Oldal: 53 / 53 ElsőElső ... 3434950515253
Eredmény: 521 - 522 (522) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.178
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még egy kérdés. INAV 2.4.0-nál campass kalibrálásnál nem mutat semmit, hiába forgatom a gépet. A Z, X, Y mellett nulla van. a setup menünél a campass kalibrációnál X van.
    Aztán kikapcsoltam mindent, újra indítottam a programot, csatlakoztattam a gépet, és kipipálta a campass kalibrációt a setup menünél. A compass calibration menünél, meg számok jelentek meg a Z, X, Y mellett. Akkor most kalibrálva van a compass? Hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg megtörtént a kalibráció? Vagy repüléskor egyszerűem megbolondul majd a gépem?
    Tud valaki segíteni?
    Ebben a kérdésben tud valaki segíteni?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.853
    Jó kis közösség ez az iNav...

Ardunaál a következő a helyzet: csatlakoztatod a haedvert, áramot adsz neki. Amikor kalibrálod az iránytűt, akkor nyilván nálunk meg kell adni, hogy melyik legyen az elsődleges iránytű, mert ugyebár Pixhawk rendelkezik pontos, beépített iránytűvel, valamint az M8N GPS modulban is van integrált iránytű...ebben az esetben (én legalábbis) az elsődleges iránytűnek a GPS iránytűjét adom meg, aztán másodlagos iránytűnek az integrált iránytűt...amikor kalibrálunk, akkor az X-Y-Z tengelyek mellett nincsenek számok. A kalibráció során ahogy forgatjuk az iránytűt (vagy külön a GPS-t, ha nincs alaplapra integrált iránytű pl. F4Por esetében, vagy a vezérlővel együtt forgatom őket pl. pixhawk), a három tengelyen lévő körök vonalában elhelyezkedő pontokat kell érinteni a forgatással. Ahogy ez megvan, a rendszer rögzíti a mért értékeket, és megjelennek a számok az X-Y-Z tengelyek mellett...

Hogyan tudod ellenőrizni a sikerességét? Én úgy szoktam, hogy a lakásban katonai tájolóval bemérem a fő irányokat, és forgatom a vezérlőt az iránytűvel együtt, és nézem a kijelzőn megjelenő értékeket...amikor elérem a 0-90-180-275 fokokat, és egy irányba mutat a tájoló, és a vezérlő orra is...akkor királyság van...

Amire figyelj, hogy ardu esetében pl. a vezérlőt is forgatni kell az iránytűvel együtt, mert a gyorsulásmérő értékeit is használja a fokok megállapításához, ha csak a külső iránytűt forgatom, akkor bizonytalan lesz az irány mérése, és elmászik, vagy kismértékű szórás lesz...vezérlővel együtt forgatva nekem minden vezérlőnél pontos volt a kijelzés...

Tudod....nem bántásképp, de vagy jobban olvasd a leírást, mert tuti van róla leírás, és mások is így programozzák fel a vezérlőjüket (bár nem tudom ilyenkor hol vannak, vagy miért nem kapsz használható segítséget), vagy válts ardupilot rendszerre, és ott legalább 3 ember van velem együtt, aki segít a másiknak...Nem vicc...én szívesen irogatok, de közel sem biztos, hogy az a módszer amit ardunál használunk, az hasonló módon működik az iNav esetében...

De így biztosan demoralizáló az iNav programozása, hogy szívsz vele...én legalább tudom miért nem repülök (mert hol építem a gépet, hol nem)...de te....

Oldal: 53 / 53 ElsőElső ... 3434950515253

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva