Oldal: 47 / 50 ElsőElső ... 374344454647484950 UtolsóUtolsó
Eredmény: 461 - 470 (493) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.845
    Nem. Ugyanúgy konfigurálás kérdése, mint ahogy a kimenetek is.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem. Ugyanúgy konfigurálás kérdése, mint ahogy a kimenetek is.
    Hmmm. Értem. De a vevő beállításoknál hogy lehet kizárni csatornát? Ha átrendezem a listát az megy, de ha kihagyok valamit, mentés után visszaugrik
    9. éve kezdő modellező

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.845
    Én nem zártam ki és nem rendeztem át semmit, csak a csatlakozókat dugtam kettővel arrébb.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem zártam ki és nem rendeztem át semmit, csak a csatlakozókat dugtam kettővel arrébb.
    Éés működik!! Nem gondoltam volna
    Köszi
    9. éve kezdő modellező

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.113
    Az Inav tényleg fejlődik...
    http://www.carbonbird.com/products/i...wing-airplanes

a régebbi F1-es kártyák szépen mutatnak a falon ....
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az Inav tényleg fejlődik...
    http://www.carbonbird.com/products/i...wing-airplanes

a régebbi F1-es kártyák szépen mutatnak a falon ....
    Arról nem is beszélve, hogy kijött az 1.9- es fw és az új standalone configurator, amik egy pár remek újítást hoztak. Csak, hogy egyet említsek, az a Mission planner...
    Ha az amúgy szvsz nem rossz klón FC- ből veszünk, akkor 10.000HUF- ból össze lehet rakni egy útvonal repülésre alkalmas FC- t. Persze ez a józan észt nem pótólja, de helyes beállítás esetén azért haza fogja hozni a gépet!

Zs

Senior Member
    Hozzászólás
    292
    Segítség!!! Van egy Revo boardom, Inav 1.9 fut rajta. Eddigi próbálkozásaim ellenére már sikerült kapcsolóra armolni. Beállítottam a min_check =1100-ra távot pedig 1050-re throttle min állásban. A problémám hogy mikor ARM módba kapcsolom a motorok azonnal felpörögnek. (throttle min =1150, mid=1500, max=1900, min command=1000). Konfiguráltam az ESC-ket ezért a min command (1000) értéket állítja minimumnak. Amikor ARM módba kapcsolom a motor érték a motor fülön egyből felugrik 1100 körüli értékre a táv 1050 értékétől függetlenül. Így csupán armolásnál elindulnak a motorok. A másik problémám mikor elkezdem a távon növelni a Throttle-t kb közép állásig növelve felpörögnek, majd folyamatosan maguktól a 4-ből 3 motor folyamatosan növeli a saját fordulatszámát(a receive fülön minden érték folyamatosan figyeltem és minden változatlan így ezeket az értékeket saját maga növeli nem a távból kapja ezeket a jeleket). Lehetséges hogy ez a jelenség a rezonanciától van ? Hogyan tudom beállítani a motor értékeit hogy élesítéskor ne azonnal pörögjön fel ?

Az új verzióban van lehetőség külső és belső magnetométer között választani. Nálam ez úgy működik hogy rádugom a külsőt, majd ha a belsőt választom minden jól megy. Azonban ha a külső t választom akkor érzékeli a külsőt és a belsőt is egyszerre(mag_to_use) Nincs valakinek tippje hogyha kiválasztom hogy csak külső mag akkor miért veszi figyelembe a belsőt is ?

Bocsi ha hosszúra sikeredet Köszönöm a hozzászólásokat!
    Amíg világ a világ : 40MHz 58ch

Senior Member
    Hely
    Gárdony
    Hozzászólás
    198
    'Do not spin the motors when armed' kapcsoló a GCS-ben? ( feature motor_stop ) ,motorsorrend, forgásirány rendben van?

Member
    Hozzászólás
    79
    Sziasztok!

Van két FPV modellem, mindkettőn INAV van openlrsng irányítással (PPM módban vannak összekötve, az openlrsng 19200bps data rate-re van állítva).
    A problémám az, hogy az irányításban jelentős késés van. A bixler-nél nem annyira probléma ez, viszont az FPV csupaszárny irányítása nehézkes emiatt. Az INAV PID beállításait próbáltam többször is autotune-al behangolni, de ugyanaz az eredmény. PASSTHROUGH módban is késnek a szervók, szemmel láthatóan lassan reagálnak.
    Találkozott valaki hasonló problémával?

Előre is köszönöm!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.653
    Nem tudom számít-e, csak tippelek:
    Azt láttam az utóbbi időben pár LRS rendszernél, hogy minél több az átvitt csatorna, a frissítés us (mikro secundum) értéke annál több...példa:
    FRSKY R9M modulnál 868MHz-en ha "csak" 6 csatornát küldesz PPM-ben, akkor 18us a jel ideje, 16 csatorna esetében 32us a jel ideje.
    Dragonlink v3 esetében hasonló a helyzet, de ott a GUI-ban nem a frissítési időt írják, hanem a hatótáv csökkenését...pl. ha nem érdekes a nagy sávszélesség (pl. Eagletree Vector robot esetében), akkor a hatótáv nőni fog (kevesebb adatot küld vissza telemetria modemen), míg egy Pixhawk esetében (itt egy időben ~100 adatot küld vissza valós időben) ahol nagyobb sávszélesség szükséges, ott csökkenni fog a hatótáv...
    Amikor olvasgattam a TBS Crossfire-t, ott is valami hasonlót írtak, hogy a jel ideje annál nagyobb, minél több csatornát passzírozol át a kapcsolaton...instabil is volt a telemetria kapcsolat sok embernél...

Magyarul a PPM stream esetében nem zavarhat be a sok egyidejű csatorna, és a telemetriás adatok ugyanazon frekin történő visszaküldése? Szűk lehet az adatátviteli sávszélesség...

Csak tippelek....

Oldal: 47 / 50 ElsőElső ... 374344454647484950 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve