Oldal: 4 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (53) összesen

Téma: Nem akar repülni :/

Junior Member chrissx logója
    Hozzászólás
    26
    Aaaaha vagy ugy.

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

Hozzászólás
    26
    Na szoval felszallt a gep. Vezetesi stilusom eleg egyedi ne nezzetek valamiert elore nem igazan akar szallni. Ezt kellene meg megfejteni , hogy miert.

https://youtu.be/Il6Bp65qSOc

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Előre-hátra a farokrészen található vízszintes légcsavar mozgatja, sajnos csak elég keveset. Ha forog, akkor max a motorcsere tud erősíthet rajta. Én korábban tettem rá másik lapátot, de nem bírta a motor a plusz terhelést.
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Hozzászólás
    26
    Idézet M. Zoltán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Előre-hátra a farokrészen található vízszintes légcsavar mozgatja, sajnos csak elég keveset. Ha forog, akkor max a motorcsere tud erősíthet rajta. Én korábban tettem rá másik lapátot, de nem bírta a motor a plusz terhelést.
    Na akkor holnap kicserelem a farokmotort es hatha ezzel megoldodik a problema. koszi a tippet

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.303
    Gratulálok, a kitartás meghozta gyümölcsét. Mostmár élvezd és fertőződj meg ezzel a betegséggel amennyire csak lehetséges. Merthogy ez betegség, ehhez nem fér kétség.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Hozzászólás
    26
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok, a kitartás meghozta gyümölcsét. Mostmár élvezd és fertőződj meg ezzel a betegséggel amennyire csak lehetséges. Merthogy ez betegség, ehhez nem fér kétség.
    Koszonom.

Senior Member
    Hozzászólás
    214
    https://youtu.be/Il6Bp65qSOc
    Mit akarsz? Ennel jobban repulni ezzel a koax helivel nem is lehet! Ugyes vagy! Szerintem nagy pilota lesz beloled! Komolyan gondolom, nem viccelek! ............Ezzel a geppel csak teljes szelcsendben repulj es ne eroltesd, hogy gyorsabban szalljon elore. Mert, ha nagyon megbillenik a gep es hirtelen, akkor a felso rotorlapatokhoz hozzacsapodnak a stabilizalo repsulyok, es az eleg kellemetlen. Annak idejen elhajlitottam felfele a repsulyokat, ez egy kicsit segitett.

Senior Member
    Hozzászólás
    214
    Jol figyelj chrissx. Nem irogatok mar nagyon erre a forumra sem, nem akarom reszletezni, hogy miert. De benned tehetseget latok es ezt-azt megoszthatok veled. Persze mehetsz a magad feje utan, nem muszaly nekem itt okoskodnom. Eloszor is tudnod kell, hogy nem olcso mulatsag a helizes. Ahogy vesszuk. Van, aki beruhaz egy szep nagy motorba es arra kolti a penzet. Egy nagy motor aran megvan hosszu evekre ez a hobbi is, ha okos vagy, akkor meg egy kisebb motor aran is. ...Ha van ra idod es penzed, akkor vagj bele komolyan! Vegyel egy szimulatort. Es ha legolcsobban akarod meguszni, akkor vegyel egy Devo taviranyitot. Nekem Devo10 van, tokeletes. Es rogton vegyel egy jo helit. Sok jo heli van, abban tudok segiteni, ami nekem is van. Tehat vegyel rogton egy Protos 500-ast es ne kiserletezz 4 csatornas, vagy "vacak" hat csatornas helikkel. Miert ne? Mert ugyis egy jo minosegu gepnel fogsz kikotni. Akkor minek kolteni masra? Konkretan a Protos 500-hoz sok segitseget tudok adni, igy irasban. Hogy mit vegyel ra, hol vegyel, mivel szereld fel, hogyan allitsd be stb. Rajtad mulik, mit akarsz, ami pedig engem illet, jol elvagyok anelkul is, hogy erre a forumra firkaljak.
    Utoljára módosítva: helipali által : 2016-07-31 10:48

Hozzászólás
    26
    Idézet helipali eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jol figyelj chrissx. Nem irogatok mar nagyon erre a forumra sem, nem akarom reszletezni, hogy miert. De benned tehetseget latok es ezt-azt megoszthatok veled. Persze mehetsz a magad feje utan, nem muszaly nekem itt okoskodnom. Eloszor is tudnod kell, hogy nem olcso mulatsag a helizes. Ahogy vesszuk. Van, aki beruhaz egy szep nagy motorba es arra kolti a penzet. Egy nagy motor aran megvan hosszu evekre ez a hobbi is, ha okos vagy, akkor meg egy kisebb motor aran is. ...Ha van ra idod es penzed, akkor vagj bele komolyan! Vegyel egy szimulatort. Es ha legolcsobban akarod meguszni, akkor vegyel egy Devo taviranyitot. Nekem Devo10 van, tokeletes. Es rogton vegyel egy jo helit. Sok jo heli van, abban tudok segiteni, ami nekem is van. Tehat vegyel rogton egy Protos 500-ast es ne kiserletezz 4 csatornas, vagy "vacak" hat csatornas helikkel. Miert ne? Mert ugyis egy jo minosegu gepnel fogsz kikotni. Akkor minek kolteni masra? Konkretan a Protos 500-hoz sok segitseget tudok adni, igy irasban. Hogy mit vegyel ra, hol vegyel, mivel szereld fel, hogyan allitsd be stb. Rajtad mulik, mit akarsz, ami pedig engem illet, jol elvagyok anelkul is, hogy erre a forumra firkaljak.
    Koszonom a biztato sorokat

Egyenlore nem akarom koltsegekbe verni magam. Kimeritem a 3,5 es heli adta lehetoseget ,majd elgondolkodom rajta,hogy is tovabb Ugy nezem,erzem ez igy veszelyes hobbi , ugy mint az elozo betegsegem az akvarisztika. Nagyon csunyan bele lehet merulni.

Ha ,majd sulyosbodik a helyzet akkor mindenkepp megkereslek a tanacsokert , infokert . Elore is koszonom.

Senior Member
    Hozzászólás
    214
    Tetszik a valaszod. Most azon gondolkodom, hogyan is kerulheted el azt, hogy belemerulj. Csak egy modon. Ha nemet mondasz az egeszre. Ha csak ezt a 3.5 csatornas helit tanulmanyozod at, csak errol olvasgatsz es kesz. De akkor nem szabad mason gondolkodnod kesobb sem. Semmilyen mas helin ne gondolkozz, ne nezz utana, ne erdeklodj, ne tanulmanyozd. Mert bizony csunyan bele lehet merulni.

Valahol ez az egyesz hobbi is csak egy nagy amitas, boditas, uzlet, rajatszas az emberi erdeklodesre, kivancsisagra, telhetetlensegre. Ahogy itt irtatok; betegseg, fuggoseg. Aki nem ebbol szandekozik megelni, penzt keresni vele, profi modon uzni, mint a berepulo, fejleszto, versenyzo pilota, aki leszerzodik valamelyik gyartonal, az valahol mind rafizet. Sokan akik amugy mar jol repulnek es jo helijuk van, megis allandoan azt lesik, hogy mit tudnanak ujitani. Es mindig csucsmodellt akarnak, allandoan cserelgetik a gepeket. Es olyan alkatreszeket vasarolnak meg akkora penzekert, hogy rohej! Egy pindurnyi alkatreszert tobb penzt kifizetnek, mint amennyibe a 70 centis csodad jott alkatreszestul! De ezt a hobbit nem tudom, lehet-e maskepp csinalni komolyan. Nagy odafigyelessel, utananezessel, megfontoltsaggal, onmegtartoztatassal talan lehet.

Nem szabad ezt a hobbit ugy csinalni, hogy majd en megmutatom; versenyzesbol, hogy tultegyek masokon, hogy ezen keresztul eljek ki valamit, hogy hencegjek vele es hogy vagyakozzak mindig valami jobb utan. Es sokan, a legtobben igy csinaljak! ..........Csak pusztan az oromert a szorakozasert erdemes. A magam oromere. Aztan, ha egyszer jol repulok es valaki meglat es megcsodal, az legyen az o dolga.

(Talan azert irok neked ennyit, mert egy kicsit magamra ismertem. Kb. 4 evvel ezelott ugyanigy voltam. Egyaltalan nem akartam belemerulni, haszontalan helikre penzt kolteni. Megis belemerultem. De most mar talan tudom jozanul csinalni ezt a hobbit. Nem csomorlottem tole meg, nem adtam fel, de nem is erzem tole fuggonek magam)
    Utoljára módosítva: helipali által : 2016-07-31 18:42

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve