Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (33) összesen

Téma: Futura EDF 3D nyomtatás 1030mm fesztáv

Senior Member PT-19 Cornell_A logója
    Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.600
    BUÉK. Modellezőtársak!

A mai napon a Futura sárkánya elkészült. Ki is vittem egy újévi berepülésre. 2000g lett a tömege mindennel együtt. a 4S 3300mAh akku a szárny belépőéléig hátra tolva adta ki a jó súlypontot. Készült hozzá egy kiskocsi ami hasonlít a Me163 Comet ledobható futóművére. Sajnos az impellerrel probléma adódott. 1 centimétert sem haladt a gép, mert a motor tengelye elgörbült és nagyon csúnya hanggal a lapátsor végei elkenődtek a csövön. Ezt 2 dolog okozhatta. Már új korában is alacsony fordulaton volt egy tartomány, ahol enyhe rezonanciát hallottam. Vagy ettől fáradt el a tengely, vagy attól, hogy múlt héten szétszereltem az impellert és mivel nehezen jött le a lapátsor, ezért lehet, hogy én görbítettem el. Nem hinném, hogy fel tudott szívni valamit a fűből, ami elgörbítette a tengelyt.

A megoldást nem akarom elkapkodni. Elvileg ez az impeller 1600g vonóerőt ad le ideális esetben. Talán olyat kellene keresnem, ami 2 kilógrammot tol statikusan.
    Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-01-01 22:27
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    Pécsvárad-Szilágy Modellreptér
    3D yomtatás

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.124
    Idézet PT-19 Cornell_A eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    BUÉK. Modellezőtársak!

A mai napon a Futura sárkánya elkészült. Ki is vittem egy újévi berepülésre. 2000g lett a tömege mindennel együtt. a 4S 3300mAh akku a szárny belépőéléig hátra tolva adta ki a jó súlypontot. Készült hozzá egy kiskocsi ami hasonlít a Me163 Comet ledobható futóművére. Sajnos az impellerrel probléma adódott. 1 centimétert sem haladt a gép, mert a motor tengelye elgörbült és nagyon csúnya hanggal a lapátsor végei elkenődtek a csövön. Ezt 2 dolog okozhatta. Már új korában is alacsony fordulaton volt egy tartomány, ahol enyhe rezonanciát hallottam. Vagy ettől fáradt el a tengely, vagy attól, hogy múlt héten szétszereltem az impellert és mivel nehezen jött le a lapátsor, ezért lehet, hogy én görbítettem el. Nem hinném, hogy fel tudott szívni valamit a fűből, ami elgörbítette a tengelyt.

A megoldást nem akarom elkapkodni. Elvileg ez az impeller 1600g vonóerőt ad le ideális esetben. Talán olyat kellene keresnem, ami 2 kilógrammot tol statikusan.
    Valahogy így!

BH Katana DLE30| Fliton AJ Extra330 | Qsky Yak55 | ZG170 FPV | QAV-R FPV | Mimi2.0 | YodaMaster 3D | Reichard MAXX |

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.002
    Idézet PT-19 Cornell_A eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    BUÉK. Modellezőtársak!

Vagy könnyítsed a szerkezetet.
    Túl sok anyagot raktál bele szerintem olyan helyekre is ahol nincs szükség rá.
    Nem véletlenül vannak a rendes repülőkben is merevítők tömkelege, és halál vékony héjszerkezet.
    És főleg ha a törvényi 2kg-ba bele akarsz férni, amúgy is praktikus lenne könnyíteni

Nos igen, tengelyeket könnyű elgörbíteni feszegetéssel, vagy ütéssel. Főleg ha kínai acél.
    Pl, MZ főtengelye saját súlyánál fogva el tud deformálódni, ha keményebben leteszed, szóval centrírozás után érdemes nagyon óvatosan és lehetőleg gyorsan beszerelni a helyére.
    Amúgy minek kellet szétszedni? Elég érzékenyek a ballanszolásra ezek, szóval ha nem muszáj nem érdemes piszkálni.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.600
    Hali Keril,

Köszönöm a tanácsot. Legközelebb vékonyabb lesz a héjszerkezet és hosszmerevítők is lesznek benne. Az impellert először azért kellett szétszednem ősszel, mert eleinte könnyen felszállt a Sabre ezzel az EDF -el, de egy idő után már nem is tudott felszállni. Kiszereltem és láttam, hogy egy kicsit koszos. Megtisztítottam és ismét lazán eldobva felszállt. Párszor pofára is esett a vonóerő csökkenés miatt a Sabre eldobáskor. Akkor is kaphatott pofont a tengely. Most, pedig a Futura-ban a 3 fázis vezetékei voltak rossz oldalon és ezért kivettem a motort, hogy elforgassam.
    Lehet, hogy ez majd dísznek lesz jó és kell egy újat konstruálnom. De talán célszerű lenne a szárnyat a törzsel integrálni, hogy könnyebb és egyszerűbb is legyen. Ekkora méretben lazán elfér a kocsiban meg a garázs falán is.

Az új nyomtatóval sokkal jobb minőségben és kevesebb darabból tudok majd nyomtatni. Sajnos a kínai még nem adta postára a csomagot.

Nem baj, nem veszi el a kedvemet ez az eset sem, mert megéri ezt a 10 lapátos hangot hallgatni repülés közben.
    Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-01-02 19:32
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.002
    Jó kis érzékeny szerkezetek lehetnek ezek az EDF-ek.

Esetleg hosszmerevítőket a törzsben és szárnyban lehetne karbon csövekkel tervezni.
    Kereszt merevítők lehetnek nyomtatottak, úgy is kell valamihez kapcsolódnia a karbonnak.
    Így a darabok összeillesztésénél csak a héj felületét kell eldolgozni mert a tartó szerepe a karbonnak lesz.

Nyomtatásnál a szárnyat és a törzset ne lapjával nyomtasd.
    Sokat javít a minőségen, ha a szárny és a törzs keresztmetszetét rajzolja a nyomtatófej.
    Utoljára módosítva: keril által : 2017-01-03 11:25
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.600
    Üdv.!

Végül is elhatároztam, hogy veszek új motort és lapátsort. Amíg arra várok, hogy megérkezzen, addig nekilátok a vektor tuningolásnak. A szokásos 2 tengelyes fúvócsővég szerintem kicsit nehéz lenne Az alábbi képen meggyőzőnek tűnik egy könnyű lapátos megoldás. Mivel nekem a szervók a törzs közepén vannak, ezért én az oldalkormány himbájáról szeretném vezérelni rúddal vagy húzó-húzó kábellel. Elsősorban az oldalkormány funkció lenne hasznos, mert amikor a kocsival gurul a gép, akkor vektorálással lehetne irányban tartani. A magassági vektor funkciót (ha lesz) mindenképpen külön szervóra kell mixelni, úgy, hogy kikapcsolható legyen.
    Az is lehet, hogy füvön nem tud felszálló sebességre gyorsulni. Legrosszabb esetben aszfaltról próbálkozok vagy gumikötél rásegitéssel.

Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-01-06 00:39
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.600
    És már gyártódik is.

Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Kaposvár , Komló
    Hozzászólás
    2.600
    Üdv.!

Sajnos eltört az impeller egy 64mm-es EDF-emben (a kis fehér Deltában). Mivel nem találok pontosan erre illeszkedő pótalkatrészt, ezért nem bírtam megállni, hogy nyomtassak egy impellert. Lemértem tolómérővel amit tudtam és igyekeztem pontosan lemásolni. Picit szoros lett a tegely illesztése, de kőbetétes maróval rendbe hoztam. Ma még nem tudtam lemérni mérleggel a vonóerőt, de kiegyensúlyozás nélkül is szépen simán forog teljes gázon is. kicsit hajlékonyabbak a lapátok, mint az eredetinek és az ereje is kevesebb lehet. Egyenlőre nagyon elégedett vagyok vele ahoz képest, hogy első darab. Most várom a kiegyensúlyozó libikókát. Könnyen szerkeszthető a terv. Arra gondoltam, hogy a lapátvégeket meg lehetne nyújtani forgásirányba, hátha több levegőt szállít.

Natúr PLA, 220 celziusz, 1,2mm vastagság kitöltés nélkül. 1 óra alatt kész lett.

Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2017-01-08 00:15
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    3D yomtatás

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.002
    bátor ember gratulálok hogy működik.
    Kéri Laci

Senior Member
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    70/3146873
    Hozzászólás
    226
    szintén gratula, de szerintem meg hihetetlen, hogy működik és nem vibrál be.....
    csak így tovább!!!!
    minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik..

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve