Oldal: 2 / 51 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (506) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben is? Úgy látom pont ugyanott tartok a projektben, ahol te. Én közvetlenül az ESC 5V-járól hajtom meg az egész hóbelevancot (NAZE, GPS, Minimosd és a szervók), ráadásul külön RC szűrőt sem tettem fel, de nekem semmi ilyen hiba nem jelentkezett. Igaz, nagyon ügyeltem a földhurkokra, mert egyetlen akkuról hajtom a gépet és az iNAV cuccokat, azaz egy 3S akku balansz csatlakozójáról megy a kamera és a VTX is, valamint a rendes csatlakozóról az ESC. Az egész elektronika majd' 500mA-t vesz fel és ehhez jön még majd a szervók és a motor fogyasztása...nem lesz túl hosszú a repidő!

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben is? Úgy látom pont ugyanott tartok a projektben, ahol te. Én közvetlenül az ESC 5V-járól hajtom meg az egész hóbelevancot (NAZE, GPS, Minimosd és a szervók), ráadásul külön RC szűrőt sem tettem fel, de nekem semmi ilyen hiba nem jelentkezett. Igaz, nagyon ügyeltem a földhurkokra, mert egyetlen akkuról hajtom a gépet és az iNAV cuccokat, azaz egy 3S akku balansz csatlakozójáról megy a kamera és a VTX is, valamint a rendes csatlakozóról az ESC. Az egész elektronika majd' 500mA-t vesz fel és ehhez jön még majd a szervók és a motor fogyasztása...nem lesz túl hosszú a repidő!
    Szia,

teljesen külön tápegységre - külön feszültségellátásra van szüksége a szervóknak (4 db. HS81MG van benne) ahhoz, hogy az OSD ne tűnjön el (időnként).

Üdv: Laci
    Csatolt k Csatolt k
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,

teljesen külön tápegységre - külön feszültségellátásra van szüksége a szervóknak (4 db. HS81MG van benne) ahhoz, hogy az OSD ne tűnjön el (időnként).

Üdv: Laci
    Én is a fenti megoldást alkalmazom mostanában tápelleátás terén.
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    És ha adsz neki egy közepes kövér gázt nem lesz tele csíkkal a képe?
    a fenti setup esetén ez egyértelmű csikozódásssal és osd ujraindulással jár (minimosd esetében) t nálam....
    de ha az osd nem is hagy ki zavar és csikozodás lesz a videón ha nincs szűrőd LC filterre gondolok
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Sziasztok,

Én MultiWii-vel nyomtam, ProMini-re programozva, korrektül működött Bixler 2-ben.

iNav helyett inkább a PatrikE -féle Baseflight-ot raktam a 32 bites lapra is, repcsire talán több a tapasztalat, kiforrottabbnak mondják. Az auto start funkció szuper, és van auto-land is.

Üdv
    PG

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És ha adsz neki egy közepes kövér gázt nem lesz tele csíkkal a képe?
    a fenti setup esetén ez egyértelmű csikozódásssal és osd ujraindulással jár (minimosd esetében) t nálam....
    de ha az osd nem is hagy ki zavar és csikozodás lesz a videón ha nincs szűrőd LC filterre gondolok
    No, teszteltem egy kicsit, mert kíváncsi voltam az említett csíkozódás/újraindulás okára - ami nálam egyáltalán nincs! Szóval a fő különbség, hogy Mat kolléga orrmotoros gépéhez képest a Bixler tolómotoros. Ez azért érdekes, mert az ESC-től a motorig futó vezetékek nálam a gép hátsó része felé vezetnek és nem mennek az OSD közelébe sem. Ez a fontos rész!Aztán rámértem szkóppal az ESC-ből kijövő 5V-ra és (legalábbis 20Mhz-ig) nem láttam rajta felharmonikust, tüskét, pedig tornáztam a gázkarral rendesen (igaz, propeller nélkül). Az ESC sima HK-s, 50A-es, semmi extra, olcsó fajta. Maradt a lehetőség - és ezt kezdettől sejtettem - hogy a motor és az ESC közötti dróton lesz a gebasz, hiszen ott van csak változó (nem váltakozó!) áram, vagyis ott alakul ki lüktető egyenáram által indukált feszültségváltozás (fluxusváltozás).
    Ha ezek a drótok a sima 5V-os tápvezetékek mellett futnak, akkor tényleg szükség lehet szűrőre, ferrit gyűrűre, esetleg külön fesszabályzóra, mert "rúghtanak" az 5V-os feszültségen akkorát, ami az OSD (vagy a naze) resetetését okozhatják, vagy megjelenhetnek a videojelen, mint felharmonikus zavar, azaz csíkozás.

Sajnos jobban nem fogok belefolyni a méregetésbe, már túlságosan beépítettem az egészet és lusta vagyok újra szétszedni.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Egy kicsit elakadtam a repülési módok beállításánál. Alapvetően két dologra van szükségem: a PASSTHRU beállításra, azaz arra, hogy én vezessem a repülőt a hagyományos módon, illetve egy stabilizált módra, azaz
    • Ha elengedem a botokat, tartsa a magasságot, az irányt és vízszintesen repüljön.
    • A magasságtartást gázkontrollal is módosítsa, ne csak a magasságival
    • Kormányzás közben ne engedjen extrém roll/pitch állásokat, azaz mondjuk 45 foknál jobban ne engedjen dönteni semmilyen irányban.

Ha jól sejtem az ANGLE/HORIZON/BARO módok közül kellene valamelyik, de ez nem világos, hogy mit hogyan kell beállítani. Tudna valaki segíteni?

Senior Member imrepeti logója
    Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    439
    Lehet állítani, hogy mennyire van távol a robot a CG (súlypont)-tól?

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet imrepeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet állítani, hogy mennyire van távol a robot a CG (súlypont)-tól?
    Nem. Fixen van rögzítve.
    Híjj...ez most egy teljesen új szempont! Figyelembe kellett volna vennem?

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.540
    Nem. Fixen van rögzítve.
    Híjj...ez most egy teljesen új szempont! Figyelembe kellett volna vennem?
    Nem.
    Mindegy hol van, a szögelmozdulás ugyanakkora. Legfeljebb a gyorsulasérzékelő mér nagyobb gyorsulást.
    10. éve kezdő modellező

Oldal: 2 / 51 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve