Oldal: 50 / 69 ElsőElső ... 4046474849505152535460 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 491 - 500 (682) összesen

Téma: Dji mavic

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    06303299832
    Hozzászólás
    141
    Sziasztok

A Mavic-es jelenetek miatt gondoltam megosztom veletek

https://www.youtube.com/watch?v=wOsI93QsrJA&t=1s

Senior Member
    Hely
    Szabadbattyan
    Telefon
    703607687
    Hozzászólás
    553
    Ez a video nem csak a mavic miatt erdekes de sajna nem en keszitettem

https://youtu.be/Qj2dOioMoBE
    QAVR FPV, 5.8Ghz , FatShark Dominator V2, Taranis XD9 Plus, Sbach 342, Acromaster, Phantom FX-61 FPV, Dynam Erazor 450, DJI Mavic pro, Vaterra Twin Hammers

Senior Member
    Hozzászólás
    135
    Sziasztok!

Pár héten belül tervezek egy Mavic-et venni, csak az nem tudom eldönteni, hogy melyiket. Pro vagy Air
    Egy aggályom van az Air-al kapcsolatban, az pedig a hatótáv. Minden másban nekem biztosan tökéletesen megfelel, semmi komoly tervem nincs a géppel, csak szeretnék magamnak videókat csinálni alkalomszerűen.
    Van valakinek összehasonlítása, Európai vagy legjobb lenne Magyarországi viszonylatban, hogy a két gép mennyi hatótávval rendelkezik ugyanabban a környezetben?
    Eddig egy budapesti videót láttam az Air-ról, amit a Magyarósi Csaba készített, de ott az Air-t nagyon lehúzta hatótávban. Pár száz méter után elvesztette a kapcsolatot, az viszont eléggé karcsú.

Köszönöm a válaszokat!

Junior Member
    Hozzászólás
    27
    Idézet szabyy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Pár héten belül tervezek egy Mavic-et venni, csak az nem tudom eldönteni, hogy melyiket. Pro vagy Air
    Egy aggályom van az Air-al kapcsolatban, az pedig a hatótáv. Minden másban nekem biztosan tökéletesen megfelel, semmi komoly tervem nincs a géppel, csak szeretnék magamnak videókat csinálni alkalomszerűen.
    Van valakinek összehasonlítása, Európai vagy legjobb lenne Magyarországi viszonylatban, hogy a két gép mennyi hatótávval rendelkezik ugyanabban a környezetben?
    Eddig egy budapesti videót láttam az Air-ról, amit a Magyarósi Csaba készített, de ott az Air-t nagyon lehúzta hatótávban. Pár száz méter után elvesztette a kapcsolatot, az viszont eléggé karcsú.

Köszönöm a válaszokat!
    Szia!

Ugyan ebben a cipőben vagyok, már vagy egy hónapja ezzel kelek-fekszem!

Én végigolvastam rengeteg külföldi fórumot, megnéztem szerintem az összes Air-es videót, véleményeket elolvastam a hozzászólásokban.

A konklúzióm az, hogy sajnos akármennyire is jó cucc az Air, de a hatótáv a wifi miatt siralmas. Városban, akár egy parkban használva is 300-400m a maximum amennyinél nincs video jelvesztés. Nálam sajnos emiatt elvérzik. Így a Pro a befutó.

Most azt várom, hogy ha minden igaz mostanság kellene befusson a Mavic Pro II, ami remélem kicsit megnyomja még a Pro 1 árát. Bár már most is csak 20.000Ft van a Pro és Air között, csak még mindkettő így is elég drága.

Nem akarok örökké várni, de nekem a pénz is csak áprilisban lesz meg rá, addig meg remélem kicsit lejebb megy. Ha nem, ennyiért is örülök neki!

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    135
    Köszi a választ! Pontosan így látom én is, árban nincs eget verő különbség, de az Air jobban tetszik, mert kisebb, több feature van benne, több benne az ütközés érzékelő, újabb stb... viszont az egyik alapvető tulajdonsága a hatótáv, ami keresztül húzza ezeket

Akinek van Air gépe, elfogultság nélkül tudna írni városi és városon kívüli reális hatótávokat?

Junior Member
    Hozzászólás
    27
    Köszi a választ! Pontosan így látom én is, árban nincs eget verő különbség, de az Air jobban tetszik, mert kisebb, több feature van benne, több benne az ütközés érzékelő, újabb stb... viszont az egyik alapvető tulajdonsága a hatótáv, ami keresztül húzza ezeket

Akinek van Air gépe, elfogultság nélkül tudna írni városi és városon kívüli reális hatótávokat?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    135
    Köszi, ez nem hangzik jól... de azért ennyire csak nem rossz a helyzet. Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy egymás mellett ugyanabban a környezetben mekkora a különbség, ha hozzáértő kezeli a gépeket. Gondolok itt hozzáértés címszó alatt arra, hogy antennák jól vannak kinyitva.

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.079
    Köszi, ez nem hangzik jól... de azért ennyire csak nem rossz a helyzet. Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy egymás mellett ugyanabban a környezetben mekkora a különbség, ha hozzáértő kezeli a gépeket. Gondolok itt hozzáértés címszó alatt arra, hogy antennák jól vannak kinyitva.
    Egyáltalán nem, ez úgy nettó hülyeség,ahogy van.

Csak egy a sok közül: https://m.youtube.com/watch?v=f2X-eZgl61g

Érdemes végignézni a srác videóit. Alap konfig FCC módban használva.
    A sajátommal én is elmentem 2300 métert simán, igaz nálam van egy 4Hawks antenna a távon,
    és szintén FCC módban volt a gép, azért fordultam meg,mert az akku első felszállása volt, és 50%-nál
    nem akartam tovább vinni,de simán ment volna még. 5.8Ghz frekin mentem és teljes jelerősséget mutatott a GO4.

Airdata elemzés: http://app.airdata.com/main?share=sfGLTX
    Az MP tulajok szeretik előszeretettel fikázni az új Air-t pedig aztán elég jól teljesít,ahhoz képest,hogy wifi alapú a kapcsolat.
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2018-03-22 12:58
    HD FPV / DJI OcuSync - DJI Goggles RE
    HD Ground Station - Tel: Pi@311,299,908th digit.

Senior Member
    Hozzászólás
    135
    Idézet ITEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyáltalán nem, ez úgy nettó hülyeség,ahogy van.

Csak egy a sok közül: https://m.youtube.com/watch?v=f2X-eZgl61g

Érdemes végignézni a srác videóit. Alap konfig FCC módban használva.
    A sajátommal én is elmentem 2300 métert simán, igaz nálam van egy 4Hawks antenna a távon,
    és szintén FCC módban volt a gép, azért fordultam meg,mert az akku első felszállása volt, és 50%-nál
    nem akartam tovább vinni,de simán ment volna még. 5.8Ghz frekin mentem és teljes jelerősséget mutatott a GO4.

Airdata elemzés: http://app.airdata.com/main?share=sfGLTX
    Az MP tulajok szeretik előszeretettel fikázni az új Air-t pedig aztán elég jól teljesít,ahhoz képest,hogy wifi alapú a kapcsolat.

Igen, ezt én is észrevettem, mintha lenne egy ilyen lejáratós dolog ebben, de nem értem az okát...
    Köszi a linkeket, ezért nem értem az egészet, mert egyik videóban az van, hogy városban semmi hatótáv, másikban meg simán elmegy 1km-t, ami nekem már bővel elég lenne...
    Viszont az nagyon jó hír, hogy van ilyen range extender lehetőség, ha valakinek csak a hatótáv problémája az Air-el. Viszont néztem egy beépítős videót, azért nem egyszerű a művelet, sok a szalagkábel, Te csináltad a beépítést?

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.079
    Igen, ezt én is észrevettem, mintha lenne egy ilyen lejáratós dolog ebben, de nem értem az okát...
    Köszi a linkeket, ezért nem értem az egészet, mert egyik videóban az van, hogy városban semmi hatótáv, másikban meg simán elmegy 1km-t, ami nekem már bővel elég lenne...
    Viszont az nagyon jó hír, hogy van ilyen range extender lehetőség, ha valakinek csak a hatótáv problémája az Air-el. Viszont néztem egy beépítős videót, azért nem egyszerű a művelet, sok a szalagkábel, Te csináltad a beépítést?
    Igen, én magam építettem be az új kábeleket, csatlakozókat.
    Nem volt annyira vészes művelet, de oda kell figyelni mert vannak apró vékony szalagkábelek, stb.
    Egyébként a Pro és a SPARK távja után bizonyos dolgokat
    átgondolt a DJI és pl a szalagkábelek rögzítése sem már ilyen ragasztós megoldás,
    hanem kis fém leszorító van a kábel csatlakozó felett.
    Sokkal jobb megoldás és nem kell attól felni,hogy mikor szeded le óvatosan a
    ragasztószallagot a szalagkábelről,és a távról,hogy véletlenül megsérted,
    vagy elszakítod a kábelt.

E0CE5715-744C-4A83-9F81-235378EAA487.jpeg565F9333-5AA3-4C84-9240-648714E0CD29.jpeg58F6F051-A3A7-434C-8AA9-54ACE4A22634.jpeg
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2018-03-22 14:03
    HD FPV / DJI OcuSync - DJI Goggles RE
    HD Ground Station - Tel: Pi@311,299,908th digit.

Oldal: 50 / 69 ElsőElső ... 4046474849505152535460 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva