

A koordináta leggyorsabban kézzel forgatható

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411
    köszi Mester
    Igen, szerintem sem hozna már sokat a high, jó lesz ez a medium, még épp kivárható.
    Kipróbálom a batch-et, hisz végülis mindent ugyanolyan paraméterekkel szoktam indítani.
    De az a koordináta állítás csak szemre lesz tökéletes. Vagy nem is létezhet automata megoldás, hiszen honnan tudná
    az algoritmus mi sík, mi emelkedő, hogy szeretném látni?..

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Én azért nem használom a kötegelt feldolgozást, mert szinte minden rekonstrukciónál többször is vissza-vissza lépek egy előző fázishoz, hogy ott igazítsak ezt-azt. Valójában egy modellem többször annyi idő alatt készül el, mintha csak egyszer kreálnám. Látok rajta hibákat és igyekszem kideríteni, hogy melyik fázisban mit érdemes módosítani ahhoz, hogy az eredményből a hiba kikerüljön. Most is épp egy romot próbálok összerakni, de már vagy ötödjére kezdem vagy elölről, vagy egy közbülső fázisról. De remélem megéri! ))

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Bár nem ezt "gyűrtem" az elmúlt héten, de némi holtidőben elkészítettem a nyaraláson fotózott katonai figyelőtornyot is.
    https://skfb.ly/RT8M

A nehézség az volt bennne, hogy a torony tetejét galambok vették birtokba és az én gépemet betolakodónak tartották. Én meg attól féltem, hogy a "felbőszült" madarak leverik az égről a gépemet Ezért aztán a tetőről, illetve az erkély részről nem készült elég közeli kép. Bár az eredmény talán elfogadható de tény, hogy a korlát gyakorlatilag nem látható a rekonstruált 3D modellen.

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    engedjétek meg hogy belebeszéljek Én életemben csak egyszer fotóz(tat)tam körbe egy kisházat, és meglepően jó eredményt értem el (Agisoft). A topic első oldalán érdeklődtetek a beállitasokról és képmennyiségről. Nem mondom, hogy ez tuti, de amit tapasztaltam, na meg utanaolvastam, fontosak a képkészites beallitasai, mint pl.
    - manuális mód, vagyis a fenykepezogep ne minden kepnel automatikusan allitson fenyt, meg zaridőt, ISO-t, stb
    - elobb nem irtam teljesen igazat, mert kétszer is kiprobaltam a scannelést, a masodikat erős napfénynél és ez nem hozott jo eredményt. Tehat sokkal jobb egy felhős szórt fény, nem pedig napsütötte megvilágitás és "fekete" árnyékok
    - élességgel sem szabad variálni, ha pl. korbejársz egy tárgyat
    - nem tudom mi van akkor, ha csinálsz egy targyrol kozeli részletes képeket, ugy hogy csak egy részüket fenykepezed (ezt nem probaltam), nálam mindig, osszes képen benne volt az egész tárgy (kisház). Ha jol emlekszem en sem valasztottam a maximális felbontásos feldolgozást, de minden cserép, mondhatni 1cm-es kitüremkedések is látszódtak.
    - tukröződő felületeket nem szereti a program (nem tudja kezelni - tudtommal).
    - mozgó, változó tárgyat sem ajanlott korbefényképezni, hacsak nincs fotóstudiod, ahol van körbe 30-100 fenyképezőgép, ami egyszerre csinal kepet ezt a videot pl. tegnap talaltam:
    https://www.youtube.com/watch?v=c6QJT5CXl3o
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Tudsz feltenni egy 3d modellt arról, amit készítettél?

Amiket írtál, azokkal részben egyetértek.
    -Az élességállítás azonban fontos és egyáltalán nem gond, ha a közeli és távoli fotók esetében máshova kerül a fókusz. A lényeg, hogy a képek élesek legyenek.
    -Az Agisoft éppen az alkalmazott matematikai modellek okán teljesen jól tuja kezelni az objektumról készített közeli, "rész"képeket. Én a legtöbb 3D modellemet is így készítem. Vannak távolabbi és (a jó eredmény érdekében elengedhetetlen) vannak közeli fotók is.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411
    picit leült a topik, pedig mostanában remek borús idők vannak a modellfotózáshoz

i7-2600 és 16GB Ram mellé milyen VGA illene, ami már tud segíteni a dense cloud felépítésében?

Látom, hogy az OpenCL-t támogatja a progi.
    A gond, hogy nekem passzív vga kéne 50-60W TDP-vel.
    Ezért egy GTX 750Ti Palit-on vagy Radeon RX 460-on gondolkodom most.
    Vajon mennyit gyorsítanak ezek?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411
    750Ti-t megvettem, összességében kb. 20-30% gyorsulás lett, ami nem túl sok. Csak a Dense Cloud számolásban segít az OpenCL.
    Persze 60W TDP-tõl mit várjak? Cserébe nincs hangja.
    Kiváncsi lennék a Radeon-ra is. Nincs valakinek?

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Szia,
    rég jártam erre. De látom, hogy nagy élet azért itt sincs Szerintem azért a 20-30 százalékos gyorsulás is jó dolog. Nyilván a nagyobb teljesítményű kárták többet hoznak, de ezt a gyorsulást mással nemigen tudtad volna elérni...

Megjelent az Élet és Tudományban egy cikk, amin kissé ideges lettem. Ott egy "Szakember" nyilatkozott a drónos fotókból összerakható 3D modellekről. Megnéztem a munkáit is.... Inkább nem mondok semmit, mert még beperel

Hamarosan elkészülök egy "új" (még a nyáron fotóztam) 3D modellel. Ez jókora darab és különféle zavaró dolgok (belógó fák) is voltak amik eltüntetése során igen sokat tanultam. Még 1-2 hét és közzéteszem.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411
    izgatottan várjuk

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve