Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (165) összesen

Téma: LIMITER - legyen, ne legyen, ötletek kételyek

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402

LIMITER - legyen, ne legyen, ötletek kételyek

Sziasztok!

Párszor már beszélgettünk róla, ideje komolyan venni a felvetést.
    Kérlek Titeket - M versenyzőket, hogy adjátok elő a gondolataitokat. Ha lehet, legyetek konstruktívak és őrizzük meg a higgadtságunkat. Az msectionforumon megy róla a csevej egy ideje. A lehetséges megoldások és esetleges csalások, a felbontás, a hogyan avatkozik be, mi legyen? limiter vagy csak számláló, hogy ellenőrizzük, hogy hitelesítjük, mi történjék, ha túllépi a versenyző a megengedett energia szintet - ilyenekről (és még másokról is) folyik a szó. Aki még nem hallott róla: egy kis eszköz, ami adott wattóra elérése után beavatkozik: leállítja vagy lelassítja a hajót. Az értelme abban van, hogy ezzel biztosítanánk, hogy mindenki azonos energia mennyiséget használhasson egy futam alatt. Így lehetővé válna a nagyobb akkuk használata, amik olcsóbbak és tartósabbak lennének. Persze ez csak opció lenne, ha valaki limiter nélkül akar versenyezni, lehet, de akkor a mai szabályoknak megfelelő akkut használhat. Az EB-n volt már két Demo futam, Majoros Laci és Czobi mentek vele. (Számláló módban.)

Nos, várom a véleményeket.

Csaba

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Limiter üzemmódban vannak már tervezett számadatok a felhasználható energia mennyiségekről/hajóosztályok?

Még nem láttam ilyen vasat, NEU így oldja meg: http://neumotors.com/NeuMotors/Energy_Limiters.html
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Vannak. Eco Expert / Mono-I/Hydro-I (280g) 53Wh Mono-II/Hydro_II 106Wh. Ennyit lehet a 4800mAh-ás 3 cellás akkuból (1szer !) kivenni. Persze ezek az értékek -ahogy a technológia fejlődik- változhatnak.

Sziasztok!

Czobival irogattunk errol a temarol, foleg, hogy ez a kutyu Hogyan befolyasolja a hajók konstrukciojat:

Remélem ezt a temat is ide lehet illeszteni. Ha nem, szoljatok és torlom ezt a hozzaszolast.

Tehat: csokkennek a hajók méretei a vizezett feluletet surlodasanak okabol.
    Laposodnak a deep V szogek- ugyanezen okból, a stabilitas rovasara, inkabb a Lapos Vju de piszokgyors iranyvonal fog ervenyesulni.

Meg nagyobb hangsulyt kell a hajók rajttomegere helyezni a nyitott osztalyoknal ( miniaturizalt alkatreszek, nemesebb hightech anyagok hasznalata stb.)

Ez a FAI limiter szimpatikus, gondolom konnyen hekkelheto, igy a modellezok becsulete az ami igazan az adukartya.
    Vizhatlanitasa gumis gyantabeontest javaslok v az erosaram egysegeknel forraszthato aranyozott lemezeket.

Az elektronikahoz és a berendezes pontossagahoz nem ertek (de a kalibraciorol szolo tanustvanyt feltetlenul adnia kellene a gyartonak- egy gepredugva ellenorizheto azonosito koddal).
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Hozzászólás
    2.700
    Idézet RS Concept eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Laposodnak a deep V szogek- ugyanezen okból, a stabilitas rovasara, inkabb a Lapos Vju de piszokgyors iranyvonal fog ervenyesulni.....
    Gyors - Stabil - Keveset fogyaszt... Kettőt választhatsz!

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.259
    Karcsi ez nagy igazság :-)

A limiter megoldaná az akkukérdést a zabálós osztályokban (Mono I, Expert) . Én támogatom. A technikai részt (hackelhetőség, firmware frissítés stb) persze ki kell tárgyalni, de nagyon jó lenne, ha egy 5 vagy 6 ezres akkuval egy szezont végig lehetne nyomni, úgy hogy egyszer sem merülne 15-20% alá. Így minimum 200 ciklust bírna egy akku. Most jó ha 40-50 ciklust kibír. Jómagam ezért nem indulok expertben, ha ez bejön akkor igen.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Hozzászólás
    2.700
    Egy valóban tisztességesen működő limiter megszüntetné a többség az ab start versenyhátrányát, visszaadná azt, amit gondolunk a HAJÓMODELLEZÉS-ről.

Én örülnék, ha megvalósulna, a szakmai műhelyek munkáját minden szempontból jó irányba vinné!

Lehet, hogy a limeterek meghekkelése ellen kidolgozott bonyolult protokollok helyett sokkal egyszerűbb lenne, ha ezeket a start előtt izolált felkészülési zónában fedett kalapból húznák ki a soron következő versenyzők, és ott szerelnék hajóba, ragasztanák le a decket.
    Ehhez a tipizálás miatt ki kellene egészíteni a modellek technikai előírásait.

Senior Member
    Hozzászólás
    337
    Sziasztok Valter most tette közhíré a facén olvastam :

Hey guys and girls,

I would like to share some info with you all which to me seems to me too important to let go by unnoticed. For a while now we had a discussion on the section.es/m forum concerning the use of energy limiting devices which can only be read by people who are registered there. Registered people can read, but only your country's M section representative can comment there. The whole idea was/is to discuss how we will make use of that alternative.

As it seems several countries will allow the use of an energy limiter per 01/01/2017 i summarized a bit what was discussed there and what i learned trough personal contact and e mail and came up with the following.

At the last EC in Hungary MM models.eu presented a working model of an energy limiter in testing mode. Based on experiences gathered there and appreciating their will to make the end product meet the requirements i consider this to be our best option.

So now it comes down to what does it do? Well for starters, in using an energy limiter you take out the weakest item of the system, which now unfortunately is the battery. There is no more need for weight restricted short life batteries since the weight limit is no longer needed. In other words, you can use (within the same cell count as before) any battery you like. By using larger capacity batteries but only draining them to 75% you will never over discharge this battery meaning hurting or even worse, destroying them in no time.

An energy limiter set at a proper amount of energy will allow you to race on equal terms as the current situation. There is no advantage/disadvantage in either system.

Several countries have already agreed to allow the use, so if anyone has questions about this matter, my door is always open!

Technical information about the concept should be asked to your countries M section representative, after all that is why they represent you.

Walter
    JUHÉJ!!= birkabőr

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Sokakkal beszéltem már Közületek. A jelenlegi állás, hogy túlnyomó többségünk egyetért a limiter használatának lehetőségével. Persze megengedő és nem kizárólagos feltétellel. Véleményem szerint Az ECO és Mono-1, Hídro-1 ben van nagy haszna, de a kettesek is örülhetnek a nem kizsigerelt akkuknak. (Pl. az enyém.)
    Most tehát az emeljen szót -ha kérhetem-, aki ellene van, mert lassan dönteni kéne. Személyes tapasztalatról kérdezhetitek Czobit, vagy Majoros Lacit, ők kipróbálták az EB-n a demo futamban. Azt mondták, nem lehetett érezni semmi lassúlást a hajón. (Mi is ezt láttuk.) Szóval pörgessük fel egy kicsit a dolgot! Akiknek a véleményét nem ismerem: Czimre Attila, Boti Feri, Tóth Józsi, és persze az ECO versenyzők jó része. Kérem szépen, jelentkezzetek ötleteitekkel, véleményetekkel, aggályaitokkal, szavazatotokkal!
    Köszönöm.
    Csaba

Üdv mindenkinek!

Véleményem szerint az egyik megoldandó probléma, az 6 percnél korábban elhasznált energia miatti leállás. El tudom képzelni, hogy a leállás után lehetőleg azonnal csökkentett sebességgel a pálya közepére kell menni a hajónak, hogy ne zavarja a többi hajót. Az azonnali leállás csak baleseteket okozhat.
    Pl. Ha az alapvonalon áll le a hajó és az időmérő hurok előtt van, fejezhesse be a kört, de utána rögtön álljon be a pálya közepére.

Egyenlőre ennyi.
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve