Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1234
Eredmény: 31 - 39 (39) összesen

Téma: Futura EDF 3D nyomtatás 1030mm fesztáv

Senior Member PT-19 Cornell_A logója
    Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676
    Köszi,

Csak azért mertem kinyomtatni az impellert, mert Youtube-on láttam, hogy működik.
    Kész van az oldalkormány terelőlap mehanika a fúvócső végén.

Közben a Mig-29 is kinyomtatódott. Ezt már úgy szerkesztettem, hogy a szelvények peremei lépcsősek és ezért szép nagy felületen megvezetik egymást.
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    Pécsvárad-Szilágy Modellreptér
    3D yomtatás

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676

Delta Hover Extruder -No Ooze

Üdv. 3D-sek!

A kínaiak még mindig nem küldték az új EDF-eket, ezért van időm feljavítani a Kossel Delta mini 3D nyomtatót. Az összes delta nyomtatónak a gyári konfigurációjával az a gond, hogy késve indítja és húzza vissza a nyomtató szálat, mert a távadagolónak egy 50-60 centiméter hosszú bovdencsőben kell tolni-húzni az alapanyagot. Ebben a csőben feszül és oldalirányba is mozog az alapanyag. Nekem még a ridegebb nyomtatószál el is töredezett a bovdenben. Az adagoló pedig hajlamos volt megcsúszni. Az eredmény az, hogy ha 2 tárgyat egymás mellett nyomtat a gép, akkor vékony szálakat húz maga után a fej és ettől sokat kell sorjázni. Ha csúszni kezd az adagoló, akkor megszakításokkal jön a fúvókából az anyag. Arról nem is beszélve, hogy a késés miatt sok helyen anyaghiányos lesz a kész termék. Ezt nevezik oozing-nak a szerencsésebbek.
    Erre már létezik sufni megoldás a Delta és a Dékárt félé nyomtatókra is. Én ma rászántam magam és megérte, mert fillérekből lett egy gyors és pontos nyomtatóm. Már csak a csapágyakat kellene kicserélnem Lehet, hogy mágnes gömbfejes rudazatot veszek hozzá és talán valamikor lineáris csapágyakra cserélem a görgőket.
    Nem fűződik hozzá anyagi érdekem, csak jelzem, hogy a deltákkal is lehet komolyabb minőséget elérni. Korábban pár embernek a fenti problémák miatt nem javasoltam a Delta nyomtató típust, de most már ajánlom, ha "lebegő adagolója van".

http://www.thingiverse.com/thing:1295606

https://youtu.be/PqW18kimKDQ

ui.: a Prusa i4, amit korábban linkeltem nagyon jól működik.
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.239
    Én M2-es menetfúróval csináltam recés kereket esztergán. Nagyon finom és jó minőségű lesz.
    Nagyon jól fogja a szálat. Bár ha jól sejtem neked is inkább a motort fogja le ha szorulása van a fúvókának.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676
    Üdv. Modellezőtársak,

A régi sérült impellerlapátsort kiegyensúlyoztam, kicseréltem a görbe tengelyű motort és lemértem mérleggel a vonóerőt a törzsbe építve, ami 1500g. A gép tömege 2000g. Az "Y" formatervezett hajtómű szívócsatornát nem építettem bele, mert még nem volt lehetőségem az oldható kötéssel való rögzítését kivitelezni.

Tegnap kivittem egy próbára a Futurát, mert egyszer élünk. Frissen nyírt jó minőségű füves pályán, szélcsendben próbálkoztam. A füvön gurulva nem tudott elég nagy sebességet szerezni a felszálláshoz többszöri próbálkozásra sem, erre számítottam is. A fentebb láthatóhoz hasonló gázsugárkormányzása van az oldalkormánynak. Erre nagyon érzékenyen reagált és nélküle nem is tudtam volna a pályán tartani a gépet.
    Megpróbáltam kézből is eldobni a gépet. Többször is gond nélkül sikerült a művelet, de nem sikerült vele emelkedni és csak szépen lesiklott. Ekkorra már az impeller sok koszt összeszedett, úgyhogy már nem adta le a kellő erőt és az akku cellák is lehervadtak a végére már 3,75V-ra.
    A legutolsó eldobásnál már nem sikerült vízszintben letenni gépet, (bal szárny, orr, jobb szárny) ezért egy epoxi ragasztás elengedett a törzsön a szárny előtti törzsbordánál. Szerintem ettől egy hagyományos építésű gép is megsérült volna. Ez esetben elég lesz epoxit befolyatni a hézagba. Kettő fenyőléc erősíti a törzset a kabintető alatt végig, ezért nem tudott teljesen leválni az orra.

Jövő héten ha nem lesz túl sok eső, akkor kipróbálom betonról a gépet. A másik lehetőség az lehet, hogy erősebb szélben kézből eldobom. A Sabre is úgy száll fel erős szélben, hogy csak elengedem és már száguld is.
    Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-04-02 09:11
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676

SIker!

Üdv. Modellezőtársak!

Ma sikeres berepülés történt a Futurával. Kb 20km/h szélben dobni sem kellett, csak felemelkedett kézből és repült ahogy kell. Jöhet a pezsgőbontás

Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676
    Feltöltöttem a thingiverse-re.

http://www.thingiverse.com/thing:2232288
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.239
    Gratulálok hozzá! Jól néz ki.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.676
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Senior Member benus tibor logója
    Telefon
    +36703189922
    Hozzászólás
    406
    Szia! Ez nagyon fasza,a jövő itt van és kopogtat az ajtónkon.... !!

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1234

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve