Eredmény: 1 - 10 (31) összesen

Téma: Futura EDF 3D nyomtatás 1030mm fesztáv

Threaded View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
    Senior Member PT-19 Cornell_A logója
    Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.594
    BUÉK. Modellezőtársak!

A mai napon a Futura sárkánya elkészült. Ki is vittem egy újévi berepülésre. 2000g lett a tömege mindennel együtt. a 4S 3300mAh akku a szárny belépőéléig hátra tolva adta ki a jó súlypontot. Készült hozzá egy kiskocsi ami hasonlít a Me163 Comet ledobható futóművére. Sajnos az impellerrel probléma adódott. 1 centimétert sem haladt a gép, mert a motor tengelye elgörbült és nagyon csúnya hanggal a lapátsor végei elkenődtek a csövön. Ezt 2 dolog okozhatta. Már új korában is alacsony fordulaton volt egy tartomány, ahol enyhe rezonanciát hallottam. Vagy ettől fáradt el a tengely, vagy attól, hogy múlt héten szétszereltem az impellert és mivel nehezen jött le a lapátsor, ezért lehet, hogy én görbítettem el. Nem hinném, hogy fel tudott szívni valamit a fűből, ami elgörbítette a tengelyt.

A megoldást nem akarom elkapkodni. Elvileg ez az impeller 1600g vonóerőt ad le ideális esetben. Talán olyat kellene keresnem, ami 2 kilógrammot tol statikusan.
    Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-01-01 22:27
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    Pécsvárad-Szilágy Modellreptér
    3D yomtatás

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz