Oldal: 50 / 50 ElsőElső ... 404647484950
Eredmény: 491 - 500 (500) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member
    Hozzászólás
    354
    bug = programhiba

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.029
    Köszönöm!
    Azzal lehet valamit csinálni?
    Devo 12S, Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.658
    Kivárni a javított FW verziót, és feltenni, majd kezdeni mindent elölről. Az iNav felületén az megnézheted a GitHub-on, vagy valami verzió-leírásban, hogy milyen ismert hibákat találtak...

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.116
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.029
    Másik laptopon futtattam az INAV-ot, és utálna megszűnt a vezérlőn a hiba jelenség. Érdekes!

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.658
    inkább aggasztó...mert ezek szerint (az én szememben) egy PC akármilyen drivere okozhat rossz FW felírást, és ezzel együtt hibákat...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.029
    Akkor innentől lutri az egész?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.658
    Nem tudom...tesztelni kell...régebben még voltak olyan anomáliák, hogy egy usb to serial eszköz drivere, ha nem eredeti volt, nem működött megfelelően...de itt ugyebár az usb az alaplapon van...

Lassan úgy vagyok vele, hogy inkább választok/használok kiforrt, bevált cuccot, mint egy béta teszten lévő, vagy DIY megoldást, mert nem vagyok programozó...

Az iNav megjelenése, a GUI változása, a programozás egyszerűsödése engem is elcsábított addig, amíg ki nem próbáltam, és egy F3 pro lapkára meg nem próbáltam feltenni...sikertelenül...nyilván az én hibám, de megszoktam a pixhawk-nál, hogy csatlakoztatom a pc-re, és annyiszor flash-elem minden gond nélkül, amennyiszer akarom...nagy szerencse, hogy az F4 lapkára kijött az arduplane fw...

Nem azt mondom, hogy az iNav szar, csak nekem nem jött be...ennyi...most az f4 lapkán próbálgatom az ardu-t...azt a felületet legalább ismerem...

Járt utat.....

Mondjuk a te helyedben én biztos valami mást választottam volna, amit egyszerűbb konfigurálni...

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.116
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom...tesztelni kell...régebben még voltak olyan anomáliák, hogy egy usb to serial eszköz drivere, ha nem eredeti volt, nem működött megfelelően...de itt ugyebár az usb az alaplapon van...

Lassan úgy vagyok vele, hogy inkább választok/használok kiforrt, bevált cuccot, mint egy béta teszten lévő, vagy DIY megoldást, mert nem vagyok programozó...

Az iNav megjelenése, a GUI változása, a programozás egyszerűsödése engem is elcsábított addig, amíg ki nem próbáltam, és egy F3 pro lapkára meg nem próbáltam feltenni...sikertelenül...nyilván az én hibám, de megszoktam a pixhawk-nál, hogy csatlakoztatom a pc-re, és annyiszor flash-elem minden gond nélkül, amennyiszer akarom...nagy szerencse, hogy az F4 lapkára kijött az arduplane fw...

Nem azt mondom, hogy az iNav szar, csak nekem nem jött be...ennyi...most az f4 lapkán próbálgatom az ardu-t...azt a felületet legalább ismerem...

Járt utat.....

Mondjuk a te helyedben én biztos valami mást választottam volna, amit egyszerűbb konfigurálni...
    Kedves pumuklis és smith_hun,

az FC- normális kapcsolódásához az INAV - PC-n megjelenő képernyőjén a "driver"-ekre vonatkozó, ott leírtakat kell végrehajtani (el kell olvasni és a hivatkozott linkek segítségével a szükséges PC oldali kiegészítéseket meg kell tenni). Ugyanez ugyanígy van az "ardu termékek esetén" is!
    Az Inav 2.0 -s verziója az ehhez tartozó, a régebbi verziók a régebbi verzióhoz tartozó kliens futtatásával történik, nem összekeverendő! (lásd pl: "bug-ok", stb.).
    Ezek figyelmes végrehajtása elegendő és nem szükséges több a probléma mentes és zavartalan használathoz.
    esetleg ez is segít, mit és hogy kell, miként és mire kell odafigyelni:
    https://youtu.be/OZHS3VmqxqQ
    https://youtu.be/LBICpxVgmlU
    Üdv Nektek: Laci
    Csatolt k Csatolt k
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.183
    Hol a like gomb?
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Oldal: 50 / 50 ElsőElső ... 404647484950

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve