Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (44) összesen

Téma: J.L. Soumard - Moteur à vapeur bicylindre modèle

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    184

J.L. Soumard - Moteur à vapeur bicylindre modèle

Kedves Fórumtársak!
    Új gőzgép építésébe kezdek, próbálom az építést fényképekkel megosztani.
    J.L. Soumard gőzgépét szeretném megépíteni, a terv ingyenesen letölthető. Nem lesz egyszerű, de szeretem a kihívásokat. A dampfbarkasse - Henyus témában bemutatott hajóm gépét cserélném le erre.
    Ha valaki már megépítette, érdekelne a véleménye a gépről.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    184
    Pénteken megérkezett a várva várt csomag a Bronzkertől. Ha minden jól megy hétvégén neki kezdek.
    Lesznek olyan alkatrészek amit átalakítok a könnyebb kivitelezhetőség érdekében. Ahogy haladok, jelentkezem.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    184
    Kedves Fórumtársak!
    Nincs senki aki megépítette? Egy ismerős ismerőse?
    Ma megrendeltem a kötőelemek nagy részét. A hengerfedelekben lévő M2x8mm-es rozsdamentes belső kulcsnyílású csavarok ma megérkeztek. A többit, mint M1.6x20mm-es részmenetes csavar, M2x2,5 hernyócsavar, M1.6-os alátét ,stb.,
    megrendeltem. Ja, és mind rozsdamentes. Itthon ezek legjobb esetben is százas tételekben rendelhető. De az ebay-en minden van.
    A terveket hetek óta tanulmányozom, miként lehet elkészíteni, átalakítani, az egyszerűbb kivitelezés érdekében. (Ami így se lesz olyan egyszerű) Ilyen például a henger. Ha megnézitek a tervet (első kép) 5db alkatrészből áll. Saját tapasztalatom alapján ennyi keményforrasztásnál sok a hiba lehetőség, túlmelegítés esetén megrogyik a sárgaréz. Egyetlen tömbből lesz kimarva cnc-vel. Több alkatrész is át lesz alakítva, de ezekről később.
    Szerintem ez a gép a Stuart D10-es kicsinyített koppintása. A stuart 10cm3, a francia szűk 6. Remélem beválik!
    Csatolt k Csatolt k

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Hajrá! Sok sikert. Én is küzdök a stabil motor modellemmel.

Hozzászólás
    184
    Köszi, neked is!

Hozzászólás
    184
    Az elöző bejegyzésemben írtam a henger talpak tömben megmunkálását. Nem jött össze. Marad a terv szerint, addig próbálom míg nem lesz jó.
    Amint írtam a cnc-s munkákat egy barátommal készítjük akinek sok a munkája, ezért is halad lassan a projekt. Holnap remélem lesz időm lejutni a műhelybe és tudok feltölteni képeket.

Hozzászólás
    184
    Kedves fórum Társak!
    Mostanában kevés időm van, de néha esténként van egy fél órám, ilyenkor az egyszerűbb dolgoknak nekiállok. Elkészült a hengerek és szelepek tömbszelencéi, valamint az irányváltó rudazatai. Itt nem terv szerint készült, lapos anyagból kimarva, hanem a két tengelyvég pálcával van össze kötve, rozsdamentes anyag, ezüsttel forrasztva. Csináltam egy sablont, és az egészet ahhoz forrasztottam. Volt, hogy az M2-es csavart befutotta az ezüst, a javítás látszik a képen.
    Amint haladok, jelentkezem!
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    184
    képek 2
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    184
    A hétvégén volt egy kis időm, a vezérlés másik rudazatának álltam neki. Rozsdamentes 2mm-es pálca ezüsttel forrasztva.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    184
    A hétvégén elkészült két szelep, de a cnc-s munka még mindig nem halad.
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve