Oldal: 3 / 51 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (506) összesen

Téma: FPV repülő irányítása - Cleanflight - inav (Naze32+OSD)

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Sziasztok,
    alapból azt ajánlják, hogy a baro_hardwer paraméterrel kapcsoljam ki a belső érzékelőjét a naze-nak. Ezt beállítva sajna a képernyőn semmilyen érték nem látszik, valószínű, hogy nem áll át a GPS -re. Nem látni a variométert sem. Elképzelhető, hogy mégis érzékeli v.hogy, vagy az ACRO verzió kellene hozzá?
    Minden esetre szeretném látni, kb. mekkora magasságban van a modell, így ismét bekapcsoltam - bár azt írják néhány helyen, hogy repítésnél a naze32 -vel könnyen a földbe döngölöm majd a modellt ha bekapcsolt állapotban van(remélem gyorsan vissza tudok majd állni Passthrue - módra)

A beállított rep. üzemmódok : "Passthrue" (nincs semmilyen vezérlői beavatkozás); Horizon; Horizon+GPS Hold; Horizon+GPS rth

holnap próba - az első berepítés következik!

Üdv: Laci
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    A GPS-t csak simán fel-takony-ragasztottam - így is lát több mint 10 holdat.
    A mode beállításokat át kellett állítanom, mive Horizon üzemmóddal a NAV_poshold és NAV_RTH - sem működik (figyelmesebben kellett volna olvasnom) - helyette a Nav_Poshold -nál Angle lett hozzáadva. A NAV_RTH -nál nincs mellette semmi (a CLI-ben beállított nav_* paraméterek remélem működni fognak).

Ahogy most kinéz - lásd kép

Csatolt k Csatolt k

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    van még mit rajta állítani ...
    https://youtu.be/yG3JjTK9-TI

ötlet(ek)?

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Az a baj, hogy horizon-ban jobbra dől és elindul lefelé?
    Ha igen, akkor szerintem ezen az segíthet, ha vízszintbe állítod a board alignment-tel.
    (A vízszintes vezérsíkhoz képest, mert gondolom a szárnynak van állásszöge.)

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Szia,
    igazad van - a kitrimmelt állapotot be kell állítanom a vezérlőben is. Ezt így csináltam:

- Passthrue módban a repüléshez szükséges szervó alaphelyzetek változtatásai miatt a beállított 1500 -as közép (MID) - állapotoktól eltérő szervó alapértékeit - amik a Cleanflight - Receiver - menüben láthatók (Pitch - Raw - Yaw) a Cleanflightban lévő felületen a szervók középállapotaihoz visszaírtam és az adón lévő subtrimmeket visszaállítottam ismét akkorára, hogy a Cleanflight - Receiver menüben ismét 1500 legyen.

Remélem - ez így jó lehet?

Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Nem erre gondoltam, hanem a konfigurátorban a board alignment-re.
    Az viszont gyanús, hogy amit csináltál az nem lesz jó, hiszen így Passthrough-ban a trimmeletlen állapotot fogják kapni a szervók.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem erre gondoltam, hanem a konfigurátorban a board alignment-re.
    Az viszont gyanús, hogy amit csináltál az nem lesz jó, hiszen így Passthrough-ban a trimmeletlen állapotot fogják kapni a szervók.
    Azzal kezdtem.

Ahogy csináltam:
    - a naze - lapka behelyezésekor erősen figyeltem, hogy a megfelelő irányban maradjon. A panel két oldalára egy egy kb. 20 cm -es fenyőlécet ragasztószalagoztam (van elég hely hozzá) és a törzzsel párhuzamos így egész pontosan beállítható lett (persze utána leszedtem őket). Miután beraktam, a törzset rendesen beállítottam - vízszintbe mindkét irányban. A törzs hosszvonalában a hátsó vízszintes vezérsik állása képezte az alapot.
    Az INAV -ban egy kissé nehézkes volt a raw és pitch állítás. A set align_board_yaw = 900 felel meg a 90 fokos elforgatásnak
    az align_board -nál a raw és pitch fel van cserélve, a raw értéket negáltan kell rögzíteni!
    Szerintem így ez rendben lévőnek látszik.

Az volt a szándékom, hogy a Passthrue módnak megfelelő alap állásban minden ismét a középértéket vehesse föl.
    A szervók alapértékeit módosítottam annyira, mint amennyit el kellet állítani a repülő normál repüléséhez.

Ha lesz időm, délután kipróbálom.

Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Kíváncsi leszek mit tapasztalsz.
    Ha jól értelmezem, vissza kell majd trimmelned a távon ugyanoda, ahogy most a vezérlőben is vannak a szervóközepek.

INAV 1.3-ba terveznek belerakni egy új repmódot, aminél majd kb. hasonlóan kell eljárni, mint ahogy most tetted.
    https://github.com/iNavFlight/inav/issues/555

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Igen, pontosan.
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi leszek mit tapasztalsz.
    Ha jól értelmezem, vissza kell majd trimmelned a távon ugyanoda, ahogy most a vezérlőben is vannak a szervóközepek.

INAV 1.3-ba terveznek belerakni egy új repmódot, aminél majd kb. hasonlóan kell eljárni, mint ahogy most tetted.
    https://github.com/iNavFlight/inav/issues/555
    ma délután kipróbáltam az így beállított értékekkel és egész jól működött . Ha valaki esetleg ismeri a Reichard - Mefisto-t - egészen elképesztően, sokkal jobban tudtam vele Horizon - módban egész lassúra véve a sebességet termikben maradni (nem esett át, jól tartotta a fordulót folyamatosan) csak kissé furcsa volt, hogy az egyébként igen érzékeny modellnél erős kitéréseket kellett tartani az adón.
    Az elképzelés ok!
    Sajna a magassági kormány (Elevon - Pitch) vezérléséhez a Servo - menüben -100% kellett állítanom a fordított szervómozgás eléréséhez és így sajnos a középérték beállítást is inverz értékkel kellett volna figyelembe vennem!

Ami gondom viszont még van az az, hogy Nav_RTH és NAV_poshold üzemmódban folyamatosan emelkedik és ezt nem akarja abbahagyni! Ezen még munkálkodnom kell - egyébként egyre jobban műkszik!

Utoljára módosítva: Mat által : 2016-09-04 20:23

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Sziasztok,

miután a nav_fw_max_thr _1850; és nav_fw_climb_angle = 15 ; nav_max_climb_rate = 100; nav_rth_al_mode = FIXED; nav_rth_altitude = 8000 -re állítva, a NAV_Althold és NAV_Poshold funkciók úgy néz ki, működnek.

A "-X" -es szervó végkitérésnél alkalmazott 1500-as alaphoz képesti negatív irányba korrigált MID - szervó érték eltolás ( ha pl: 1546 -os szervó értékre kellett a középértéket elállítani a helyes repüléshez, akkor 1500-46= 1454 -re kellet a MID -et állítani. Utána az adót vissza kell állítani 1500 -ra!).

Sajna mivel a "MAG" - bekapcsolva maradt és északi irány pont déli irányba mutatott, ezért RTH -nál elindult az ellenkező irányba stabilan tartva az "eltűnés irányát" - gyorsan kikapcsol és visszakormányoz ... Miután hazaértem újra kalibráltam és u. úgy, maradt, a "mag_declination" paramétert állítgatva (eredetileg +4,1 -re volt állítva a cleanflight menüjében) azt tapasztaltam. hogy +1 értéknél egyszer csak jó irány jelent meg és ez többszöri ki és visszakapcsolás után is stabilan megmaradt!
    Mivel úgy néz ki - a fene tudja miért - jó így, még nem kapcsolom ki a működését - kipróbálom így mégegyszer. Ha megint nem "hazafelé" fog elindulni, akkor utána set mag_hardware =1 -el kikapcsol és új teszt...
    Eddig ennyi.

Utoljára módosítva: Mat által : 2016-09-08 18:23

Oldal: 3 / 51 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •