Oldal: 1 / 51 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (506) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141

FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Sziasztok,
    úgy gondoltam, érdemes lenne nyitni neki egy témát. Nem a légszeletelők világához tartozóan, a "normál"-FPV repülők irányításáról szólna.

Mivel néhány ismerősöm szeretne olyan komplett FPV -s modell repülő irányítást, ami fejlődik, rugalmasan használható is (és én is kíváncsi vagyok rá, és határozottan tetszik a Multiwii-s OSD) és rádásul nem túl drágán, viszont egészen jól használható, mobil telefonon keresztül a helyszínen is állítható (ezgui).

- Vettem egy Naze32 rev6 -ot; micro minimOSD-t; BN880-as GPS-t;HB02 bluetooth-ot és egy FTDI USB portot (7000Ft+5000Ft+1800Ft+2200+300=16300Ft)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ler_Acro_.html
    http://www.banggood.com/UBLOX-NEO-M8...-p-971082.html
    http://www.banggood.com/MICRO-MinimO...-p-990556.html
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...arehouse_.html
    http://www.ebay.com/itm/FT232RL-USB-...-/401175688489

Jelenleg már túl vagyok néhány száz oldal végigolvasásán és így a Cleanflight - inav (inav - rcgroups; FPVLAB Naze 32 for fixed wings) mellett tettem le a voksot egyenlőre.
    Ha mást is érdekel, akkor menet közben könnyebben kialakíthatnánk a véglegesnek szánt verziókat, beállításokat, stb...

Jelenleg itt tartok: a naze32-t flash-eltem, a GPS-t jól be tudtam állítani a soros porttal (az udvaron pillanatok alatt 12-18 holdat lát) , arduinoval a bluetotth-ot sikerült beállítanom.

Esetleg használ már Valaki ilyen konfigot?

Üdv: Laci
    Utoljára módosítva: Mat által : 2016-08-26 21:50
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.540
    bocs, nincs tapasztalatom, de érdekel a téma
    10. éve kezdő modellező

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Alapként ezt követtem:
    https://github.com/iNavFlight/inav/w...xed-wing-guide

Egy "szabadon álló" Reichard-Mefisto-ba kezdtem el berakni a cuccot. Kis nosztalgia: ez a legrégebbi még mindig működő modellem - látszik, hogy anno a 73-as csatornán ment 35 MHz-en.
    Itt tartok most - lásd képek.
    A NAze32 áramkörének egy "régebbi" fullos verzióját raktam be, az Acro - verzió is bőven elég a repülőbe, nincs szükség MAG és Baro érzékelőkre (ezek működését letiltottam)!
    A pici mikro OSD-re, mivel a vevő négyszögjeleket ad ki RSSI-jelként, RC szűrőt kellett tenni.

Üdv: Laci
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Mat által : 2016-08-26 22:45

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.540
    Az mindenképp érdekelne, hogy milyen adóteljesítményt terveztek, milyen frekivel. Az 5.8giga, az szép tiszta jelet ad, de azért a hatótávja inkább a quadokhoz illik, mert azokkal úgysem tervezel 10 perc repidőnél többel. De ha az fpv cucc bekerül egy nitrós trénerbe, ott már 20-30 perces repidőkkel tervezhetünk. Az átlag pl futaba adó olyan 1.5 km re még elkiabál, de a 5-600mw-os 5.8as adók ezt szerintem már nem annyira tiszta képpel adják. Basszus, pont ma nyírtam ki a cc3d-revómat, lehet holnap beköltözik a kamera egy ízisztárba
    10. éve kezdő modellező

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.138
    5-600 milliwattal, jó antennákkal a 15-20 kilométer sem elérhetetlen.

Ma érett meg a gondolat bennem, hogy én is elkezdjek érdeklődni az inav irányában, igaz én inkább nagyobb méretű quadon szeretném használni, az öreg, ámde jól bevált APM kiváltására, de azért figyelemmel fogom kísérni a témát, mert a fix szárnyú repülés is érdekel.

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871
    Érdekes a téma, figyelemmel fogom kisérni. Tudom gonosz gondolat, de az Inav eléggé gyerekcipőben jár még , és nincs itthon sem egy társaság, aki nagy tapasztalatokkal régebbóta használja, esetleg segitséget tud adni egy kezdőnek.
    Igyhát ha nem haragszik meg senki akkor én a kivárásos taktikát választom.....ha már lesz itthon is keletje, és multja akkor majd elgondolkodtató megoldás lehet egy jól bevált APM helyett, de ebben én egy kicsit pesszimista vagyok.
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Üdv!
    Ugyanezzel a projekttel szenvedek én is. Egy Bix3-asra pakolom fel a cuccokat. A konfig jelenleg:
    • Naze32 Rev6-os (Cleanflight V1.13)
    • MinimOSD (MWOSD R1.6)
    • 700TVL-es kamera
    • Ublox NEO7-M GPS modul
    • SkyZone 200mW VTX szett
    • Frsky X8R vevő
    • Turnigy 9XR táv Frsky DJT modullal (átdrótozva Frsky telemetriához)

Eljutottam odáig, hogy látom a monitoromon a repülési adatokat, a GPS adatait, szóval mindent, amit csak akartam. Eddig rendben.
    Ami a gondom: az X8R vevőből nem tudom kicsalogatni a CPPM jelet, így kénytelen vagyok az egyik UART-ot felhasználni, hogy az SBUS-on keresztül serial RX-ként legyen csatlakoztatva. A másik hardveres UART-ot használom az OSD meghajtására (ezzel együtt kénytelen vagyok cserélgetni a csatlakozókat: vagy a PC-n keresztül vagyok csatlakozva vagy az OSD működik. A kettő együtt nem...bár erre repülés során nem is lesz szükség). Szoftveres serial kapcsolatra van felfűzve a GPS (erre tulajdonképpen csak a "heading home" nyíl miatt van szükség, a magasságot és az irányt a baro és a magneto szenzorokról veszem le). Szóval marad még egy szoftveres serial portom, amit szerettem volna visszacsatolni az X8R smart portján keresztül a táv telemetria kijelzőjéhez. Ez viszont nem akar összejönni. Csak és kizárólag az RSSI értékeket látom a többi adatot nem. (igazából a vario értékeit szeretném pittyegtetni...az hasznos tudna lenni).

Eddig használtam egyszerű repülés stabilizálásra CC3D-t Librepilot-al és az nagyszerűen működött (ha ésszel használta az ember), most tovább akarok lépni ezzel a NAZE alapú FPV konfiggal. Alapvetően nagyon bizakodó vagyok!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.787
    Tudom evidens dolgot kérdezek, de megfelelő módban van bindelve az X8R? Nálam rendesen kijöttek a jelek mindig, teljesen mindegy, hogy PWM, vagy SBUS volt a beállítás...A Smart portod miatt ne keseregj, szinte egyik vezérlő sem támogatja, hogy a repülési adatokat áttedd SPORT formátumra, és leküld a távra...jelenleg egy projekt van ami arra irányul a felhasználók kérései alapján, hogy ez is megvalósuljon, az pedig a Team Blacksheep Crossfire LRS távirányítás telemetriás kapcsolata...eddig az is csak MAV Linket tudott, de mostanában fognak nekiesni a kettő összehozásának...emlékeim szerint az ardupilot mavlink nyelve lesz a fő csapásvonal, a többi vezérlő szerintem még nem elég elterjedt a szemükben...

Szóval emlékeim szerint az FRSKY vario kell neked külön ehhez....

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Jó a bindelés...ellenőriztem! A naze32+ cleanflight elvileg támogatja az s.port telemetriát. Legalábbis a leírása szerint. Csak invertálni kell az RX csatornát (CLI-ből egy parancs) és kell egy dióda az RX és a TX közé (mivel az s.port egy drótos full duplex kommunikáció). Jelenleg arra tippelek, hogy a sebességgel van a gond, mert a szoftveres serial fixen 19200 baud és nem lehet rajta változtatni...hmm.

Megpróbálok összerakni egy s.port debuggert arduino alapon...hátha okosabb leszek utána.

Amúgy kipróbáltam a gyári frsky vario-t is: nem működik! Gyárilag rosszat kaptam. Visszaküldeni drága, megjavítani nem tudom, újabb 30 dolcsit meg nem fizetek ki még egyszer, az tuti!

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Sziasztok,
    haladtam egy kicsit a projekttel.
    Amit eltoltam és elég sok fejtörést okozott:

- A Naze32 paneljéről, függetlenül attól, hogy rendes 3A-es külön tápról megy, nem szabad a szervók 5V-ját használni! Én ezt tettem. Jelenség - a legváltozatosabb esetekben armolás után elmegy az OSD kijelzés és nem jön vissza! Aztán néhány nap vezeték - csatlakozó és átforrasztás után végre ráleltem az rcgroups-on a jelenségre!
    Egyenlőre ennyi.

Oldal: 1 / 51 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve