Oldal: 12 / 14 ElsőElső ... 2891011121314 UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (131) összesen

Téma: 3D fotózás

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    Idézet fuhur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szóval nyaralni is viszed a cuccot. Üdv az elmeháborodottak klubjában! A feldolgozást utólag otthon vagy azt is helyben csinálod?

Mit szóltak a faluban a drónozásra? Én ettől mindig tartok.

Különben a templom szerintem jól sikerült! Gratulálok hozzá!
    Vagyunk egy páran...

Köszönöm az elismerést, bár nálam rezgett a léc.
    Ha nem 9 hónapja töltöttem volna fel az utolsó modellt, akkor ezt így nem kerül ki.

Sajnos megfelelő eszköz hiányában, csak otthon tudom feldolgozni az anyagot.
    Pedig most sem lett volna rossz visszamenni, és készíteni még néhány fotót a harang környékéről.
    Így rengeteg utómunka kellett, hogy legalább ilyen legyen.

A faluban kb. 2 percig volt érdekes, megkérdezték milyen magasra és messzire megy, aztán ment mindenki a dolgára.
    Gyanítom nem mindenhol ilyen a hozzáállás.

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    Lett egy szigetem!

Horvátországban az Adrián egy kis sziget közelében strandoltunk. Már több ízben gondolkoztam azon, hogy egy 3D sziget modell jól jönne de eddig erre nem volt lehetőségem. Most a strandhoz közeli lakatlan kis sziget szinte kínálta magát

A csatolt képen látszik a sziget és egy "vonalzó" is ami a starthely és a sziget közti távolságot mutatja.

A modell itt látható:
    https://skfb.ly/6MCEq

Két repülésből keresztül-kasul berepültem a szigetet. 535 kép készült. Ezekből generáltam a 3D modellt.
    A berepüléshez a Pix4DCapture-t használtad?

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Idézet Giggino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A berepüléshez a Pix4DCapture-t használtad?
    Igen. Út széléről indítottam, 60 méterrel a starthely felett végigpásztázta a szigetet. Muszáj volt, mert én szemmel már nem láttam a masinát.
    Kicsit tartottam attól, hogy valaki odajön és kérdőre von, de csak egy autós dudált rám. Az is egy Olasz és vigyorogva tetszését fejezte ki

Majd teszek fel a küldetésről Pix4D Capture képernyőfotót...

Junior Member
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    22
    Sziasztok! Csorna térségéből keresnék pilótát Dji géppel. Ha lehet priviben kérem jelentkezni, lenne egy feladat és segítséget keresek, természetesen nem ingyen. Nem tudom ennek a posztnak hol az igazi helye, ebbe is kérnék segítséget, köszi!
    Tom

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Volt egy kis kirándulás is a környéken (autóval 1 óra ). Ezt a gyönyörű helyet látogattuk meg:
    https://skfb.ly/6MI6I

Ez a Sopot vízesés ami a környék legmagasabb (30 méter) vízesése. Itt még a biztonság mindenféle formája várat magára, így a szikla pereménél sincs korlát. Viszont a fotózás szempontjából jól jött . "Életem kockáztatásával" lemásztam a katlan aljába. Legyőztem az iszonyatos tériszonyomat, mert a látványért mindent!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    És végül a horvátországi kiruccanás utolsó trófeája:
    https://skfb.ly/6MKZx

Ez a templom az Isztriai félszigeten, Barban településen található.
    Nagy kihívást jelentett megint a templom keresztje, de azt hiszem találtam egy általánosan használható megoldást. A keresztet úgy készítettem, hogy létrehoztam egy második munkamenetet. Itt kiválogattam azokat a képeket amelyek egyáltalán tartalmazzák a kereszt és ultra nagy felbontással csak a keresztet rekonstruáltam. Ezt követően a két munkamenet modelljét (kereszt és a kereszt nélküli templom) egyesítettem.

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    És végül a horvátországi kiruccanás utolsó trófeája:
    https://skfb.ly/6MKZx

Ez a templom az Isztriai félszigeten, Barban településen található.
    Nagy kihívást jelentett megint a templom keresztje, de azt hiszem találtam egy általánosan használható megoldást. A keresztet úgy készítettem, hogy létrehoztam egy második munkamenetet. Itt kiválogattam azokat a képeket amelyek egyáltalán tartalmazzák a kereszt és ultra nagy felbontással csak a keresztet rekonstruáltam. Ezt követően a két munkamenet modelljét (kereszt és a kereszt nélküli templom) egyesítettem.
    Gratulálok!
    És még a kereszt is rendben van...

A Photoscan különböző forrásokból származó képeket is képes feldolgozni?
    Mondjuk a drón képek mellett néhány normál fényképezőgépből származó (azonos felbontású) fotóra gondolok.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Idézet Giggino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok!
    És még a kereszt is rendben van...

A Photoscan különböző forrásokból származó képeket is képes feldolgozni?
    Mondjuk a drón képek mellett néhány normál fényképezőgépből származó (azonos felbontású) fotóra gondolok.
    Régebben próbáltam, de emlékeim szerint a más géppel készült fotókat figyelmen kívül hagyta. Viszont sokat nem próbálgattam a dolgot, így biztosan nem tudom állítani, hogy nem lehet.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Sziasztok!

Ugyan szigorúan véve nem a 3d fotózáshoz tartozik, hanem a horvátországi viszonyokhoz:

Most jöttünk mi is haza Rab szigetről, természetesen én is vittem magammal a koptert.

Miután náluk elég egyszerűen lehet regisztrációt szerezni: 20 kuna befizetése, némi levelezés és már meg is van a Horvátországi B2-es kategóriájú drónpilóta regisztráció.
    (Annyi feltételük van, hogy tartsd be a játékszabályokat, és ha cseréled a koptert, jelezd nekik, hogy ha szükséges tudják, hogy milyen típusú légtéret biztosítsanak számodra.)

Ehhez már csak ezt a regisztrációs doksit kell beküldeni a hrcontrol-nak, akik adnak hozzáférést webes/mobilos légtérfoglalásra.
    Ha megvan a regisztráció, mobilról rányomsz, hogy honnan szeretnél repülni, milyen magasan, mekkora sugarú körben, és ha megkaptad az engedélyt már repülhetsz is.

Ja a kérelem és a repülés kezdete közötti legrövidebb idő 5 perc, a leghosszabb 6 óra. (A "leghosszabb" ellenőrzési idő is kevesebb volt mint 1 perc)
    Valahogy így kellene nálunk is.
    Ingyen van, nem 30 napos átfutási idővel.

Szóval Horvátországban legálisan repültem, persze a helyiek is pampoghattak volna, de úgy tűnik ez ott elfogadott tevékenység.

Trolley

Senior Member
    Hozzászólás
    1.409
    Hát igen, így kéne mindenhol.. De most akkor ingyen, vagy 20 kuna?

És ez mennyi időre szól? 1 óra, 1 nap?
    Ha egy 10 napos nyaraláson minden nap reppennék, akkor 200 kuna?

Mi van a DIY kopterrel? Milyen típust kell megadni, külön az alkatrészekét?

köszi
    Utoljára módosítva: relaxman által : 2019-09-19 15:31

Oldal: 12 / 14 ElsőElső ... 2891011121314 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve