Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (33) összesen

Téma: Dragon Link v3 Advanced LRS RC link

Senior Member eosbandi logója
    Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Vevők :

Van a régi V2-es vevő, ez nem programozható, elektronikailag gyengébb mint az új V3-as (Gyakorlatilag belülről egyenértékű az openlrs-el csak más RF modullal).
    Az új V3-as vevő, okos, sokféleképpen programozható, az egyes csatornák szabadon rendelhetők a pinekhez, tud CPPM-et és SBUS-t is.... az RF része sokkal érzékenyebb mint a V2-őé.... Szóval ha csak anyagi okok nem szólnak bele akkor nobrainer, hogy V3-as vevőt érdemes venni.

Adó.
    V2-Régi technika, az RF része egy kínai modulon alapul, nem tud telemetriát. Amire való azt viszont tudja, 40-50Km-t el lehet vele lavírozni (Mondjuk ahhoz már kell egy Moxon vagy egy Yagi az adó oldalon)

A V3 alaposan újratervezett, ugyanaz a RF része mint a V3-as vevőnek, plusz egy jóravaló teljesítmény erősítő, max állásban 1.5W jön ki belőle. Tudja a telemetriát, programozható, BT-n keresztül tudja továbbítani a telemetria adatokat. SD kártya van benne ugyan, de a firmware még nem támogatja. Elvileg fejlesztik a szoftver folyamatosan, gyakorlatilag szétaprózódtak és nem tudni mikor lesz új Fw. hozzá-
    Kezeli a Sbus-t, CPPM-et.A V3-as telemetriája, 4-5Km max, mivel a vevőben nincs erősítő. Elvileg terveznek egy LR telemetriás vevőt ami 1W-al ad, azzal menni fog a 40-50km telemetria majd valamikor. DE. Mi a búbánatos szent szarnak kell telemetria egy LRS gépre, épp elég a videó adó, felrakni még egy 1W-os adót a gépre gáz. A videóban meg úgy is van belekódolt telemetria. (vagy audióban vagy a videójelben). Szóval szép, de minek.

A V3-as rekordja 120km (épp egy hazai istenbarma csinálta, itthon....)

Szóval. Ha jó áron tudsz venni V2-őt és nem akarsz 40-50km-nél messzebb repülni, akkor hajrá. Ha kell a telemetria vagy bízol a jövőbeli fejlesztésekben akkor V3.

Kompatibilitás : V2 vevő csak a V2-es adóval megy, V3-as vevő megy A V2-es és a V3-as adóval is.

dióhéjban ennyi...

Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .így valszeg idővel majd egy RFD900 cucc fog befigyelni majd, ha minden klappol addig...
    Az RFD900-at európában felejtsd el. 900Mhz, GSM fekvencia. Ha éppen nem zavarja halálra a mobilhálózat akkor a bemérőkocsi fog levadászni. Inkább ezt : http://store.rfdesign.com.au/rfd-868-modem/
    Utoljára módosítva: eosbandi által : 2016-11-07 23:09

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Telefon
    06309126747
    Hozzászólás
    93
    Köszönöm a válaszokat,nekem kezdésnek bőven elég lenne a V2es verzió ha tudnék használtan venni 2vevővel,de ha újat kell vennem akkor csakis a V3-as.
    Utoljára módosítva: dugo13 által : 2016-11-08 09:11

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Telefon
    06309126747
    Hozzászólás
    93
    Eosbandi

bocs az off-ért de nem tudtam privit írni neked,nemrég hirdettél Dragonlink V2 szettet több vevővel ,nincs meg véletlenül??

Esetleg nem tudsz valakit aki eladná?

Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Sajna már elkelt....

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.787
    Idézet eosbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az RFD900-at európában felejtsd el...
    A rohadt mobilnet, és a gagyi chrome böngésző miatt elvesztettem 3 hozzászólásomat...szerkesztéskor mindig törölte...agyrém...

A lényeg: köszi az emlékeztetőt, a frekit rosszul írtam, igen egyszerű oknál fogva: az RFD900 nálam már az egységesített megnevezése lett a modemnek, akárcsak a láncfűrész esetében a stihl, vagy a terepjárók esetében a dzsip...a lényeg: a frekire emlékszem, hogy EU-ban csak 868MHz lehet, csak lusta voltam pontosan fogalmazni...

A modem beszerzése szerintem a legutolsó dolog lesz, addig még egy csomó dolog lesz vissza...remélem azért időben megjelenik majd az LR-vevő amit mondtál...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.787
    Friss megjelenések:
    - 2017 január elsejével megjelent a legfrissebb 2.8 stabil firmware, és a 2.9 beta firmware.
    - Dragonlink v3 SLIM Tx bluetooth-al, vagy bluetooth nélküli Tx (két külön verzió)
    - 13 csatornás, 1500mW telemetriás adóval rendelkező ULR vevő
    - normál méretű M8N GPS modul
    - NANO méretű M8N GPS modul

2.9 Beta firmware: Ez utóbbit használom, gyári leírás szerint beállítottam a MAV link telemetriát...mobilon változik a megjelenített adat, csak néha lassan kapcsolódik az S7 a bluetooth-hoz...ellenben a pixhawk átállítása után, és a DL programozás után szinte egyéb beállítás nélkül tehetem be az L9R vevő helyére...

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Jól látom, hogy már csak a Slim verzió kapható?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.787
    Igen. Elvétve más forgalmazólnál még láttam normális verziót...

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva