Oldal: 34 / 36 ElsőElső ... 2430313233343536 UtolsóUtolsó
Eredmény: 331 - 340 (351) összesen

Téma: Dji mavic

Senior Member
    Hozzászólás
    1.074
    Jó, hogy írod akkor nem frissítek, teljesen jól működik a 900-assal, minek frissítsem ha jó.

Észrevettem hogy ha el van téve a gép már napok óta akkor merül a táv akkuja szépen lassan, nem úgy mint a mavic akkuja hogy 10 nap után lemegy a felére, hanem folyamatosan merül egy kicsit, tehát megnézem, mutat valamennyit és egy hét múlva több %-al kevesebb a töltöttség. Nektek is merül ha sokáig nincs hozzányúlva?

A mavic platinum kijött új proppal és módosított esc-el a marketing szerint csendesebb működést és 3 perccel hosszabb repidőt tud.
    Lehet érdemes majd kipróbálni azt az új propot hátha javít a sima mavic-on is valamennyit.
    Mavic Pro

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20-577-3947
    Hozzászólás
    12
    Szerintem a rotor alakja csak az egyik tényező, ettől a régi Mavic még nem fogja hozni a három perc pluszt. A halkabb és hosszabb működést az áram jelalakja is nagyban befolyásolja; a Platinumnál korrekt szinuszos a háromfázis, míg eddig csak közelítő trapézjel volt, ami minimális nyomatéklengéseket adott át a rotoroknak (ettől nagyobb a zaja is). A két módosítás együtt lenne teljesen eredményes. Csak a prop alakja talán ad még egy percet...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.074
    Az a + egy perc is számít valamit. Majd ha lesz akkor kipróbálom az új propot, A régiből is van 3 pár tartalékba.
    Jövő héten meg lesz a szemcsi nekem is, kíváncsi vagyok, várom nagyon.
    Mavic Pro

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20-577-3947
    Hozzászólás
    12
    Sziasztok!

Nem hagyott nyugodni a kisördög, úgyhogy firmware .1000 version.

Ugyanott, kábé ugyanolyan napállás és fényviszonyok mellett két videó. Az első a .0900 firmware, egy hónappal ezelőtt, a második ma, .1000 firmware. Minden egyéb beállítás tökéletesen ugyanaz: fullHD felbontás, D-cinelike színséma, EV -1, minden más auto. Ma egy kicsit párásabb volt a levegő, meg nagyobb a szél (utóbbi a videóminőséget ugyebár nem érinti). Körülbelül hasonló beállításokat vettem fel, hogy viszonylag jól összehasonlítható legyen. Nem igazán tudom eldönteni, melyik a jobb - bár sejtéseim vannak -, azt szeretném, ha ti is igazolnátok, vagy cáfolnátok a feltevésemet. Szóval: mosottabb-e és/vagy túlexpesebb-e a legújabb firmware?

A videók:
    MavicPro firmware .0900: https://youtu.be/y0PUJfIzyq0
    MavicPro firmware .1000: https://youtu.be/QNe3qzUEAdE

Ja, bónusz kérdés: szerintetek a .mov vagy a .mp4 típus a célszerűbb a felvétel során? Én valamiért az mp4-re szavaznék, de ki tudja...
    Utoljára módosítva: John Howard által : 2017-09-12 13:21
    DJI Phantom 2 Vision +
    DJI MavicPro

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20-577-3947
    Hozzászólás
    12
    Ja, még egy kérdés (talán már más is tapasztalta):

Tegnap eléggé "isten-háta-mögötti" helyen szerettem volna repülni, nevezetesen egy elhagyott bányászfalu felett. A környéken viszont nem volt mobiltelefon-térerő, így a GO4 app tanácstalanul nézett szembe velem, mert nem tudta megállapítani a gép verzióját/frissítési szükségét, így (ezért?) nem óhajtott konnektálni sem az RC az apphoz. Felszállni ugyan lehetett, mert a gép és az RC között megvolt a kapcsolat, de mivel az app nem társalkodott, nem volt videójel sem, vaktában meg nem igazán akartam videózni - pedig jó lett volna, szép a környék. Ez normális, vagy csak én nem tudok valamit a GO4 lelkivilágával kapcsolatban? Pár kilométerrel arrébb, ahol már a telefon is jelzett rendes térerőt meg adatátviteli elérhetőséget is, gond nélkül ment minden.
    Utoljára módosítva: John Howard által : 2017-09-11 22:19
    DJI Phantom 2 Vision +
    DJI MavicPro

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.080
    Idézet John Howard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Nem hagyott nyugodni a kisördög, úgyhogy firmware .1000 version.

Ugyanott, kábé ugyanolyan napállás és fényviszonyok mellett két videó. Az első a .0900 firmware, egy hónappal ezelőtt, a második ma, .1000 firmware. Minden egyéb beállítás tökéletesen ugyanaz: fullHD felbontás, D-cinelike színséma, EV -1, minden más auto. Ma egy kicsit párásabb volt a levegő, meg nagyobb a szél (utóbbi a videóminőséget ugyebár nem érinti). Körülbelül hasonló beállításokat vettem fel, hogy viszonylag jól összehasonlítható legyen. Nem igazán tudom eldönteni, melyik a jobb - bár sejtéseim vannak -, azt szeretném, ha ti is igazolnátok, vagy cáfolnátok a feltevésemet. Szóval: mosottabb-e és/vagy túlexpesebb-e a legújabb firmware?

A videók:
    MavicPro firmware .0900: https://youtu.be/aIYmLZlZgHM
    MavicPro firmware .1000: https://youtu.be/QNe3qzUEAdE

Ja, bónusz kérdés: szerintetek a .mov vagy a .mp4 típus a célszerűbb a felvétel során? Én valamiért az mp4-re szavaznék, de ki tudja...
    Érdekes. Az első videón forduláskor bedől a gimbal, a másodikon nem.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20-577-3947
    Hozzászólás
    12
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes. Az első videón forduláskor bedől a gimbal, a másodikon nem.
    Fixed wing módban ment akkor a gép, ezt nem a firmware különbség okozza. A képminőség tekintetében nem jelenthet különbséget.
    DJI Phantom 2 Vision +
    DJI MavicPro

Member
    Hozzászólás
    63
    Szia! Nekem a két videódnál 900-as tetszik ami szebb és harmonikusabb képed adja. Nálam is volt fent az 1000-es de vissza tettem a 900-ast. Nem egy nagy mutatvány ha valakit érdekel készítettem egy magyar leírást is róla egy másik fórumra ha gondoljátok belinkelem. Ja és van egy moddol-t V4.1.3 v25 App ami tökéletesen megy. Ja és nem kér bejelentkezést, tehát repülhetsz hálózaton kívüli helyeken is. Szoktam Litchi-vel is repülni, mindenkinek ajánlom, megéri az árat. Érdemes megvenni.
    Földön, vízen, levegőben....

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36-20-577-3947
    Hozzászólás
    12
    A downgrade nálam a DUMLdore-ral működik. Egyszerű, mint a faék...

Jó, hogy mondod: ugye a Litchi-hez sem kell hálózati hozzáférés, tehát az általam már említett helyen (ahol nincs 3G/4G lefedettség, illetve mobil térerő sem) is használható? Lehet, tényleg megér ennyit (8kHUF, ha jól rémlik), ha valaki kietlen vidéken is akar röpködni...
    DJI Phantom 2 Vision +
    DJI MavicPro

Senior Member Krisz22 logója
    Hozzászólás
    683
    Hazai rekord?
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 34 / 36 ElsőElső ... 2430313233343536 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz