Oldal: 48 / 48 ElsőElső ... 384445464748
Eredmény: 471 - 474 (474) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.066
    Idézet attila93 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Van két FPV modellem, mindkettőn INAV van openlrsng irányítással (PPM módban vannak összekötve, az openlrsng 19200bps data rate-re van állítva).
    A problémám az, hogy az irányításban jelentős késés van. A bixler-nél nem annyira probléma ez, viszont az FPV csupaszárny irányítása nehézkes emiatt. Az INAV PID beállításait próbáltam többször is autotune-al behangolni, de ugyanaz az eredmény. PASSTHROUGH módban is késnek a szervók, szemmel láthatóan lassan reagálnak.
    Találkozott valaki hasonló problémával?

Előre is köszönöm!
    Szia,

a bizonytalan működés miatt - nekem véletlenszerű fail_safe-ek, és a faluk közelében jelentős jelcsökkenések - zavarások (például enyhén szólva se szabályos garázskapu, WIFI erősítők, stb. zavarok miatt felhagytam a 2.4 GHz alatti vezérléssel. Jelenleg a FRSKY - L9R -el ez még nem állt elő. Egyébként pedig biztosan sok igazságtartalma van a smith-hun által írtaknak is.
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.850
    Nekem 11km volt a rekordom Orange Lrssel, de nem repulok elvbol lakohazak fole, kikerulom oket. Nem volt failsafe tapasztalatom de pl az 1.2es video 3.5kmnel nagyon elment ott valami zavart. Utana rendbejott es 11kmnel is jo volt.
    Aztan multkoriban masik helyszinen honvedsegi radarok kozeleben viszont tapasztaltam veletlenszerun rangatast ami failsafre utalt, de az osdn ez nem volt lathato.Pedig parszaz meterre nem mentem messze. Szeruntem minden frekin lehet zavaras. Nem feltetlen 433on. A 2.4 pl wifivel tulrakott reszen lehet veszelyes.
    Kivancsi vagyok az L9r mit tud amit az tobbi 2.4vevo nem. Futaba sem pl. Es miert nem vette at a tobbi gyarto a modszert az Frskytol. Hisz szabadrablas van mar mindenhol.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.387
    Azért a Futaba-t ne írjuk le...Alishanmao lakott részen ment el vele 4,2km-re...

Amit tudok az L9R-ről, hogy a nagyobb PCB antenna, a telemetria hiánya, és a kevesebb átvitt csatorna az oka a nagyobb hatótávnak...elképzelhető, hogy a kód is más, de technikailag úgy gondolom sokban nem lehet más, mint az X8R....az X8R nekem nagy csalódás volt...nyilván az én hibám, mert viszonyítási alap nélkül voltak elvárásaim vele szemben.

Alishanmao Futaba repülése:

Egyértelmű, hogy nem lehet összehasonlítani az L9R-el a Futaba ezen vevőjét, mert azért vannak olyan 150-200m magasságban elért 15km-es távolságú repülések az L9R-el amit nyilván egy Futaba nem is ér el...de azért nem is ugyanaz a felhasználási terület szerintem...
    A másik: Gózika barátom huszoniksz km-es repülése a Dragonlink-el lakott terület közelében...failsafe nélkül, telemetriával...biztosan számít a zavarvédelemben a frekiugrás gyakorisága, és a hozzá tartozó sávszélesség...

Az FRSKY R9M rendszere leszek majd kiváncsi...

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.850
    Dragonlink valoban jo. En nem erem fel anyagilag....legalabbis nem vagyok hajlando erte annyit aldozni barmennyire is tartom a biztonsagot fontosnak.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Oldal: 48 / 48 ElsőElső ... 384445464748

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve