Oldal: 15 / 16 ElsőElső ... 5111213141516 UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (157) összesen

Téma: LIMITER - legyen, ne legyen, ötletek kételyek

Moderátor
    Hozzászólás
    1.264
    Pisti!

Csak indokoltam, hogy én miért gondolom úgy a válaszomat, ahogy. (Naviga által elfogadott típusok lehetnek a hajóban, más nem. A gyártókat a Naviga ellenőrzi, és a gyártók garantálják a pontosságot. ... Vagyis nem mi mérjük...)
    Azért feszegetem a hogyan kérdést, mert Magyarország válasza a kérdésre IGEN, tehát ellenőrizni, ellenőriztetni akarjuk a limiterek pontosságát. Ennyi, a végső szó a nemzetközi szavazásé. A hogyan továbbra is kérdés marad, hisz a Navigának mindenképp szüksége lesz egy mérő berendezésre.

a 4. pont szintén a saját véleményem, és egy vagyok a (nem túl ) sokból. Attól, hogy én úgy gondolom, hogy nagyobb akku használatát írnám elő minden hajóban, még NEM lesz a szavazatunk, mert Ti (mi) úgy döntöttünk. Csak én így gondolom. (És az is látszik, hogy valószínű, nincs igazam.)

Cs.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.264
    Sziasztok!

A tagországok szavazatai alapján összeállt a limiterrel kapcsolatos szabályzat módosítás.

A végeredmény a következő:

1.1B 1.2C 1.3C 1.4C 2.1Y 2.2N 2.3N 3.1N 4.1N 5.1N 5.2Y 5.3N 6.1Y 6.2N 7.1Y 7.2Y 8.1Y 8.2Y

Vagyis kibontva:
    1: Limit értékek:
    20Wh
    58Wh
    116Wh
    174Wh

2. Limit értékek módosítása:
    Évente egyszer, az év elején.

3. Helyszíni ellenőrzés/kalibrálás a parton:
    Nem. (Ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem lesz limiter ellenőrzés.)

4. Minimum tömeg meghatározása limiteres akkuknak:

5. Lassítási idő limit elérésekor:
    5 mp

6. Mozgás tiltási idő:
    60 mp

7. Feszültség ellenőrzés:
    7.1 futam előtt:
    Igen
    7.2 Futam után:
    Igen

8 Limiterek
    8.1 Jelenlegi limiterek elfogadása:
    Igen
    8.2 További típusok beléphetnek?:
    Igen

Emlékeztetőül: Magyarország a következőképpen szavazott:
    1.1C 1.2C 1.3C 1.4C 2.1Y 2.2N 2.3N 3.1N 4.1N 5.1N 5.2Y 5.3N 6.1Y 6.2N 7.1Y 7.2Y 8.1Y 8.2N

Üdv.:
    Csaba

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    191

Exclamation NAVIGA közgyűlés - limiter szabályok - mi a helyzet?

Szia Csaba,

Olvasom a friss MMSZ beszámolót a NAVIGA közgyűléséről és nagyon meglepődtem azon, hogy a beszámoló szerint a közgyűlésen szóba sem került a limiter, ill. a nemzetközi limiter-szavazás eredményeinek kérdése, amin itt dolgozgattunk (elsősorban Te) eléggé sokat. Akkor most mi a helyzet ezzel, tudsz esetleg valami közelebbit, hogy ebben a most következő 2018-as idényben mik lesznek a szabályok, stb.?
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Moderátor
    Hozzászólás
    1.264
    Szia Peti!

A beszámolót, amit említesz, én nem olvastam (írásodat olvasva kerestem is, nem találtam), de annyit mondhatok, a szabály megszületett. Hogy jó, vagy rossz, azon lehet vitatkozni, szerintem az biztos, hogy nincs még kész. Elkezdődött valami, ami jó irányba vezet.
    A Szabályzat 2018 01.01-től hatályos, publikáltam itt az eredetit és a magyar fordítást. Gyakorlatilag az lett, amit mi is (ti. a többség) akartunk.

Üdv.:
    Csaba

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    191
    Szia Csabi,

Köszönöm a szabályzatot, le is töltöttem most.
    Ezek szerint csak annyi történt, hogy az említett beszámolóban ez nem lett külön részletezve, de a döntés megtörtént. Ez megnyugtató és kijelöli a követendő irányt. A beszámoló még nem került fel az MMSZ honlapjára, az általam hivatkozott szöveget a Lekszikov Gábor töltötte fel az F1-F3 szakcsoport Facebook oldalára, idemásolom:

"Sziasztok! Idemásolom az év végén megtartott Nemzetközi Naviga közgyűlés hivatalos beszámolóját dr. Hűvös Ferenc tollából. Mindanyiunk számára fontos infókat tartalmaz, olvassátok el! Beszámoló NAVIGA 2017. évi küldöttgyűléséről.

Tisztelt MMSZ Elnökség,
    Tisztelt Hársfalvi Pál Elnök Úr!

A NAVIGA 2017. év október 21. napján tartotta a kétévenként összehívott közgyűlését a németországi Oberhausen Medikon Centerben. A küldöttgyűlésre sem az MMSZ, sem én nem kaptam meghívást. A személyes kapcsolattartás során, érdeklődésemre kaptam információt a rendezvényről, majd miután jeleztem, hogy nem kaptam meghívót, Matysik Elnök Úr e-mailben hívott meg, és foglalt szállást. A küldöttgyűlésre elkísért Dr. Kornis János NAVIGA nemzetközi bíró modellezőtársam is.
    A küldöttgyűlést Dieter Matysik Elnök Úr nyitotta meg, és köszöntötte a megjelenteket. Röviden elemezte a NAVIGA helyzetét, kitért arra, hogy az utóbbi időben magánéleti okok miatt kissé háttérbe húzódott, de mint mondta ez már a múlt, és a jövőben újult erővel kíván részt venni a munkában.
    Ez után Michael Dahm tartott beszámolót a NAVIGA pénzügyi helyzetéről.
    A szekcióvezetők beszámolója következett. Martin van Gelderen a C szekció vezetője beszámolt a 2016. évi Kalinyingrádi világbajnokságról, a hozzá kapcsolódó adatokról, és arról, hogy 2018 évben Romániában Galatiban rendezik a világbajnokságot. A rendezők képviselője kiosztotta a versenykiírással kombinált meghívót. Walter Geens az M szekció vezetője az elmúlt két évről szóló beszámolójának első részét a 2017. évi Nagykanizsai VB-nek szentelte. Nagyon elismerően szólt a szervezők munkájáról, és a VB profi megszervezéséről. Többször köszönetet mondott a szervezőknek, és kiemelte, hogy nagyon magas színvonalú versenyen vehetett részt. Kar Heinz Buchegger az S, Hrachya Shahazizyan az A/B szekció elmúlt két évéről beszélt. Hans-Jürgen Borchers az NS szekció 2017. évi Lengyel világbajnokságának a tanulságairól tartott előadást, és a tervezett szabályváltoztatásokról beszélt.
    A küldöttgyűlés következő részében Zdenka Dostálová a Cseh Modellező Szövetség képviseletében a korábban írásban is megküldött terjedelmes, és sok újítást tartalmazó levelében foglaltakról beszélt. Lényegi eszmecsere, és szavazás csak az Ő kérdései mentén alakult ki. Gyakorlatilag egyetlen fölvetését sem fogadta el a közgyűlés. Véleményem szerint nagyon elaprózta a mondandóját, nem volt egy jól követhető vezérfonala, túl sok részletkérdést akart egyszerre rendezni. Jellemző az Elnökségre, hogy azt a gondolatot, hogy a NAVIGA ne legyen négy nyelvű, hanem csak egy az angol legyen a hivatalos nyelve elintézték azzal, hogy a honlap már csak angol nyelvű lesz. Erről nem is volt szavazás, mert az előadó belenyugodott a válaszba… (Mellékelem a javaslatokat tartalmazó levelét.)
    A küldöttgyűlés elfogadta a vezetők beszámolóit, és a pénzügyi beszámolót.
    Tekintettel arra, hogy vezető, és elnökség választás négyévente van a NAVIGÁ-ban, és legutóbb 2015. évben volt, most vezetőválasztásra nem került sor.

-2-

A küldöttgyűlés eredményeit úgy lehetne összegezni, hogy semmi nem történt, minden megy az eddigiek szerint. A kommunikáció továbbra is a szekciókban valósul meg, ahol a szekcióvezető, és a nemzeti modellező szövetségek szekcióvezetői egyeztetnek, és a szekciókon belül oldják meg a fölmerülő problémákat, vagy szabálymódosítások kérdéseit.
    A NAVIGA honlap szerkesztése még mindig kritikán aluli, jellemző, hogy a küldöttgyűlés jegyzőkönyve a mai napig nem érhető el semmilyen nyelven sem az oldalon.
    A küldöttgyűlés alatt átadásra került iratcsomag a szekcióvezetők értékelő beszédét tartalmazza, valamint megtalálható benne az MMSZ számára kiállított 2018. évi tagdíjról szóló számla is. Ezen iratcsomagot mellékelem a beszámoló mellé.
    Beszámolóm zárásaként pedig szeretném megköszönni az Elnökség bizalmát, mellyel megbízott azzal, hogy a MMSZ-t képviseljem a NAVIGA világszövetségben. Most azonban, a hivatali elfoglaltságaim bővülése miatt kérem, hogy a NAVIGA képviselői feladataim alól az Elnökség mentsen föl, és 2018-tól kezdődően más személyt bízzon meg a küldötti kötelezettségek ellátásával.

Kelt: Szeged 2017. december hó 28. napján

Dr. Hüvös Ferenc"

Moderátor
    Hozzászólás
    1.264
    A "NAGY" Naviga Közgyűlésen tényleg inkább csak a megemlítendő kategóriába tartozik a limiter kérdés, hiszen csak M Szekciós versenyzőket és ott sem mindenkit érint. Az M honlapján pedig publikálva is van. Walter Geens -ahogy ígérte- időben ki is hirdette a honlapon és elküldte az egyes országok technikai felelőseinek. -Meg nekem. (Nálunk ilyen titulus nincs, csak az utóbbi 3 évben én szerepeltem ott, ezért azt hiszik, hogy én vagyok. )
    A beszámolót köszönöm. -Ami érdekelt volna: Mit mondott Walter a felszólalása második részében?

Cs.
    Utoljára módosítva: csiga által : 2018-01-23 13:53

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    191
    Csabi, elnézést, csak szólok, hogy a limiter szabályzat fordításában a súlyhatáros résznél az ECO Expert és a Mono2 súlyhatárok fel vannak cserélve.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.264
    Köszönöm szépen. Elsőre elrontottam, akkor Laci jelzett, én meg bele javítottam még egy hibát a korrekcióval... - Javítva. (most már talán tényleg. )

Cs.

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.684
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.684
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Oldal: 15 / 16 ElsőElső ... 5111213141516 UtolsóUtolsó