Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (29) összesen

Téma: Sbach-342 + saito fa-100

Member
    Hozzászólás
    85

Sbach-342 + saito fa-100

Udv mindenkinek!

Szeretnem veletek megosztani elso robbanos repulom szerelesi elmenyeit. Egy Hangar 9 gyartmanyu Sbach 342 geprol lenne szo amit ARF verzioban vasaroltam egy Saito FA-100 4T nitro motorral. A szereles hosszasan elfog huzodni ido,de legfokeppen tapasztalat hiany miatt. Nem sietek semmivel megprobalok infokat gyujteni sokat olvasni es majd ezekkel aranyosan igyekszem epiteni. Aztan remenykedem benne,hogy egyszer ugyanezen topik kapuin belul az elso repulos videot is megtudom majd osztani.
    Nehany kep a jelenlegi allasrol:
    P1140708.JPGP1140707.JPGP1140747.JPGP1140749.JPGP1140695.JPG

Member
    Hozzászólás
    85
    A motornak eszkabaltam itthon egy startpadnak nevezett valamit. Motor bejaratassal allitgatassal elmeletileg nem lesz gondom.Olvastam is rola sokat valamint autos nitro motorokat mar jarattam es allitottam be. Ha ez is ugy fog menni akkor minden jo lesz. Amiben segitseget kerek az a tankolas! Na nem uzemanyagra gondoltam azt majd valahonnan csapolok A tankolasi folyamatot nem ertem. Autonal fogom a tankolo flaskat,feltoltom a tankot es kesz!
    Na de itt a tankot nem lehet kinyitni.Azt tudom,hogy uzemenyag pumpara lesz szuksegem amivel bejuttatom a rendszerbe a kevereket,de hogyan nez ki ez az egesz? Nekem a zart tankbol ket cso jon ki. Az egyiken jon az uzemanyag a karbiba a masikon a kipufogobol a nyomas vissza a tankba. Ez eddig ok,de mivel ez egy zart rendszer akkor hol kell tankolni?P1140717.JPGP1140735.JPGP1140754.JPG

Member
    Hozzászólás
    85
    A tankolas kerdes tovabbra is aktualis. Ki milyen modszerrel tankol? Ti hol kulditek be az uzemanyagot a rendszerbe?

Senior Member
    Hozzászólás
    396
    A tankból 3 csőnek kell kijönnie szívó cső a motorhoz, tankoló cső és túlnyomás cső a kipufogóhoz amin ki szellőzik ezt a csövet a tankban fel kell hajtani hogy tankolásnál teli tudd tölteni, akkor van teli mikor a kipufogón folyik az üzemanyag. Persze 2 csővel is megoldható tankoló szeleppel de nekem ez nem vált be mivel használat során hajlandó a motor ezen keresztül levegőt beszívni és így nem üzembiztos . Az előzőekben ismertetett aut. izzítást ne hagyd ki .
    Utoljára módosítva: pusztay.jozsef2 által : 2016-09-07 09:55

Member
    Hozzászólás
    85
    Nallam csak 2db cso jon ki a tankbol.Nemtudom,hogy miert csinaltak ezt igy. Csak nem veszem le az orrburkolatot es a csoveket minden egyes tankolasnal. Ugy tudom meg elkepzelni,hogy a szivocsohoz kozbeiktatok egy T elagazast es azt kivezetem a burkolaton kivulre.Amikor feltankoltam akkor ezt a csovet bedugitom valamivel. Mukodhet ez igy vagy ez sem az igazi megoldas?
    Aut. izzitast igen mindenkeppen beepitem.

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.009
    Egy tankolószeleppel meg tudod oldani!

Senior Member
    Hozzászólás
    396
    T idommal a tűszelep felé is megy az üzemanyag így össze koszolsz csöpögtetsz mindent vagy minden tankolásnál elzárod a tűszelepet így mindig állítgatnod kell, a motort tankolószelep csak a tank-felé engedi az üzemanyagot miután kiveszed a tankoló "tűt" akkor nyit a motor felé. De ismétlem egy három kivezetéses tank olcsóbb mint a tankolószelep és az a jó megoldás .

Member
    Hozzászólás
    85
    Ertem es nagyon koszonom a segitseget Jozsef es Norbi. Igy mostmar osszealt a kep a tankolasrol. Ha betudok ilyen meretu es alaku tankot szerezni akkor veszek ha nem akkor keresek szelepet es majd teszek fel kepet a fejlemenyekrol.

Member
    Hozzászólás
    85
    Lenne meg egy dolog amiben szeretnem kikerni a modellezo kollegak velemenyet. A repulo vezerles alkatreszeirol kapcsolatban.
    A Hangar 9-ceg nagyon szep precizen lezervagott fa bordakbol allitotta ossze ezt a gepet megis van nehany pont amit nem tartok elonyosnek hosszutavra tervezve. A kormanylapathoz es magassagi lapatokhoz mellekeltek a keszletben 26x11mm-es nagyon vekony papir fecniket amivel a lapatokat lehet a stabhoz es szarnyakhoz ragasztani epoxival. Ez a papir dolog bennem kicsit bizonytalansagot kelt. Lattam hogy letezik ugyanebben a meretben muanyag zsaner fem tuvel. Szerintetek erdemes ezeket a papirokat startbol cserelni?
    Amin meg gondolkodtam,hogy a vekony papirnal minimalis hezaggal lehet a kormanylapatokat a szarnyhoz rogziteni meg a zsaneros megoldasnal azert egy kicsit tobb hezagot kell hagyni. Menyire kell erre a hezagra odafigyelni?

Senior Member
    Hozzászólás
    396
    A zsanér"pappír" nagyon jó szinte örök életű minél kisebb rést hagyjál de a megadott kitérést vedd figyelembe ne feszüljön.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva