Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen

Téma: Kiss Fc Flight Controler és szababályzók

Senior Member
    Hozzászólás
    609

Kiss Fc Flight Controler és szababályzók

Sziasztok!

Ezt a témát azért indítottam,hogy itt megbeszéljük,vagy tapasztalatot cseréljünk a flyduino termékről a Kiss Fc Flight Controler és a hozzá tartozó szabályzóról.
    Ha már van ilyen téma akkor természetesen ezt lehet törölni!
    Utoljára módosítva: kabir bedi által : 2016-07-26 13:19

Senior Member
    Hozzászólás
    609
    Első körben az érdekelne,hogy ki milyen setuppal használja.
    Utoljára módosítva: kabir bedi által : 2016-07-27 11:48

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    Nekem nagyon jól szolgál Egy alien 6-os vázban cobra 2206 2100kv-s motorokkal és Rotorgeeks 20A-s esckkel üzemel jelenleg Nagyon szépen repül. Pikk pakk belőttem a PID-eket bár az alap PID-ek is jócskán repülhetőek. Bár a firmware-ekkel még hegesztettek az utóbbi időben, de a legújabb RC28 egész jól el lett találva A telemetria is megy az air mode is úgy megy ahogy kell és a gáz középnél az oscilláció is eltűnt végre Minden motor hűvös
    Alien 6", RG20A, Cobra 2206 2100, Flyduino KISS FC, FrSky Taranis X9D plus, DAL 5045 tri v2 / HQ 5x4x3

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Sziasztok!

Hát nekem kevésbé jók a tapasztalataim sajna.
    Kb.1 hete jöttek meg a kiss 24A szabik. És a kiss fc is.
    Annyi jót hallottam róla,gondoltam egy próbát mindenképp megérnek. Hát úgy néz ki befürödtem a vezérlővel,mert szerintem hibás, persze az sincs kizárva hogy velem van a baj.
    A következő a problémám: level mode-ban az történik hogy amint élesítem, a 2-es és a 3-as szabira full gáz jelet küld,bármit csinálok.
    Illetve ha leveszem a pid-nél a LEVEL P értéket nullára akkor ez megszűnik de akkor semmi értelme mert nem reagál csak a yaw-ra. Ha visszakapcsolok acro mode ba akkor jól működik minden.
    Nem tudok firmware-t frissíteni sem mert a DfuSe demo persze hogy nem indul el a gépemen... Ti találkoztatok már hasonlóval? Illetve Ti használtok level modot?

A legjobbakat!
    Üdv:Bálint

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    Hát bevallom level módot csak egyszer kapcsoltam be De mondjuk nem árt előtte az accelerometert kalibrálni egy vízszintes felületen GUIban tudod belőni a kalibrációt. Rcgroupson van megoldás dfuse vagy más driveres problémára olvasgasd el sztem. Nekem az az érzésem, h ő nem érzi magát vízszintben ezért ki akar törni balra. Amúgy pedig javaslom repülj acroban
    De miért nem indul a defuse? kapsz vmi üzenetet?
    Alien 6", RG20A, Cobra 2206 2100, Flyduino KISS FC, FrSky Taranis X9D plus, DAL 5045 tri v2 / HQ 5x4x3

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    a következő hibaüzenetet kapom: az eljárás belépési pontja nem található. (GetLogicalProcessorInformation) nem található DLL-ben.
    szerintem a windowsom vacakol, sőt biztos, ezen minden nehezen indul el. a KISS gui val is egy hetet szenvedtem mire felismerte a vezérlőt ha rádugtam.
    De szerintem a kiss fc is hibás mert akármit csináltam ugyanaz a jelenség. a gyrot kalibráltam már ezerszer, az volt az első, próbáltam az escket 3d mode ban kalibrálni, akkor is ugyan az. mintha a gyroja teljesen meghülyülne amint level mode ba kapcsolom. az acro moddal remélem nem lesz baj, eddig csak a garázsban próbáltam, az mondjuk kicsit fura hogy már induló helyzetbe elkezdi felpörgetni a motorokat, élesítés után. de mintha ezt máshol már olvastam volna hogy ilyen.
    belelapoztam az rcgroups-forumba, el fog tartani egy darabig míg azt a 820 oldalt végigolvasom de ott is írnak hasznosakat az tény.
    érdekes pl hogy többen olyan fajta KISS GUI-t használnak ahol van egy 'advanced configuration' legördülő fül az első oldalon, nekem pl olyan nincs. (gui v 1.12)
    nem tudom az vajon számít-e hogy milyen gui-val állítgatom, sok verzió nincs ahogy látom, app storeból töltöttem. a motor tesztelés opciónál pl teljesen lefagy, nekem ez is fura...

további szép napot!

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    Ne keverjük össze a gyrot az acc-vel. Nincs a KISS FC-ben külön olyan, h gyro kalibráció. Amikor áramot kap addig nyugton kell hagyni amíg a kék led el nem alszik mielőtt repülsz. Akkor kalibrál gyro-t.
    Igen nincs olyan, h motor stop. Én mondjuk Cleanflight és társaiban is kikapcsoltam, mert nem kellemes ha nulla gáznál leállnak a motorok és a quad egy féltégla ügyességével próbál a levegőben maradni. Sőt érdemes az élesítést is külön kapcsolóra tenni. Így nem fogsz egy manőver során véletlenből disarmolni. És ajánlatos a legújabb GUI-t használni sok hasznos funkció van benne, de én sztem elsőre átnézném, h mi van a PC-mmel, mert vmi tuti nem okés ha a szűz új FC-hez még a DEFUSe-t sem tudod elindítani. De mondjuk sztem az, h nem tudsz DEFUSe-t használni és a GUI is hülyül stb stb a windosra lesz visszavezethető. Vmi a driverekkel lesz ott. Másnál próbáld meg ezeket. Ha ott jól megy akkor nálad van a bibi. A motorsorrended rendben van? Felülről nézed akkor a motorsorrend, baloldalt fent 1-es, jobb fent 2-es, jobb lent 3-as, bal lent 4-es. Szóval más a motorsorrended mint pl cleanflightban. A vezérlőd gondolom rendesen előre néz és nincs elforgatva.
    Én megkaptam feldugtam a gépre megnéztem gui-t megy. Defuse-t leszedtem rádugtam bootgombot megnyomva és látta leszedtem az új FW-t ráraktam és ment. LEszedtem az akkor még kisérleti GUI-t chrome-ba felraktam és ment. Most leszedtem a chrome app store-ból a guit és az is megy. Sztem neked egy msik gépen is meg kéne próbálnod, mert lehet csak a géped hülyül. Az, h fejtetőre akar állni az meg motorsorrend, motorforgásirány, prop forgásirány, kalibráció, acc kalibráció, és még akár PID is lehet (bár ezek alapbeállításai arra bőven jók, h alap repülést bemutasson a gép). Air mode be van kapcsolva? Gondolom alap fw ott hülyült az air mode mert amint élesítesz repülni kellett különben az I-term elkezdett összegződni és csatt lett belőle. Szóval egyszónak is száz a vége
    Másik gépen is próbáld ki vmint ellenőrizd le a guiban látható motorsorrend szerint vannak-e a megfelelő PAD-re kötve az ESC-k. Megfelelő irányba forognak a megfelelő motorok és a megfelelő prop van-e rajtuk Ha így sem jó akkor vedd fel a kapcsolatot flyduino-ékkal nyiss egy ticketet a honlapjukon videózd le a dolgot a GUI-t a gépet mit csinál. Nagyon segítőkészek és hamar válaszolnak.

Senior Member
    Hozzászólás
    609
    Sziasztok!

Sikeresen beszereztem egy ilyen FC-t én is!
    A gondom a következő!
    Miután mindent beforrasztottam,és ellenőriztem a GUI-ban boldogan láttam,hogy minden szépen műkszik!
    De amikor rátettem az aksit,ki élesítettem,hogy élesben is teszteljem a dolgot a motorok egyszerűen nem pörögtek fel!!!!!!!
    Mintha nem kapnának jelet,vagy áramot,de amikor rádugom az aksit akkor mind a 4 egy kicsit mozog míg a sípolás tart!
    Mi lehet a probléma esetleg mit csináltam rosszul!

A konfog a következő:
    Kiss Fc
    Lumenier 4power mini pdb
    Little Bee 30A esc
    Emax RS2205 motorok

Valaki találkozott hasonló problémával,esetleg valami ötlet?

Senior Member
    Hozzászólás
    609
    Köszönöm a rengeteg P.Ü.-t sikerült megoldani a problémát!

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Sziasztok srácok!
    Használ valaki 2300kv-s motornál nagyobbat kiss fc-vel,kiss esc-vel, és 4 cellával?
    Nagy nehezen, kb 50 akksi használat után sikerült olyan PID beállítást találnom amivel úgy repül ahogy én akarom
    És nem zuhan le az első megpördülést követően...
    Csak elmélkedem hogy én vagyok nagyon amatőr vagy tényleg ennyire trükkös ez az 'fc'.

A legjobbakat!!

Bálint

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve