Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen

Téma: Sbach-342 + saito fa-100

Member
    Hozzászólás
    85
    Megrendeltem a muanyag zsanerokat.Eloszor majd szarazon csinalok egy illesztesi probat es megnezem,hogy milyen lesz.
    Kicsit visszakanyarodva a tankolasi rendszerhez,szetneztem es ezeket talaltam:

http://shop.malaivanca.com/hu/kupi/k...a-visak-375392

http://shop.modell.hu/tankolo-szelep...b-mpj4042.html

Az elsonel ahol egy T idom is a csomag resze nem teljesen vilagos a mukodesi elv. Ha jol sejtem 1db egyiranyu szelep lathato ott ami a gep torzsere megy es a T idomba csatlakozik.De ha ez igy van akkor tankolaskor nemcsak a tankba de a karbi fele is megy az uzemanyag.
    Jozsef irtad,hogy az nem jo,mert osszecsopogtet mindent.De ha teljesen zart gazkarnal tortenik a tankolas akkor is?

Senior Member
    Hozzászólás
    324
    http://shop.modell.hu/tankolo-szelep...b-mpj4042.html Ez a jó de létezik ez kicsibe is . Igen zárt gálázásnál is csöpög az-az átenged.

Senior Member embertars logója
    Hely
    Budapest, Mátyásföld
    Telefon
    7o/36o7334
    Hozzászólás
    900
    Szerintem ezt a kétirányú szelepet ne alkalmazd, nekem állt meg benzinesem attól, hogy innen inkább levegőt szívott, mivel nem zárt rendesen a szelep. Másnál is volt ezekkel probléma. Ha a metilesed üzemanyagellátása túlnyomáson alapszik, akkor esetleg itt könnyebben kinyomja az anyagot, minthogy eljusson a porlasztóig. A három csöves megoldással nem lesz ilyen bajod.
    Üdv: Zoli
    szómát mindenkinek!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    2.261
    ha nem akarod túl bonyolítani, akkor csinálj egy kicsivel hosszabb csövet a porlasztóig, vezesd ki és tegyél bele egy csövet, ahol szét tudod húzni. Ez olcsó, megbízható. Ja, és a 3 csöves tankkal ellentétben még ki is tudod szívatni a naftát, ha esetleg nem fogy ki a repülés alatt.
    9. éve kezdő modellező

Member
    Hozzászólás
    85
    Egy kis visszavonulas utan itt vagyok ujra. Zoli tetszik az otleted a tankolasrol,tenyleg frappans megoldas.Kezdetben igy fogom csinalni aztan menet kozben,meg majd latjuk.
    Kozben elvegeztem nehany teendot a gepen:
    -Felragasztottam a kormanylapatokat
    -Beepitettem a motort
    -Kivagtam az orrburkolati nyilasokat
    -Kivagtam a spinner prop nyilasait
    -Beraktam a tolorudakat

P1140945.JPGP1140956.JPGP1140920.JPGP1140943.JPGP1140806.JPG

Member
    Hozzászólás
    85
    Mostmar rakell ternem az elektronika megtervezesere es itt is lenne nehany dolog amiben segitseget kell kerjek.

5db standard meretu szervo lesz a gepben es egy 7 csatornas Devo tipusu vevo. A kerdesem az lenne,hogy mekkora UBEC-et kell beszereznem? En 10/15A-re gondoltam 6V os kimeno feszultseggel.
    Azutan mekkora akkura lehet szukseg? En gondoltam 2db kulon allo Lipot 2cella,1300mAh Egyik a vevo es szervoknak masik a fedelzeti aranyos izzitonak.
    Mit gondoltok?

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    974
    A Bec megfelelően erősnek tűnik. Milyen standard méretű szervóra gondoltál? Csak azért, mert egy digitális nagy nyomatékú szervó sokkal többet fogyaszt, mint pl. egy analóg pár kilós terhelhetőségű. A fedélzeti akksi miatt fontos, én a helyedben inkább 2 cella 2.2-est raknék bele, így nem kellene mindig azt figyelni, hány startot bír ki egy repcsis napon. Én is 1.3-as izzító akkut használok, az elég egy napos repkedéshez, igaz én a Hc féle programozhatót használom, ami csak az 1/3-ad botállási izzításra van beállítva.
    Ha te is ezt használod, akkor ahhoz 3 cellás LiPo kell! Ha pedig arányos ahogy írtad, akkor Appme féle jut eszembe, de ahhoz NiMh akku kell.
    Üdv: -n-

Member
    Hozzászólás
    85
    A szervokat meg nemtudom amit eddig nezegettem az Savox digitalis SC0254MG 7,2Kg. Igen tenyleg az izzitohoz 3cellas akku lesz mint neked. HC fele. A 2.2es sulyat meg elfogja viselni a gep?

Member
    Hozzászólás
    85
    Elektronika elokeszitese:

Vevo: RX-802 Devo
    Ubec: HobbiWing 10A
    Szervok: Savox SC 0254 MG
    Izzito elektronika: GCL-2P1150130.JPGP1150143.JPG

Member
    Hozzászólás
    85
    Az alabbi meretu szervokarokat keresek megvetelre,barmi segitseg jol jonne ez ugyben. 25mm-bol 3db kellene es a 32mm bol 1db

P1150198.JPGP1150199.JPGP1150200.JPG
    Utoljára módosítva: Gabor01 által : 2016-10-10 22:27

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve