Oldal: 37 / 38 ElsőElső ... 27333435363738 UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (379) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.925
    Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Quadcopterhez használja valaki az inav-ot?
    Egy 250-es quaddal próbáltam, f303-as vezérlővel (mpu6000 spi buszon). A gép nyugtalan, egy kicsit mocorog, finoman billeg, akárhogy próbálkozom a PID-ekkel. A mozgás egész kicsi, a vezethetőség szempontjából közömbös, de a HD videón nagyon kellemetlen. Ugyanez a quad Betaflight-tal alap beállításban is hótt stabil.
    A Betaflightnak használhatóak a GPS módjai?

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    2.261
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De startnál nem a tipikus átesés jelenség volt, hanem simán vízszintesen beorsózott.
    Az akár attól is lehet, ha picivel hátrébb kerül az akksi, vagy gyengébben dobod el. Olyan vicces dolgokat tud csinálni az X1esemnél, ha akár csak 180fokkal elfordítva teszem bele az akksit, és emiatt 1centivel hátrébb megy a súlypont, mi tha nem is ugyanaz a gép lenne...
    9. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hozzászólás
    230
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Betaflightnak használhatóak a GPS módjai?
    Nem tudom, nem próbáltam. Az inav-ot szerettem volna használni, mert azt olvastam, hogy ennél a legjobban kidolgozott a position hold és rth. Csak sajnos nem voltam elégedett a stabilitásával a sima horizon módban sem. A Betaflight-ot csak azért tettem fel, hogy kiderítsem, a repülésvezérlő sw a hibás, vagy esetleg a motorokkal/motorvezérlőkkel van valami baj. Úgy tűnik, az inav-val van a gond, horizon módban is mocorog, a gps módokat még be se kapcsoltam. A Betaflight-tal horizon módban stabil.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    939
    Nem tudom, nem próbáltam. Az inav-ot szerettem volna használni, mert azt olvastam, hogy ennél a legjobban kidolgozott a position hold és rth. Csak sajnos nem voltam elégedett a stabilitásával a sima horizon módban sem. A Betaflight-ot csak azért tettem fel, hogy kiderítsem, a repülésvezérlő sw a hibás, vagy esetleg a motorokkal/motorvezérlőkkel van valami baj. Úgy tűnik, az inav-val van a gond, horizon módban is mocorog, a gps módokat még be se kapcsoltam. A Betaflight-tal horizon módban stabil.
    Szia,

nekem remekül stabilizál mind angle, mind horizon módban - repülőt - az inav, én meg vagyok vele elégedve.

GPS beállításnak (Ublox; Egnos; Air_4G, 38400 bit/sec) vált be 3.01-es firmware-el.
    Utoljára módosítva: Mat által : 2017-06-20 17:41
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hozzászólás
    585
    Nekem is teljesen jól stabilizál. De van egy anomália nálunk, 2 különböző vezérlőn (SPracing F3 EVO és omnibus F3) is már többször előfordult, hogy elállítódtak a módok. Vagy az összes törlődött, vagy csak néhány. Tegnap éppen kirepültem egy akksit minden rendben volt. Aztán második akksival repültem, na mondom RTH. Erre átállt ACRO módba. Leszállás után láttam, hogy törlődött a beállított módok közül a NAV RTH. Más nem tapasztalt ilyet?

Szerk.: Egyszer pedig éppen az új rádiót állítottam be, hogy 1500-on legyenek az értékek, és a teljes beállítás kiment. Konkréten a kezdőoldalon egy quadcopter mozgott a csupaszárny helyett....
    Utoljára módosítva: Balázs 1.3 JTD által : 2017-06-21 07:22

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.925

Úgy látszik kicsit bugos még a dolog, én egyelőre nem is bízok rá semmilyen gépet, pedig nagy reményeim voltak egy olcsó és könnyen használható 32 bites platform megjelenésére.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    939
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy látszik kicsit bugos még a dolog, én egyelőre nem is bízok rá semmilyen gépet, pedig nagy reményeim voltak egy olcsó és könnyen használható 32 bites platform megjelenésére.
    Szia,

pedig szerintem összességében lényegesen jobb mint például a C4S -el (van belőle pár). Persze - sajnos - nem túl fer dolog ezt leírni, hiszen a C4S a saját idejében remek volt és most is jól használható! Sajna nem fejlődik tovább. Például nem lehet közvetlenül telefonon a helyszínen kényelmesen állítani, felszállni - leszállni, stb.

- Ezeknél az FC-knél nem jelentkezett nálam sem a stabilitási, sem a már beállított mode -ok "levándorlása" - megszűnése sem. Olyan már előfordult, hogy nem a jó repülőn volt az adóm - azóta saját sztenderdizált adóbeállítást vezettem be.
    - Az ESC -t szintén pontosan kell beállítani (én blheli-t használok).
    - Tényleg jól kell a vezérlőkártyát is beállítani (mint minden más esetben), ja és tényleg egy mostanság használt GPS kell hozzá!

- Ami szerintem azért van, az az FC - klónok furcsa és időnként bosszantó viselkedése (azért, nem árt stabilra összerakni - forrasztani - elhelyezni sem). Nekem eddig még mindegyik modellt sikerült hazajuttatnom.
    - Persze tanácsos - ha nem felejtem el - az üzemmódokat ellenőrizni, kipróbálni felszállás után.
    - Általános hiba szerintem, hogy amint meg vannak a holdak, sokan azt hiszik, már stabilan működik a navigáció, pedig nem árt még várni és az aktuális állapotokhoz viszonyítva repüléskor még egyszer leellenőrizni a modell viselkedését - szükség van körültekintésre!

Nekem sokszor hagyományos repítés mellet, biztonságot növelő tényezőként van csak jelen a robot. És egyébként pedig tök jó móka!

Üdv: Laci
    Utoljára módosítva: Mat által : 2017-06-21 22:22
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hozzászólás
    585
    Eddig még nekem is minden hazajutott egyben, de ha a határokat feszegettem volna és elmegy a videó jelem, hiába nyomtam volna RTH-t. Így aztán mostantól én is minden felszállás után azonnal ellenőrzöm az RTH funkciót minimum.

Senior Member pumuklis logója
    Hozzászólás
    1.726
    Tud valaki ajánlani egyszerű, megbízható, nem nagy, FPV-nek való repülőt, amibe normálisan belefér a vezérlés, ( racing F3, PDB OSD ) kamera, VTX, vevő.
    Nétzem pár gépet, de képről nem lehet eldönteni, hogy mekkora hely van bennük.
    A csupákat egyenlőre hanyagolom, mióta a Z-84 ledarálta az ujjamat start közben.
    Devo 12S, T-rex 500 Pro ZYX-S2-vel+telemetria, Walkera Katica, Fantasia F3A .

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.084
    Bixler3.
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Oldal: 37 / 38 ElsőElső ... 27333435363738 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve